Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

 1. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.381
  Допаѓања:
  8.233
  Пол:
  Женски
  А на колку години според тебе треба да има секс?
   
  На T.e.d.d.y му/ѝ се допаѓа ова.
 2. deskarada

  deskarada Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2011
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  3.988
  На 15, оти многу си стар веќе на 17
  НЕма шо да коментирам повеќе. Коментирав јас на друго прашање. И нема шо да биди според мене јас да кажувам, секој си знај, си е одговорен за своите постапки и знае шо прави, барем би требал да знае.
   
  На marty 0102, cresa-jagoda и elenaeli22 им се допаѓа ова.
 3. Tan4ence

  Tan4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  18.250
  Не смее ни докторот од око да поставува дијагнози без брис, ни вие смеете да зимате лекови на своја рака. Особено па антибиотици.
  Мислам ако сите поставуваа дијагнози од око или само водејќи се по симптоми без испитувања...
  Кај мене на пример на преглед ми рече докторката дека визуелно изгледа све океј ама брисот покажа кандида кога имав постојано исцедок.
   
  На cresa-jagoda, Nausicaa и elenaeli22 им се допаѓа ова.
 4. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.243
  Допаѓања:
  7.023
  Пол:
  Женски
  Ако не дојде совет да и дадеш, што коментираш?
   
  Последна измена: 5 септември 2019
  На Brinetka, candy.cane и Sejfullai им се допаѓа ова.
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.848
  Допаѓања:
  90.525
  Пол:
  Женски
  Секс у пубертет денес не е табу тема.
  Ние што се чувавме до подоцнежните години сме најголемите к***и изгледа.
  Оти сме сакале да се зачуваме малку подолго од пубертетот.
   
  На cresa-jagoda, marlonbrando69 и deskarada им се допаѓа ова.
 6. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  8.222
  Пол:
  Женски
  Де бе луѓе, што напраивте?
  Па желба за секс на 15/15/17 години е најприродна работа, не гледам зошто да не би ја направила ако се чувствува спремна и е информирана.
  Стегната е најверојатно бидејќи немале доволно долга предигра. Ќе се опушти со долга предигра, она си знае што највеќе и’ одговара и секако прво партнерот со прсти да ја “подготви”. Барем кај мене тоа функционираше бидејќи имав сличен проблем.
  @butterfly.285
   
  На Tan4ence, Billy Idol, Alisa22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. deskarada

  deskarada Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2011
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  3.988
  Желба за секс на 15 е природна работа? :o
  Еве за ова не сум знаела.
   
  На Minci13, marty 0102, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
 8. elenaeli22

  elenaeli22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  344
  За мене не е нормално, стапување во сексуални односи многу рано.
  На 15,16години да се мисли на секс немам коментар.
  И нормално тие шо стапиле тогаш во сексуални односи, ќе го оправдуваат тоа и сега одма контра ќе мавнат.
  Сега сето е надвор од контрола и немам коментар за нешто шо читам.
  Затоа секоја година бројот на малолетнти бремени девојки е се поголем и бројkaта не е мала
   
  На Martka, marty 0102, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  8.222
  Пол:
  Женски
  А демек порано не раѓале во тинејџерските години?
  На тие години биолошки и научно е докажано дека највеќе се мисли на секс.
   
  На T.e.d.d.y, Billy Idol, candy.cane и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.659
  Допаѓања:
  20.486
  Пол:
  Женски
  Проблемот е во едукацијата. Прво од дома, после и преку образованието. Тука е грешката.
   
  На 1209, smooch, Nausicaa и 10 други им се допаѓа ова.
 11. elenaeli22

  elenaeli22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  344
  Хахаахахаххаах
  Ме интересира кај е тоа научно докажано, можи да ми пратиш кај пишува? :D
   
  На MarianaBT, MeAfterYou и deskarada им се допаѓа ова.
 12. MeAfterYou

  MeAfterYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2018
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  508
  Пол:
  Женски
  Извини за тоа што те цитирам, но порано, тоа било морално, како да кажам за да не ме сфатиш погрешно..
  Едноставно сите се земале на 16, 17 години, раѓале мали, а не дека мислеле на секс.
  А сега да, поретко се има случаеви каде што тинејџери се во брак, а почесто кај што абортирале или родиле вонбрачно.
  А тоа шо ти го кажа нема врска, ама стварно. До сега не сум се спротивставила на овој начин на никој, но ова ми е безвезе.
  Уште еднаш се извинувам :)
   
  На poppie, MarianaBT и deskarada им се допаѓа ова.
 13. FVP

  FVP Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2018
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  690
  Пол:
  Женски
  Zhiti gospod od kade ti se tie statistiki? Shto mrazam takvi Devi Marii...
   
  На Sejfullai му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  8.222
  Пол:
  Женски
  03EEA978-40FE-48DF-94EA-FF59059A2E2C.png A6BF1C61-AC35-4E9C-AAE1-B0925C0A7B51.png
  Еве ти.
  Ние сме животни во суштина, и затоа е нормално. Да, тоа што не разликува од останатиот животински свет е фактот дека имаме свест и развиено разумно расудување, но тоа не значи дека треба да потискаме природни потреби за кои сметаме дека сме доволно спремни и едуцирани. :)
   
  На rusalka, T.e.d.d.y, Billy Idol и 3 други им се допаѓа ова.
 15. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.381
  Допаѓања:
  8.233
  Пол:
  Женски
  На Billy Idol и Sejfullai им се допаѓа ова.
 16. deskarada

  deskarada Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2011
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  3.988
  Едуцираниве од 14години со секс настапија.
  Оф мори мајко (facepalm)

  Ау мразела Деви Марии, никој не те праша. Продолжи да не бидиш ти Дева Марија.

  И форумот не е тоа што беше јбг.
   
  На cresa-jagoda, marchi-cool, elenaeli22 и 3 други им се допаѓа ова.
 17. MiAmor

  MiAmor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  466
  Допаѓања:
  2.053
  Пол:
  Женски
  Па бабите наши и прабаби порано кога раѓале деца знаеш,во тинејџерските години,хормоните тогаш почнуваат да лудуваат,после 25 години се сметале за стари моми,што не викам дека така треба,него најдобро време за раѓање е од 20 до 25 години,денешниве девојки не сакаат ни да помислат да раѓаат пред 30.
   
  На marchi-cool и Packka им се допаѓа ова.
 18. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  931
  Допаѓања:
  4.767
  Пол:
  Женски
  Јас на 2 3 месеци пред да наполнам 20 години започнав со сексуални односи. А сепак, сметам дека од 14 години е нормално да имаш желба за секс. Веќе сметам дека над 16 години голем број девојчиња и се спремни да имаат.
  Дајте малку ослободете ги мозоците.
   
  На hristinss, poppie, T.e.d.d.y и 2 други им се допаѓа ова.
 19. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.381
  Допаѓања:
  8.233
  Пол:
  Женски
  Се гледа ти колку си едуцирана ,очигледно не знаеш ни англиски па не можеш да го разбереш линкот што ти го пратив .
   
  На Sejfullai му/ѝ се допаѓа ова.
 20. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.243
  Допаѓања:
  7.023
  Пол:
  Женски
  Проблемот е до не доволната едуцираност на децата за темата секс, која благодарение е се поголема од ваквите контроверзни размислувања на родителите, кои не го прифаќаат фактот дека нивното дете не е веќе дете, и дека сексот не е веќе табу тема меѓу родителите и децата.

  И баш напротив јас како Дева Марија што ја спомнавте погоре, го оправдувам сексот на 16,17 годишни.
  Или можеби треба со тебе да се консултираат пред извршување на светиот чин?
   
  Последна измена: 6 септември 2019
  На hristinss, Кавалер, Alisa22 и 3 други им се допаѓа ова.