1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. Sweetlove_0312

    Sweetlove_0312 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2017
    Пораки:
    1.571
    Допаѓања:
    12.746
    Пол:
    Женски
    @Dream-Girl да тоа беше одгиворот што го барав, знам дека треба да знам за сексот пред да имам секс и тоа можеби и беше глупо прашање па и затоа се мислев дали да го поставам да не испаднам смотана ама како и да е сепак си прашав, сигурно е поради климатските промени ..
    Иначе, прашањето ми беше само дали е каснењето на менструацијата поради сексот или не. И НЕ СУМ БРЕМЕНА!!! Тоа го знам со сигурност.
    @IM.TMKQ
    Нема свршено во мене . Прашањето ниту самата не го сфаќам дека ме мачи повеќе што ќе биде одговорот дека користев заштита и нема никаква шанса да сум бремена. Ама сепак да се осигурам.
     
    На Milobebence и anggell им се допаѓа ова.
  2. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Ако не си бремена, тогаш ти касни од друга причина.
    Стрес, клима, напорна работа, настинка.
    Следи ја состојбата, ако не ти дојде за брзо посети гинеколог да те прегледа за најдобро да ти каже зошто ти доцни.
     
    На Sweetlove_0312 и piksooki им се допаѓа ова.
  3. Sweery1298

    Sweery1298 Активен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2019
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски
    Dali vi se slucilo vasiot partner da nemoze da postigne erekcija, ili pak da ja postigne I da svrsi pred da zapocne odnosot.
    So tipot sme zaedno 2ipol meseci, imame 22godini. I normalno onaka spontano se sluci da pocneme.
    Veke 2pati se slucuva ova so go opisav pogore. Razgovarame I ne go osuduvam. Samo so mi e glupo samata mene zosto se slucuva toa. Se osekam od edna strana glupo, duri se plasam da probam pak. Ova nekako pocnuva da ne oddalecuva.
     
    На aleksandra99 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. rusalka

    rusalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Машки
    Мислам неколку месеци дали да го поставам прашањево овде ама има навистина еден интересен момент во целава ситуација , јас имам 25 години , не сум женет ама сум имал неколку врски зад мене и не сум правел поголеми паузи , па може да се рече дека имам редовен секс од 18 години.Но пред една година запознав една жена , случајно требаше да поминуваме повеке време заедно , и малку по малку се зближивме и некако спонтано се случи , дури се свестивме веке беше завршена работата , дури работевме заедно продолживме да се соеднинуваме.
    И сега што е проблемот , таа има 43 години и среден живот се знае дека не сака ништо повеке , а јас доживеав нешто посебно , не знам дали е од нејзиното искуство или од што е , ама таа ја водеше играта и пак не знам вештина ли е или што е ми рече да работам побавно и така почнав да чувствувам нешто ново и многу добро , како да има внатре многу мускулчиња и со секое посебно ми го лиже додека е внатре , свршувањето ми беше експлозивно , ама како што е вообичаено се што е добро кратко трае , па така и ова заврши за неколку месеци.
    И сега после неа имав неколку девојки , што порано ретко го правев , да менувам партнерки , и бавен сум и долго трае играта , ама не го доживеав подоцна , и покрај тоа што барав од девојчињата да прават така , одговорот беше дека не знаат што барам , па би сакал ако некоја девојка знае за што зборувам некако да пренесе објаснување и знаење за , ако е вештина , многу е добра и да се рашири малку марифетлукот.
     
  5. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.806
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    @rusalka јас ништо не разбрав од ова.
     
    На Miki_mat3 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. fana

    fana Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    15.840
    Допаѓања:
    108.842
    Пол:
    Женски
    Не ни мораш, трол е.
    Со 18 години постара од него бил бе. Ахам (facepalm) :puke:
     
    На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
  7. rusalka

    rusalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Машки
    Жената има некоја техника посебна за партнерот да ужива максимално , а тоа е кога и е внатре , некако со мускулите внатре како да го „лиже“ и прави свршувањето да е прекрасно ,
    ама таа ја водеше играта и кажуваше точно што да правам во играта.
     
  8. MiAmor

    MiAmor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    2.570
    Пол:
    Женски
    Може ги стегала вагиналните мускули,јас кога правам така маж ми осеќа и вика дека му е убаво..
     
    На Brinetka, Dust, marlonbrando69 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Се случува кога нема долго време секс и му доаѓа да сврши пред да започне односот. Но, најчесто сите почнуваат од вториот пат.
    Само лагано и опуштено.
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. rusalka

    rusalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Машки
    нешто како кегелови вежби?
     
  11. MiAmor

    MiAmor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    2.570
    Пол:
    Женски
    Да
     
    На rusalka му/ѝ се допаѓа ова.
  12. OneTypicalGirl

    OneTypicalGirl Нов член

    Се зачлени на:
    26 август 2019
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво, неодамна сакав да го поставам прашањево ама некако немав храброст но се решив. Имам еден проблем кој веројатно вас ќе ви се чини смешен меѓутоа можеби меѓу вас ќе се најде личност со сличен проблем кој го надминала или евентуално ќе пронајдам особа која на некој начин можеби ќе ми помогне. Се работи за страв. Страв од секс. Не сум имала сериозна врска и поттикната од застарени сфаќања кои дотогаш ги имав, не презедов чекор кон влегувањето во посериозни води како што е сексот. А сега, кога имам можност да го сторам тоа јас се плашам од истото. Се плашам од болка, се плашам од помислата нешто да влегува внатре, се плашам од помислата нешто да се случува доле. Не знам како да се престрашам од болката, сите искуства на моите блиски другарки ме плашат уште повеќе со нивните приказни и јас едноставно не можам да замислам да имам секс.
     
  13. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.806
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Едноставно не си спремна.Немораш да брзаш кога ќе посакаш тогаш.
     
  14. mira.mira

    mira.mira Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2016
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    7.209
    Vospituvanjeto I programata od roditelite vo odnos na sfakanje na sexot I tabuaata se del od nashite reakcii. Mozebi ti treba poveke vrème da pominuvas so partnerot za da bides sigurna vo negovite chuvstva. Verojatno ti treba partner koj e mnogu vnimatelen so tebe, so koj ke zboruvas za svoite stravovi, koj ke treba da IMA trpenie a ne da navaluva. Reshliv ti e problemot, no ti treba silna emocija, chuvstvo na sigurnost vo vrskata I trpenie od drugata strana. Seto toa povrzano so faktor vrème ke nema da te uslovuva.
     
    На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.517
    Допаѓања:
    36.422
    Пол:
    Машки
    @rusalka , Со кегелови вежби се вежбаат и зајакнуваат овие вагинални мускули. Секоја девојка ги има и може да ги користи. Всушност и тоа е врвот на задоволството кое може маж да го доживее.
    Стварта е во тоа што при сексот вагината се шири толку да не го чувстуваме тој притисок дотолку на пенисот (народски кажано не е толку тесна). Со стегање на овие мускули, не само што го стеснува каналот, па има поголемо триење туку и чувствуваме стисок на пенисот (ти што го нарече како "лижење") што се разбира не излудува. Истото се случува и кога жената мрда со долниот дел на телото и прави кружни движења.
    Се учи ова со време како се повеќе се испитува своето тело и вештини. Не е страшно што не знаат, ако сакаат да научат.
    Кажи им да стискаат додека си внатре и така ќе те разберат што сакаш.
    Или циљај на Г точката. (стави го малце на горе и допирај го горниот ѕид) и при такви константни допири се случуваат контракции во вагината т.е притискање со мускулите и ќе го почувствуваш истиот ефект.
     
    На Dust, jasbi, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
  16. Panthera

    Panthera Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    711
    Пол:
    Женски
    Дали овде некој ги користел Полигинакс по препорака на гинеколог?
    Гинекологот препорачува да не се користат за време на менструација, да се прекинат па да се продолжат кога ќе заврши. А во упатството пишува да не се прекинуваат. Искуство??

    Исто така во упатството пишува да не се користат кондоми додека се употребуваат. Но, смее ли незаштитен однос да се има?
     
  17. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.379
    Допаѓања:
    35.753
    Ако не си ги почнала, почекај да заврши менструацијата. А за кондомите , веројатно се намалува сигурноста на кондомот ради лекарството што се растопува внатре. Плус при инфекција секако пауза е корисна а и партнерот да се лечи, инаку пинг понг си правите со имфекцијата
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  18. butterfly.285

    butterfly.285 Активен член

    Се зачлени на:
    30 август 2019
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    Здраво дечки,јас имам еден проблем,значи со дечко ми пробавме да имаме однос но не успеавме,никако несака да влезе,дали јас сум премногу стегната или што е проблемот стварно незнам.Па ако е до тоа,ако сум стегната,пробував да се опуштам најмногу што можам,но ете,пак исто.Па некој ако го имал овој проблем до сега,нека ми каже како го решил.Како да се опуштам?
     
  19. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.806
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Едноставно телото не ти е спремно.Можеби ти се чувствуваш спремнс но сепак не си.
    Колку год имаш?
     
    На butterfly.285, mira.mira и Elli07 им се допаѓа ова.
  20. MarianaBT

    MarianaBT Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2013
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    954
    Пол:
    Женски
    Можеби не е до тебе... можно е и ако не користите заштита да е тој стегнат поради страв да не ејакулира предвреме ... во зависност од тоа колку сте блиски или сакате да се зближите... секако не брзајте,,, и отворено разговарајте пред односот... ако треба и за време на односот... помогнете си меѓусебно...
     
    На butterfly.285 му/ѝ се допаѓа ова.