Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

 1. butterfly.285

  butterfly.285 Активен член

  Се зачлени на:
  30 август 2019
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  за 3 месеци,18.Но незнам баш кога се обидовме да имаме однос и тој проба да влезе но бидејки сум премногу стегната неможеше а и премногу болеше додека пробуваше,но ништо.
   
  На Cka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. stranger2

  stranger2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2016
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  82
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки, ќе ве замолам за совет. Имав незаштитени односи синоќа. Циклусот ми е нередовен, треба да ми дојде на 13ти, ама минатиот месец ми доцнеше 8 дена. Незнам дали сум во плодни денови. Колкави се шансите да се случи нешто од предсемената? Дали да земам апче?
   
  На Ecipecci му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.607
  Допаѓања:
  19.707
  Пол:
  Женски
  Сврши во тебе партнерот?
  Ако не , немој да зимаш хормонски таблети, не е тоа парацетамолче, знеш нели?
   
 4. stranger2

  stranger2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2016
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  82
  Пол:
  Женски
  Не сврши во мене.
  Да, знам дека е хормонско и дека може да ми се поремете организамот, затоа и се мислам..
   
 5. Охрид88

  Охрид88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2018
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  206
  Пол:
  Женски
  Ам тогаш заш имаш незаштитен однос?
   
  На cresa-jagoda, Brinetka, IM.TMKQ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.647
  Допаѓања:
  20.240
  Пол:
  Женски
  После толку години стаж на форумов и јас се чудам кога ќе го прочитам вакво нешто и никако не ми влегува во глава како некој може да се стави на толкав ризик и после цел месец да си ја тупаш главата дали ќе ти дојде или дали да пиеш апче.
  Несфатливо навистина.
   
  На cresa-jagoda, poppie, Охрид88 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. deskarada

  deskarada Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2011
  Пораки:
  538
  Допаѓања:
  3.823
  @stranger2 Ако си долго време со дечкото, не е чудно да имаш незаштитен однос, јас не го гледаам тоа како нз шо да е.Колку пати и со кинење на кондом дошло до бременост. Но, тоа што имаш хормонско пореметување е друго, ако не свршил во тебе нема простор за паника.

  Ах бе, дете си уште, 17години секс. Нормално кога не си спремна, телото не ти е спремно. НЕ знам зошто брзате. ЈАс на 17год шо се вика не знаев секс што е, не пак да помислам да имам.
   
  Последна измена од модератор: 2 септември 2019
  На gicka, poppie, elenaeli22 и 3 други им се допаѓа ова.
 8. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.236
  Допаѓања:
  6.898
  Пол:
  Женски
  Девојка праша како да се опушти, а не праша дали на 17 е вистинското време за секс.
   
  На Brinetka, xxx-ba, butterfly.285 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.038
  Допаѓања:
  15.602
  Пол:
  Женски
  Дали некој што ги има користено вагиналните капсули Polygynax може да ми објасни како се користат.

  Не барам објаснување како се ставаат туку дали само еднаш дневно и дали мора сите 6 да се искористат или на пр. Ако после 3та се чувствуваш по добро се прекинуваат.
   
 10. BabyT*

  BabyT* Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.128
  Допаѓања:
  5.982
  Пол:
  Женски
  Не се прекинуват,една ставаш навечер пред спање и не треба да имаш односи додека се користат .
   
  На Ladyyyy567* и ane.bella им се допаѓа ова.
 11. Emilija7000

  Emilija7000 Активен член

  Се зачлени на:
  28 август 2019
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Што класифицирате како ризичен однос? Како на пример што се треба да има за да биде ризичен и за да се напиеш апче
   
 12. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  547
  Допаѓања:
  8.277
  Пол:
  Машки
  Да пукне кондомот додека свршил во него.
  Да сврши внатре, а не користи кондом.
   
  На cresa-jagoda, candy.cane и Brinetka им се допаѓа ова.
 13. Maricuska

  Maricuska Нов член

  Се зачлени на:
  20 март 2019
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  3
  Dali mozi da se ima odnosi za vreme na lekuvanje so vaginaleti se raboti za kandida? Dali ke deluvaat tabletkite ili nema nikakvo vlijanie mojot doktor nemi spomna nisto
   
 14. LovelyGirl3

  LovelyGirl3 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2013
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  2.051
  Пол:
  Женски
  Бев на гинеколог пред еден месец и на преглед ми кажа дека имам кандида (не ми зеде брис, од око) и ми рече да си земам вагинатории и по неколку дена тоа и направив ама инфекцијата продолжи.
  Сега пијам апчиња флажил(не ми ги препиша доктор) и читам дека не лекуваат кандида а и јазикот ми е многу чуден и имам лош вкус во устата откако почнав да ги пијам.
  Дајте ми некој совет, не можам на среде да го прекинам антибиотикот..Ви благодарам
   
  Последна измена: 5 септември 2019
 15. MiAmor

  MiAmor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  1.971
  Пол:
  Женски
  Девојче те разбирам,јас имав такво искуство,на 17 год изгубив невиност а со дечко ми идевме од 15 год,значи доволно сме се знаеле,за да бидеме опуштени ,ама од првпат не ни успеа,се чудеше како неможе да влезе,ќе ти кажам прво нека пробува со прсти,нежно,земете и некој гел за полесно да влезе,и не се плаши не е ништо страшно,само опушти се,можно е и да не потече крв (како у мојот случај) има еластични химени и тие не се раскинуваат така лесно,може понатака да се искине(у случај да се деси такво нешто па да те обвини,да знаеш што да му кажеш):)слободно пиши ми во лп ако сакаш да ме прашаш нешто,поздравче и не се секирај ке биде;)
   
  На poppie и butterfly.285 им се допаѓа ова.
 16. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.759
  Допаѓања:
  90.164
  Пол:
  Женски
  Треба да апстинираш за време на лекувањето.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.759
  Допаѓања:
  90.164
  Пол:
  Женски
  Флажил нели се за контрацепција? :?:
  Зошто зимаш на своја рака? Веројатно имаш инфекција што потешко се лечи.
   
 18. MiAmor

  MiAmor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  1.971
  Пол:
  Женски
  Значи кандида може да се види со голо око ,на докторот не му треба брис за да знае дека имаш кандида ,кои вагиналети ги зема,за кандида најдобри се канестен 3,а подобро да одиш на промивки со хидроген и бетадин неколку пати кај докторот ама тоа требало тој да ти каже,и како на своја рака си зела флажил да пиеш,прекини ги одма,тие не се за кандида,тие се за бактериска инфекција,ако имаш докторот ке ти кажел зашто многу мириса,ако не ти помогнале вагиналетите јави се кај гинекологот да ти каже што да правиш,зашто зимате на своја рака антибиотици не ми е јасно:o
   
  На poppie му/ѝ се допаѓа ова.
 19. BabyT*

  BabyT* Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.128
  Допаѓања:
  5.982
  Пол:
  Женски
  Флажилот се за инфекции и бактерии,сепак се сложувам дека не треба на своја рака.
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. deskarada

  deskarada Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2011
  Пораки:
  538
  Допаѓања:
  3.823
  Епа коментирај ајде како да се опушти, а не контра да маваш на коментати.Сама треба да знае и дечкото со неа, а не јас да и кажам како да се опушти. Сигурно ако е стегната е спремна за секс, дааа.
  Чудо од луѓе, само нешта да се коментирало, свашта.
   
  На cresa-jagoda, poppie, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.