1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    На eli25 и piksooki им се допаѓа ова.
  2. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.654
    Допаѓања:
    121.700
    Еми, а вашата осмоза и дифузија :rofl:
     
    На fana му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Pretty_woman

    Pretty_woman Активен член

    Се зачлени на:
    2 август 2018
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека убаво си наведов кој ми е проблемот дека ми доцни а тестот ми е негативен,и побарав совет поради кој причини може да е и можеби има некој да ми помогне што се нашол во слична ситуација...
    А јас никаде неспомнав несакана бременост,абортуси и остало.
     
    На IAmPresident и buba4e89 им се допаѓа ова.
  4. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Оди на гинеколог, направи тест преку крв.
     
  5. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.880
    Допаѓања:
    14.234
    Пол:
    Женски
    те разбирам не мислев ништо лошо само да знаете колку е сериозна работата... Не спомна сега ништо од несакано ама ќе зборуваме за 2 недели на таа тема. Успат требало навреме да реагираш има апчиња за ден потоа,не мислам да те навредам нит нешто лошо да кажам за тебе,ситуацијава е комплицирана и многу жени се изгореле. Совети не знам колку ќе добиеш,можеш да добиеш само коментари и мислења од жени што доживеале и виделе милион исти случаи како тебе. Јас се надевам дека ќе помине овој период и нема да имаш проблем.
    За тест барем 10 дена одкако ќе ти закасно најсигурно ќе покаже. Можеш само да почекаш и да повториш тест или да подеш на гинеколог за совет и да ти ја провери состојбата.
     
    На Pretty_woman му/ѝ се допаѓа ова.
  6. KateNii

    KateNii Нов член

    Се зачлени на:
    14 јули 2019
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Се извинувам ако погрешно сум се изразила за некој термини, не ми замерувајте не сум многу навлезена во оваа тема. Се чуствувам како дечко ми да не се пали доволно на мене поради причините кои ќе ги наведам:

    Во врска сум скоро година и многу го сакам, а пред него не сум имала ништо сериозно. Дека му значам и дека му се допаѓам физички е повеке од јасно, но проблемот (или барем јас мислам дека е проблем) настана нашите претходни обиди 2-3 да имаме односи но бидејќи бев целата стегната ме болеше па прекинувавме. Тој обично многу брзо постигнува ерекција кога е со мене без разлика дали сме надвор, или лежиме во кревет потребно е само да го чепкам на места каде што го ежат и кога го бакнувам.

    Се договоривме да почекаме уште некое време и до тогаш да има само триење (како претходно) и плус да вмешаме и плитка пенетрација(дали ова може да се смета за пенетрација нзм но ајде така да се изразам) до пред да почуствувам поголема болка. Но додека тоа трае све мислам дека воопшто не се чуствува возбуден - причина( според мене , иако му слушам забрзано срце и треперење на глас) тоа што често има потреба да мастурбира околку 5-6 секунди допирајќи ме и мене со главчето на вагината, и потоа продолжува и така тоа трае околу 20тина минути и не секогаш оди во WC а дури и кога оди не сум сигурна дали успева да ејакулира. ( мислам и дека и често му паѓа).

    Бидејќи сум неискусна и немам со кого да разговарам ниту пак знам како да побарам, би сакала да ми кажете дали тоа негово однесување е нормално бидејќи сепак тука нема однос? Или пак проблемот е до мене :/
     
  7. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.863
    Пол:
    Машки
    Јас навистина не гледам зошто би било до тебе,може си има некој ерективен проблем дечкото. Нека посети уролог. И викаш не си сигурна дека успева да ејакулира,барем тоа можеш да го видиш,не може да фејкира.
     
  8. KateNii

    KateNii Нов член

    Се зачлени на:
    14 јули 2019
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    А тоа не сум сигурна бидејќи кога оди се трга и ми вика морам да довршам во WC .
     
  9. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.863
    Пол:
    Машки
    Нешто ми е чудно у сето ова,ама не знам што. Ти треба да процениш што е проблемот ама верувај не е до тебе.
     
  10. NarCis@

    NarCis@ Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2018
    Пораки:
    10.593
    Допаѓања:
    170.199
    Пол:
    Женски
    Може му е незгодно да сврши пред неа.
     
  11. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.863
    Пол:
    Машки
    Да бе а не му е незгодно да се драпа|(
     
    На Darlingzz, buba4e89, Alisa22 и 4 други им се допаѓа ова.
  12. NarCis@

    NarCis@ Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2018
    Пораки:
    10.593
    Допаѓања:
    170.199
    Пол:
    Женски
    Не е исто :D Није свеједно :D
     
    На John Snow му/ѝ се допаѓа ова.
  13. foxx.x

    foxx.x Активен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2019
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    7
    Здраво
    Имавме секс со дечко ми. Користевме кондом но му беше голем. Ме фаќа мала паника пошо еднаш два пати му се лизна и после кога завршивме имаше помалку сперма од вообичаено. Тој вика дека не верува да потекло во мене. Плодни денови ми се и стварно ми е страв а во моментот бев и во заблуда. Паничар сум имав и грчеви во стомак можда и дополнително пошо и реков и на мајка ми дека ќе зборувам со неа пред да се впуштам но таа мисли дека е рано,а и со дечкото не сме во врска долго. И не сум информирана во делот дали се осеќа моментот кога ќе сврши во тебе па макар и малку? Ако може малку помош и инфо.
    Фала
     
  14. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.806
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    @foxx.x пред колку време имавте секс?Можеш да се напиеш апче мислам дека се пијат пред да поминат72 часа од сексот.Јас не сум пиела.
     
  15. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    8.788
    Допаѓања:
    17.890
    Можеби имал помалку ако пред тоа мастурбирал па ја потрошил :) се чуствува кога завршува внатре,ама треба да си сконцентрирана и фокусирана на тоа
     
    На foxx.x му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Elmasa

    Elmasa Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2019
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    47
    Znaci vaka slusajte me haha...ete taka vo opusteni cuvstva so deckoto ,mislam deka vleze vo mene ednas i imase poteceno bajagi krv isto taka me zdobole , toa se sluci samo ednas i ne go povtorivme povekje toa , sega kazete mi vie poiskusnite dali i sledniot pat kje ima krv i dali kje boli?
     
  17. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Можно е.
    Јас после првиот пат, уште два пати ме болеше и крварев...
     
    На buba4e89 и Elmasa им се допаѓа ова.
  18. Girl-love

    Girl-love Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    18
    Сакам да прашам дали е можно да се има кондиломи во уста поточно на задниот дел на јазикот и на грлото? И ако да како може да се излекуваат?
     
  19. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Можно е.
    Со ласер или со течен азот ги горат.
     
  20. Girl-love

    Girl-love Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    18
    Може ли со зајакнување на имунитетот да исчезнат или со некој друг начин?
    И како може да се појават кога веќе многу долго време не сум сексуално активна?