Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

 1. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.481
  Допаѓања:
  15.871
  Ние светиците сакаме да кажеме дека одлуката кога ќе стапиш во сексуални односи е индивидуална, ама многу е важно личноста да биде доволно информирана и психофизички зрела и спремна да ја превземе одговорноста.

  Дете на 14/15 години е се, само не психофизички зрело и спремно за таков чекор. Мене тоа не ми е нормално, извини.
   
  На Harper, Martka, buba4e89 и 7 други им се допаѓа ова.
 2. MeAfterYou

  MeAfterYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2018
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  508
  Пол:
  Женски
  Јас зборувам за то шо го дадов како коментар погоре, а ти подолу ги искорости моите зборови, против, е сега ти докажувам, некои кога БИ БИРАЛЕ шо да направат, тоа да го одлучат, а за тоа што ги интересира никој ништо не напиша и не искоментира.
  И јас читам за рак, па значи дека имам?
  Значи пак ќе речам, никој ништо не искоментира за то.
  А друга работа шо мене многу ме нервира некој ко ќе речи "Ти светица се прајш, демек немаш или незнајш шо е секс", а ти вака како попаметна да те прашам, од кај си толку сигурна дека јас имам или немам секс, или Петкана, Стојанка..
  Значи јазик за заби, прв пат тука се сретнуваме и мислам дека е рптен глупо од твоја страна ова што го кажа.
   
 3. Tan4ence

  Tan4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  2.424
  Допаѓања:
  18.341
  Едно е да има секс, друго е да осознава што е сексот, како се одвива, што е контрацепција итн.
  Јас упорно зборам за второто дека треба да почне од таа возраст, а секс да има тек после тоа.
  Или не е нормално ни да си заинтересиран.
  После секот табу тема кај млади.
  И јас тогаш почнав да се интересирам, а не отидов од одма да легнам некој.
  Не сте дознале за секс на 18, признајте.
   
  На Feminka22 и Sejfullai им се допаѓа ова.
 4. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.481
  Допаѓања:
  15.871
  Тоа ти што упорно го зборуваш, треба да почне многу порано, а не на 14/15 години, баш за да се превенираат последиците и да не дојде до тоа.
  Никој не рече дека не е нормално да си заинтересиран. Баш напротив, треба да си заинтересиран и се да те интересира во врска со сексот.
   
  На buba4e89, cresa-jagoda и Billy Idol им се допаѓа ова.
 5. MeAfterYou

  MeAfterYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2018
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  508
  Пол:
  Женски
  Леле, на претходните коментари ти беше таа што го одобрува сексот на 14, 15 годишна возраст, а нигде немаше за тоа "да се информираат", а сега пак ќе речам НИКОЈ НИКАДЕ НИКОГАШ НЕ РЕЧЕ ДЕКА НА ТАА ВОЗРАСТ НЕ ТРЕБА ДЕЦАТА ДА СЕ ИНФОРМИРААТ!
  Дај те молам, рилекс..
   
  На cresa-jagoda, deskarada и Peperutce1115 им се допаѓа ова.
 6. Tan4ence

  Tan4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  2.424
  Допаѓања:
  18.341
  Најди ми каде одобрувам СЕКС на 15 години.
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MeAfterYou

  MeAfterYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2018
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  508
  Пол:
  Женски
  Оти кога ги осуди моите зборови преѓе, на шо мислеше конкретно, ти се молам? Не мора да пишиш "Јас сметам дека е во ред", за да се дознај шо сака поетот да кажи :)
  А и крај краева, да ви кажам, кој кога сака нека се е*би, пошто да се речи немојте на 15, одма ќе осудите вака, а да ви се речи на 18, 19 прајте шо ќе прајте, од 12 ќе почните..
   
 8. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  Искрено мене ми е премногу бизарна помислата дека деца од 15 години би имале секс, веќе 18 , 19 е друго , а 15 е друго

  Мене ме интересира, дали на почетокот на односот, чувствувате болка ? Јас да, колку и да сум влажна, дури и 5, 6 мин осеќам непријатна болка, дали е нормално?
   
  Последна измена од модератор: 21 септември 2019
  На MeAfterYou и anaja1 им се допаѓа ова.
 9. deskarada

  deskarada Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2011
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  4.199
  Јас кога прочитав од некои членки дека на 14,15год е нормално да имаш секс, па дури статии праќаа и слично, мене тоа не ми е нормално. Друго е да се едуцираш, да почнат хормони да ти работат. Ама од коментарот од типот Дева МАрија, одма напаѓање и слично, како шо пиша членка погоре, можи некој си ги оправдува своите постапки.
  Секој како сака нека си прави и сам си е одговорен за своите постапки.
  НЕ ме чуди да прочитам после сето ова дека и од 12 е нормално.
   
  На Martka, Milobebence, buba4e89 и 6 други им се допаѓа ова.
 10. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  540
  Допаѓања:
  8.316
  Пол:
  Женски
  Доколку си била девица претходно, нормално е. Или пак ако имаш нов партнер со поголем пенис а твојата вагина е премногу тесна за него.
  Или едноставно не си доволно опуштена.
  Ако не е ниедна од причиниве погоре, можеби имаш инфекција и треба да посетиш гинеколог.
   
 11. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  Средна големина му е, и кога сум напалена и + со лубрикант, и повторно ја чувствувам таа болка (нешто слично на првиот пат) околу неколку минути, а после ок е, инфекција немам проверив и тоа.
   
 12. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.012
  Допаѓања:
  10.023
  Пол:
  Женски
  ова само дева Марија ко го родила Исус Христос инаку не знам.
   
  На Brinetka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. MeAfterYou

  MeAfterYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2018
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  508
  Пол:
  Женски
  Можи, кобила ко ќе ождреби пиле, така и ти без односи со триење ќе родиш дете :)
   
  На Brinetka му/ѝ се допаѓа ова.
 14. YOANI

  YOANI Активен член

  Се зачлени на:
  18 септември 2018
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Zdravo mi treba mal sovet znaci do sega nemam zemeno norlevo i neznam kako odi dali na recepta ili bez, ama so decko mi vcera imavme odnos i kondomot se skina i mn sum voznemirena i bas pravevme muabet za apcdto da go zemam za sekoj slucaj, ama neznam dali da cekam do pon za lekar ili da go zemam apceto ama neznam kakvi reakcii ima posle apceto i za 9 dena treba da mi dojde i dali ke mi kasni ili ke dojde porano..? Mi treba mal sovet
   
 15. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.069
  Допаѓања:
  21.367
  Пол:
  Женски
  Пред некое време читав една членка не и го даваа во аптека без рецепта
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  8.261
  Пол:
  Женски
  Апчето ретко каде го даваат без рецепта а колку повеќе чекаш толку помали се шансите да делува. До 72 часа после ризичниот однос можеш да го испиеш апчето а ако поминале повеќе тешко дека ќе делува . Јас имам пиено и после тоа ми доцнеше 20 дена ,сепак хормони се во прашање и може да пореметат цел организам.
   
 17. Linda23

  Linda23 Активен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Zenska opusti se nema sansi da zabremenis ako uste 9 dena treba da ti dojde mestoracija tie denovi ne se plodni posle mestoracijata 8 dena ti se plodni 7 do 9 dena posle toa ti se neplodni denovi ne se voznemiruvaj bez pricina i ne zemaj tableti na svoja raka ! :)
   
  На YOANI му/ѝ се допаѓа ова.
 18. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.907
  Допаѓања:
  90.799
  Пол:
  Женски
  Како нема шанси?
   
  На cresa-jagoda, Lostinparadise, piksooki и 4 други им се допаѓа ова.
 19. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  540
  Допаѓања:
  8.316
  Пол:
  Женски
  Секогаш има шанси.
   
  На cresa-jagoda, piksooki и Alisa22 им се допаѓа ова.
 20. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.669
  Допаѓања:
  20.575
  Пол:
  Женски
  Ако кај тебе така се погодило, тогаш ова само за тебе нека важи, на друг не дели вакви совети. :!:
   
  На cresa-jagoda, poppie, Alisa22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.