1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Тргај се што побргу.
    Сама си свесна дека може и скандали да направи а што ако му текне да те забремени само за да останеш со него?
    Размислувај за свое добро и донеси одлука што поскоро. Исто и за психологот, не ја исклучувај таа опција.
    А кога ќе најдеш нов партнер (не се грижи, млада си, ќе имаш уште многи прилики) кој ќе ти одговара на секое поле сама ќе посакаш интимно да си блиска со него и емотивно да се поврзеш.
    Ти кажаа дека психичките проблеми се решливи, но многу е важно до себе да имаш партнер кој ќе ти помогне низ тоа и ќе те поддржи, дури и да доаѓа со тебе на психолог а најважно е да има љубов и страст, едно по едно се ќе се реши потоа.
     
    На Mariii :) и buba4e89 им се допаѓа ова.
  2. Dora18

    Dora18 Активен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2018
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    289
    Пол:
    Женски
    mi se chini ko da e nekoe detence sho demek ima 24 godini :lol::lol::lol::lol:
     
  3. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Конзервативни родители имаш?
    Можеш со нив да разговараш отворено за секс?
    ај, ај, ај.... Кај вака?
     
    Последна измена: 20 март 2019
    На cavalli му/ѝ се допаѓа ова.
  4. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Во врска си бидејќи те уценуваат нели ти е јасно после ова што го пиша?
    Разговарај со родителите и кажи им ти се и речи дека си уценета во врската ако раскинеш ќе каже дечкото тоа и тоа, верувам дека секој нормален родител ќе те подржи тебе, а не него.
    Јас да сум родител дури нема да барам да ми го кажеш тоа, а кога дечкото ќе сака да разговара со мене ќе го игнорирам.

    Па девојче што е тоа што се плашиш да не биде откриено? Сигурно човек не си убила.
     
  5. Шминкер

    Шминкер Активен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2019
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    32
    Пол:
    Машки
    1:0 Затебе :)
     
  6. cavalli

    cavalli Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2016
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.612
    Пол:
    Женски
    На 24г ако не си научила сама да се справуваш со проблемите, плус љубовни проблеми. Како можеш да се плашиш да не го поминеш цел живот со него? Таму никој неможе да ти помогне. Само ти можеш. Никој нема да дојде и да раскине со него наместо ти. Животот ти е еден. Нема да останеш без ебен дечко.
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    @Mariii :) според мене девојката нема никаков проблем со сексот.
    Туку проблемот е во нејзината психолошка состојба.
    Гаранирам дека нејзиниот "дечко" ја уценува, не само за да имаат секс , туку и за се друго. Поради тоа, и заканите од негова страна дека доколку раскинат ќе кажел некои работи на нејзините родители ( читај ќе каже дека имаат секс, а родителите од девојката се конзвервативни ) самата помисла на се ова на девојчево му ствара одбивност и страв.

    Мила, раскини што е можно побрзо. Љубовта не е навика, љубовта и страста одат заедно, колку и да не сакаш ова да го прочиташ но мислам дека помеѓу вас не постои никаква страст, на типот му служиш само како средство за задоволување на потреби.
    Најверојатно, ни самиот тој не де потрудил да те опушти да имате предигра и да уживате. Поентата му е само дс го пикне да сврши и да замине.
    Разговарај со пихолог, потребен ти е. Мора да се средиш за да продолжиш напред без стравови. А исто така потребна ти е "вистинска" личност што ќе покаже дека нема ништо страшно во сексот, дека сексот е уживање и нема трауми.


    Патем, и се ова не раширување нозе и слично може да биде проблем од воспитувањето од страна на конзервативни родители.
     
    На Oxymoron, RoseRain, 1209 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Mariii :)

    Mariii :) Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2019
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Моите родители се конзервативни, имаат стари сфаќања, ама никогаш не сум разговарала со нив опуштено во врска за секс...не ни можам да разговарам со нив за тоа не сум толку опуштена и зближена со нив... И да може да каже и за сексот и слично на моите родители но мене тоа не ме плаши толку многу како што може да му кажи дека 2 години живеев кај него а за тоа моите незнаеа..исто и за ред други работи кои заедно сме ги правеле може да му кажи на моите:(
     
  9. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Он со истото ќе ти прети и за месец дена, за година, две, три , пет и отишол возот а ти заглавена во него со психопатов.
    Пресечи на време, зошто да чекаш на нешто кое е неизбежно и кое ќе се случи кога тогаш.
    Што порано, со помали психички последици за тебе.

    А родителите батали ги. Ќе зборат извесен период па ќе престанат. Нивното поминало, гледај ти да се спасиш.
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Шминкер

    Шминкер Активен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2019
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    32
    Пол:
    Машки
    До толку мислиш дека и е отепан дечкото да неможе да осети ништо а важно свршувал..замисли да а еб.л во правото место :))
     
    На cvekence123 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Girl-love

    Girl-love Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    18
    Женски само што забележав дека имам бело мало топче на едната усна..многу сум испаничена може ли некоја да ми каже што е тоа
     
  12. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Бубуличка најверојатно, поткожно влакно.. ако сметаш дека е нешто поважно - гинеколог.
     
  13. Girl-love

    Girl-love Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    18
    Мислиш ли дека може нешто посериозно да е
     
  14. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.247
    Пол:
    Машки
    @Mariii :) имаш проблем со самодоверба и се плашиш да не останиш сама ако го оставиш него. Најпрвин разреши си што и како сакаш, а доколку е како што викаш дека типов ти се заканува и слично, изборот на партнер другиот пат попаметно прави го.


    А исто така те начекав во друга тема... како бараш партнер на интернет, нели е малку контрадикторно сето ова?
     
  15. Mariii :)

    Mariii :) Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2019
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Па веќе барам партнер друг за да можам со овој да раскинам полесно барем од моја страна, за да не останам сама после него оти и сама да не останам се плашам затоа :(
     
  16. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.247
    Пол:
    Машки

    не сум никој и ништо да ти судам, ама тоа не е во ред.
     
  17. Mariii :)

    Mariii :) Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2019
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Знам дека не е во ред, но што да правам кога се плашам да не останам сама, а и полесно можеби ќе се разделиме со тоа, нема толку да реагирам на неговите закани и слично поради тоа што ќе имам подршка од некој друг, што можеби и би помогнал, а и многу пати ме има навредувано дечкото и јас исто него го имам навредувано, исто така неколку пати ме има и удирано...да така да тоа и го заслужува тој не е некој премногу добар човек како што треба за да ми биди жал..ако беше како што треба тогаш и јас сметам дека не треба во никој случај да го изневерам па после да раскиниме туку прво да раскинеме па после секој по свој пат...ама кога веќе ме има удирано, навредувано многу пати, се сеќавам еднаш ми имаше оставено модринка на лицето и така некое време шетав дури да ми заздрави :(;(
     
  18. Peperutce1115

    Peperutce1115 Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    2.488
    Допаѓања:
    22.683
    Значи ти трпиш психичка и физичка тортура и уште си со него? Според тоа што го пишуваш воопшто не го заслужува твоето внимание. Колку порано ставиш крај толку подобро за тебе.
    Подобро сама да останиш, него ли цел живот да трпиш психичко и физичко малтретирање. Свесно си ја упропастуваш иднината.
    Послушај го советот на сите што те советуваа да посетиш психолог. Многу полесно ќе биде кога ќе имаш личност со која ќе можиш да разговараш и да ја споделиш маката.
     
    На Alishan30 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. FVP

    FVP Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2018
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    1.201
    Пол:
    Женски
    Мислиш дека некој со кого само што почнуваш ќе ги трпи твоите драми и перипетии со бившиот? Мислиш дека ти ќе влезеш во таа врска искрено и со чиста свест? Ти имаш толку нездраво размислување за се, почнувајќи од врски, секс, не ги разбираш сопствените емоции, родители, план за живот, ништо. Вејка на ветрот. Раскини со дечкото, пронајди се себе си, дојди си на чисто и тогаш почнувај нови врски и што и да не. Имаш 24 години, животот ти почнува сега, не се понашај како 24 да е крајот на светот бидејќи далеку е од тоа.
    Искрено не те жалам за ситуацијата во која што си, бидејќи ти не правиш ништо. Дури и самата да правиш глупости немаше да биде толку лошо бидејќи ќе беше од твое делување, ама ништо не правиш. Животот нема магично да ти се смени со жалење. Животот ќе ти се смени кога ти ќе почнеш да работиш на себеси, а не да чекаш принц да те спаси од змејот кој моментално те чува во дома и те силува од позади.
     
    На Harper, kolovoz, Oxymoron и 3 други им се допаѓа ова.
  20. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.023
    Допаѓања:
    198.957
    Пол:
    Женски
    Па и да бидеш сама некој период нема ништо лошо. Нема цел живот да бидеш сама. Вака ризикуваш да останеш со човек со кого нема да бидеш среќна и не си даваш шанса да се спознаеш себеси. Тој период кога ќе бидеш сама може да биде најдоброто нешто што ќе ти се случи, да уживаш до максимум. И ќе знаеш што сакаш, ќе си го добиеш токму тоа. Ама од тебе зависи. Ако бараш друг пред да раскинеш со првиот, можеш и без двајцата да останеш.
     
    На poenta, Brinetka, IM.TMKQ и 1 друга личност им се допаѓа ова.