1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. iskeshiran

    iskeshiran Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2018
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Машки
    Добро извини :)
     
  2. Tattooismylove

    Tattooismylove Активен член

    Се зачлени на:
    21 август 2018
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    68
    Пол:
    Женски
    A si razmisluvala nekogas sto e toa sto te specuva da se opustis?
     
  3. Ciel

    Ciel Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2019
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    2.128
    Пол:
    Женски
    НОВ
    Не. Тој е опуштен, а применуваме и повеќе пред-игра за да се опуштам но залудно тој ми зборува цело време сакам и јас dirty talk но неможам воопшто да се опуштам.
     
  4. cladia

    cladia Нов член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    zdravo nova sum i sakam da prasam nesto...Imam 15 godini a deckomi 16 zaedno sme skoro 2 meseci no se poznavame poveke od, polovina godina ...posledniot pat koga se vidovme nekontrolirano mu dozvoliv da go stavi prstot vo mojata vagina ne e deka se kaam za toa ali od togash se poveke saka da imame seks kako sto toj kazuva barem ednas da mi go stavi...nevina sum a i toj i ne me prisiluva na toa I koga ke pretera znam da mu kazam stop ama ne sakam da izbrzame mnogu iako znae mnogu da me napali a i jas nego i se plasam vo tie momenti da ne se sluci.nesto...pomos sto.da pravam?
     
  5. Pcelka1315

    Pcelka1315 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2017
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    1.813
    Пол:
    Женски
    Да имав ќерка и ова некаде да го слушнев или да прочитав кај пишува и што, искрено ќотек ќе си добиеше.
    Седни и разговарај со родителите (мајка, татко) со кој си онака нај отворена и блиска, нека те советуваат и нека ти ги кажат сите можни последици во врска со сексот доколку не внимавате, нека ти објаснат за сите преносливи бактерии и болести.
    Ти си премногу мала за односи, а исто и тој, има време ќе имаш односи, но, прво порасни!
    Во случајот твој ти нема што да правиш освен да си стоиш на тоа дека е рано за секс и да не дозволуваш толку лесно некој да те допира по интимни делови, на твоја возраст деца од неинформираност грешки многу прават.
     
    На Ivaaaaaa92, Kate Rina 93, Агнес :D и 5 други им се допаѓа ова.
  6. Dadusicka

    Dadusicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    54.342
    Пол:
    Женски
    Мислиш дека со ќотекот ќе решиш нешто?
     
    На Herrera, Annath, Nausicaa и 4 други им се допаѓа ова.
  7. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    Пред да и дадеш ќотек на ќерка ти, седни и кажи и го ова што го напиша. А со ќотекот само ќе ја охрабриш да има секс. Се тепаат животни, не луѓе. Ама вие си знаете.
    @cladia срце, точно дека сте мали, но што да те советуваме? Да имаш или да немаш секс? Кои сме ние да ти го одредуваме тоа?
    Прочитај на форумов барем кои се последици од сексот во глобала и одлучи. Многу сте млади и неискусни. Ако одлучиш да имаш, нека биде заштитен со кондом. И убаво прочитајте како се става кондомот. Да не биде после, му паѓа, го стега, тинтири минтири и дали сум трудна...
     
    На Annath, Агнес :D, Pcelka1315 и 2 други им се допаѓа ова.
  8. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    3 години ? Штом не е краток период, можда едноставно не си одговарате и некомпатибилни сте.
    Претпоставувам штом се немаш опуштено, немаш ни свршувано ?
     
  9. Ladyyyy567*

    Ladyyyy567* Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2018
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    1.377
    Пол:
    Женски
    Хм,чудно после 3 години заедно да не си опуштена..Претпоставувам има нешто што ти пречи или те прави да се осеќаш неудобно кога си со него,а срам ти е да му кажеш искрено.Не треба да се плашиш од својот став,кажи му искрено што ти се допаѓа а што не,без да осеќаш вина дека ќе го разочараш..ако те сака и почитува ќе те разбере.:)
     
    На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Ladyyyy567*

    Ladyyyy567* Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2018
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    1.377
    Пол:
    Женски
    Ок де,сигурно не мисли членката на ќотек БУКВАЛНО,се слагам дури дека прерано е на таа возраст да се почне со секс,Али тоа ти е 'напредна'младина- за едни работи,а за друго немаат основни познавања иако сега им се достапни буквално најразни извори на информации8-|
     
    На buba4e89, Milobebence и Pcelka1315 им се допаѓа ова.
  11. cladia

    cladia Нов член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    rabotata e deka nema so koj da razgovaram majkami ako go slusne ova kke mi zabrani da se gledame a jas nemozam da dozvolam da go izgubam...jas sigurno ne planiram da mu dozvolam seks no barem kako da go oladam od tie negovi misli bidejki nekogas sum premnogu gruba i go navreduvam nesakajki...
     
    На Pcelka1315 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Ladyyyy567*

    Ladyyyy567* Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2018
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    1.377
    Пол:
    Женски
    Јасно дека ти е незгодно со родителите да разговараш за тоа,меѓутоа треба да те разбере и дечкото- ако ммслиш дека ти е уште рано кажи му и држи до тој став,ако те цени ќе разбере..ако те уценува да имате по секоја цена,значи не те почитува доволно.Многу си млада,ке сфатиш дека не секој заслужува да трошиш за него време и љубов;):inlove:
     
    На Pcelka1315 и cladia им се допаѓа ова.
  13. cladia

    cladia Нов член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    sekako ne me pritiska na toa i mi kazuva deka ke me ceka kolku i da treba zatoa i sum seuste so nego ..samo sto taa zelba preterano rasti...
     
    На Ivaaaaaa92 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.281
    Пол:
    Женски
    На 15год уште се немав мувано, а не да помислам по 2мес врска на некој напален 16годишен да му давам толку лесно што сака да ми прави. :o
    И да имаш дечко на тие години, добро, денес младината е напредна ама кај со толку брзање, па цел живот пред вас е...
    Не сум многу постара од тебе, 17 имам, лани прва врска ми беше, па не сум ни помислила вакво нешто да му дозволам на некој по толку кратко врска и на овие години. Има време за се, ако не му се чека и замара, ќе раскинам. Па на овие години ако се плашиш некој да не изгубиш, бог да чува, животот е пред тебе, уште колку дечковци ќе имаш. Стварно треба да те седне некој и убаво да ти објасни. Како на помала другарка или сестра ти зборам. Двајцата неискусни, појма немате, ќе направите беља некоја. Ти за да не го изгубиш, ќе му дадеш за месец-два, после ќе плачеш што си направила или дали сум трудна тука ќе прашуваш. Цел живот со ова ќе се замараш, па на само 15г има попаметни работи да правиш, не си ни целосно оформена дури.
    Сепак одлуката си е на крај твоја, наше е само да те посоветуваме. Јас мислам да не брзаш, да видиш и последици од тоа у што би се впуштила, а на тој дечкото ако те замара за ова покажи му го патот. Многу паметен, сакал еднаш барем ау. Ретко кога детските врски опстојуваат долго, имај го и тоа на памет. Не се плаши дали ќе го изгубиш и ради тоа да правиш нешто за што не си сигурна дали го сакаш или не. Општо за никое машко не прави ни во иднина.
    Поздрав, се надевам ќе донесеш правилна одлука.
     
    На Kate Rina 93, Агнес :D, ilyan и 14 други им се допаѓа ова.
  15. Pcelka1315

    Pcelka1315 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2017
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    1.813
    Пол:
    Женски
    @СуперДевојка јас не реков за ќотек каков што ти се свртел низ глава кога прочита што сум напишала ;) никогаш не практикувам ќотек како воспитна мерка, скраја да е.
    Ни животни не се тепаат!
    Човек со добар совет и разговор се истерува на добар пат, а животни со добра дресура.
    Тоа го напишав бидејќи премногу лошо е ако мајката прочита такво нешто по социјални мрежи од ќерката напишано или да слушне од некој на кој ќерката раскажала, а од родителот криела ипак тоа е само збор, и јас на синови имам некогаш кажано ќе си добиеш ќотек, а ќотекот никогаш не го добиле :)
    Малечка твоите родители треба да ти бидат другари и со нив да разговараш отворено, но, ако навистина неможеш со нив да се отвориш тогаш сфати ги озбилно советите од членките што ти напишаа.
    Навистина си премлада за секс, а машките посебно во тие години се во пубертет и само на секс мислат.
    Што ќе биде ако останеш трудна?
    Тој секако ни кондом не знае правилно да намести.
    Немој, не избрзувај тој чин не е играчка, можеби си сега напалена, мислиш дека е тој што навистина го сакаш и ред друго, ама за да прејдеш на тој чекор треба да си доволно зрела и доволно информирана за сексот.
     
    На Macito007, Milobebence, Ladyyyy567* и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. NarCis@

    NarCis@ Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2018
    Пораки:
    10.593
    Допаѓања:
    170.199
    Пол:
    Женски
    Младината и во мое време имаше секс на 15год. А некои и порано. Така да, не е до денешната младина. Отсекогаш ги имало.
    @cladia сексот носи ризици, од заболувања до бременост. А верувај и многу стрес и одговорност. Само кажи му дека не си спремна. Никој не смее и не треба да те присилува.
     
    На Alisa22, Nausicaa, cladia и 3 други им се допаѓа ова.
  17. Tattooismylove

    Tattooismylove Активен член

    Се зачлени на:
    21 август 2018
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    68
    Пол:
    Женски
    Aj sega da ne glumime moral do tolku (sekoja cest na poedinci) ke trgnam od sebesi, I jas so prviot decko na 4meseci vrska prvpat imav seks Isto na 15 i bev ubedena deka go sakam najvise ova toa I sl. Posle toa bevme zaedno uste 4 meseci I chao dzaci. Me izneveri I pagjav u depresii I ne bev sposobna psihicki da se nosam so toa.. spored mene mislam deka e rano no ne se kaam se e lekcija I spomeni vo zivotot. :)
    Nemalo koj da me sovetuva togas ni da me educira pa si zakaciv I genitalen herpes kako jagotka na slagot. Ne sum dovolno pametna da sovetuvam bilo sto ali od moja segasna gledna tocka ne preporacuvam.
     
    На Macufka*, Arla, cladia и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    Се најде некој реален, има надеж за човештвото. Пошо на форумов, кај и да е, ќе испадне дека и овие со деца се уште невини...
     
    На buba4e89, Eni.r, Macufka* и 7 други им се допаѓа ова.
  19. snezana2342

    snezana2342 Активен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2019
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    zdravo na site devojki imam dobra vest deneska imam
    dobieno i sum srkna bidejki nema veke zagrisenost zatoa vi kasuvam sa site onie koj im zakasunva mestroalniot ciklus da nese grisat vopsto ke im
    dojdat bes vozbuda tocno e deka e ot stres i opustete se i vam ge vi bide sve ok fala vi mnogu sto mi dadovte soveti ❤️
     
  20. Tattooismylove

    Tattooismylove Активен член

    Се зачлени на:
    21 август 2018
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    68
    Пол:
    Женски
    Na site li ke ni dojde sneze?