1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. rusalka

    rusalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Машки
    jas od iskustvo mozam da kazam deka sum go imal istiot problem , nekoi kondomi silno stegaat , i ja kocat cirkulacijata , durex kondomite se najdobri i ne pravat takvi problemi , kineskite , praveni za kineski pazar se pretezno tesni , ne deka nesto ima vrska toa ama taka e :)
     
  2. gloriabebo

    gloriabebo Активен член

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    104

    И како сте го решиле проблемот?
     
  3. Sarichkaaa

    Sarichkaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2018
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    74
    Пол:
    Женски

    Фала богу некој конечно да разбере како се чувствувам.
    Психата е страшна работа, па и ако се погоди паничар човек као што сум јас, катастрофа...
    Ете со нетрпение чекам циклус и ми се чини не ми доаѓа само ради тоа што ги мислам и се јадосувам, а сум немала односи и со тоа шансите да сум бремена не само што се непостоечки туку идат у минус..
     
    На DAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  4. rusalka

    rusalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Машки
    so podobar kondom , a sekako si ima i kondomot velicina i ne slusaj nikoj sto veli deka ne moze da e tesen jas so durex medium nemam problem , ama so edni kineski imav
    maximum pleasure , razbira se :)
     
  5. waterland

    waterland Активен член

    Се зачлени на:
    13 март 2018
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    10
    Хелп. Имавме секс (без кондом), но него цело време за време на сексот на моменти ќе му се спуштеше па пак ќе продолжевме. Не траеше премногу поради тоа и он го извади и сврши. И го прашав дали ти идеше да свршиш дур имавме па заврши ама он вика не не му дошло дур сме имале туку радитоа што цело време му се дига па му се спушта и затоа завршил за да не де нервираме цело време еј се спушти па ова она. Мене ми беше страв да не му истекла пред семена ама он викс воопшто не му дошло дур сме имале дури и мунсе спуштал постојано а не па да му дојде до свршување. И еве сега си паничам, си велам кој ме тераше без кондом, а и почеток на плодни ми се.
     
  6. Lianna Anna

    Lianna Anna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2017
    Пораки:
    2.458
    Допаѓања:
    19.574
    Пол:
    Женски
    Шансите да забремениш од предсемена течност, се 0,1% во теорија. Во пракса, помалку од тоа.

    Не паничи и не се трауматизирај. За да се оплоди јајце клетка, треба да преживеат голем број сперматозоиди, кои истава прво ќе ја "нападнат", а само еден од нив ќе ја оплоди. Со предсемена течност, поради ниска концентрација на сперматозоиди, ова е тешко изводливо, ама не и невозможно. Поризично е од првиот пат натака, оти така има шанси да се зголеми бројот на сперматозоиди во истата, оние кои не се исфрлиле првиот пат. Сепак, да било тоа толку лесно, сега сите фудбалски тимови ќе имавме. :D

    Но, за да немаш вакви стресови, најтопло ти препорачувам, во иднина да имаш заштитени односи. Ако не сте подготвени за бременост, не ризикувајте. Особено не во плодни денови, кога вагиналниот секрет има една единствена улога, а тоа е да ги заштити сперматозоидите да преживеат, се до оплодување.
     
    На DAngel, Alisa22, Milobebence и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. gloriabebo

    gloriabebo Активен член

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    104

    Многу останале бремени без да сврши партнерот во нив.
    Ама тоа не значи дека било од пресаемената.Можеби на нив му прснало малку па не сакале да кажат, или 2 3 пати у денот а да не уринирал и не се измил.
    Шансите се многу мали дури и непостоечки, така читав и така викаат.Ама ништо чудно и да се остани бремена и од предсемената.Човечкото тело е чудна работа :D
    Ќе чекаме менструација сега и повеќе пазете следен пат кога имате без кондом.
     
    На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Girl12345678

    Girl12345678 Нов член

    Се зачлени на:
    23 декември 2018
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Здраво феминки , ако може едно прашање?
    Кај вагината чувствувам некој непријатен мирис и погуст секрет се појавува. На гинеколог може ли само со ехо да се провери или ќе мора другиот начин хаха
    Другарка ми кога била на гинеколог за инфекција со ехо само и проверил па затоа прашувам.
    Фала ви за одговорт.
     
  9. Fontana

    Fontana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2018
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    595
    Пол:
    Женски
    Без да ти земе брис неможе да се утврди каков вид на инфекција е. Со вагинални ехо проверуваат јајници, матка и дали имаш израстоци а све што е поврзано со исцедок, мора брис.
    Не е тоа ништо страшно не се секирај ;)
     
  10. xnotyourbabex

    xnotyourbabex Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2017
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    742
    Пол:
    Женски
    Ми треба ваше мислење и совет. Значи пред 5 дена пробавме со дечко ми да имаме односи и двајцата сме си први еден на друг но проблемот беше што он не можеше да го стави кондомот односно му беше претесен дали некој имал сличен проблем и кои кондоми се препорачливи ?
     
  11. Afrodite¥

    Afrodite¥ Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2017
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    2.979
    Пол:
    Женски
    Поголемите кондоми се препорачливи во овој случај.
    Нека не се срами дечкото за надареноста :D
     
  12. star83

    star83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    275
    Допаѓања:
    240
    Nisto, stom mu e debel ti ke mu poracuvas nemu specijalni, pogolemi kondomi.
     
  13. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    После секс имав кафеав исцедок. Мензис имав до четвртокот.

    Некој со слично искуство?
    П.С. редовни прегледи и се е в ред.
     
  14. gloriabebo

    gloriabebo Активен член

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    104
    Го активирал пак го размрдал хаххах.Се шалам.Не е страшно и мене од коа ќе ми заврши, коа имам секс после тоа имам исцедок.
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.255
    Пол:
    Машки
    И јас имав проблем со некои кондоми поради дебелината, но најчесто ми одговараа дурекс црна паковка беше, ама не беше обичен и не знам точно име.
     
  16. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    И после 5 дена од завршување?
     
  17. Girlyly

    Girlyly Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2018
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Ај уште еден пост на темата "имав не заштитен секс , дали сум бремена?"
    Значи вчерс имавме односи, не заштитени. Првиот пат го извади и после 20 сек сврши под стомак, а посче некое време имавме пак однос и пред тоа го изми и мочаше тоа не мое барање и со влажни се избрша имавме и не сврши овој пат ,само јас. Е сега проблемот е што ми беше ден на овулација (според еден календар, а според друг денес ми е) и тоа прави да мислам малце.
    Во краен случај дали мислите дека треба да испијам апче за ден потоа? дека нели може до 72 часа после однос а ова беше вчера накај 21h или да не ?
     
  18. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.731
    Допаѓања:
    55.495
    Пол:
    Женски
    Не пиј апче, но следен пат ако имате односи едно по друго строго со заштита.
     
    На Агнес :D и Girlyly им се допаѓа ова.
  19. Joanna_

    Joanna_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2018
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    634
    Пол:
    Женски
    Ако свршил надвор неможеш да останеш бремена.
     
    На Агнес :D и Girlyly им се допаѓа ова.
  20. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Не труј се за џабе со хормони. Ништо нема да биде. Нема од каде да останеш бремена. Не се стресувај вака, користете заштита обавезно!
     
    На Агнес :D и Girlyly им се допаѓа ова.