1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. Happystar

    Happystar Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2019
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Girls !
    Mal sovet, so verenikot bevme nekoi mesec dena vo kriza so karanje bidejki odreden period se imav opsednato so rabota, sega rabotite odat na podobro no sakam mal sovet bidejki malku povekje mu raboti egoto dajte nekoja seksi idea, nekoj dobar afrodizijak isproban malku da go poludam
     
    На diskreten32 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. NNK19

    NNK19 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    1.007
    Допаѓања:
    2.284
    Пол:
    Женски
    :hai: Друштво давајте совет зошто веќе ќе полудам. Да не праиме на долго на широко ќе кажам кратко и јасно. Секој пат кога имаме односи партнерот се воздржува и не завршува работа туку ете така кога мисли дека е готово се трга и престанува. Е сега имам приметено (до сега неколку пати) дента кога имаме односи он ќе си отиде во вц и ќе си заврши работа со телефон во рака (чека да заспијам ама јас знам(facepalm)). Јас разбирам самозадоволување и океј ми е тоа немам ништо против ама ете не можам да го сварам тоа да си имал однос да нејќеш да свршиш и после оп во вц (ИСТИОТ ДЕН) :fubar: За мене ова не е нормално не знам кажете од ваша гледна точка дали е нормално и како да постапам. Не сакам да избрзувам и да му кажам да не се расипе односот меѓу нас ама ова више не се издржува !!!
     
    На diskreten32, Роберт 7, me again и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Разговарај за оваа проблематика, немој да оставиш така.
    Се чувствуваш неисполнително и незадоволно и доколку преќутуваш само на лошо ќе тргнат работите.
     
    На Martka и NNK19 им се допаѓа ова.
  4. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.975
    Пол:
    Женски
    Би требало да разговараш со него за ова. Навистина е неразбирливо некој да сака намерно да прекине на најубавиот дел, тоа всушност е и поентата на целиот однос. Може да има некој проблем кој заеднички би можеле да го решите...Не е во ред да трпиш и да бидеш во неизвесност.
     
    На NNK19 и piksooki им се допаѓа ова.
  5. babygirl15

    babygirl15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2016
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    185
    Пол:
    Женски
    Секс сум немала од околу 14ти јули. Менструација добив на 5ти август се си беше океј но овој месец еве веќе 5ти ден ми доцни. Прилично бев (сум) под стрес но чудно ми е. Денес забележав дека брадавиците само малку ме наболуваат и тоа е тоа :wasntme:
     
  6. NNK19

    NNK19 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    1.007
    Допаѓања:
    2.284
    Пол:
    Женски

    Ви благодарам девојки :l:
     
  7. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Исто и кај мене, еден ден ми доцни. Досега обично најмногу ден, два ми доцнело, ќе следам како ќе биде овој пат.
    И јас имам блага болка при допир на брадавиците.
    Читав дека и при промена на време можно е да касни циклусот.
    Од стрес и умор исто касни.
    Јас немав некои драстични промени освен некогаш поголема психичка оптеретеност на работа.

    Но, најдобро, ако не ти дојде за ден, два посети гинеколог, да си на сигурно. :)
     
  8. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    На околу 11ти ден, близу средина од циклусот во периодот на овулација имав светло црвен исцедок. Траеше само еден ден па се повлече и не се појави повторно.
    Минатиот месец имав на 8ми а месецот пред него на 13ти а овој месец се уште не ми е дојдено. Никогаш не ми каснело повеќе од 2, 3 дена.
    Вчера имав и стомачен вирус, не знам дали можеби тоа некако делува на циклусот.

    Инаку доста окупиран ми е овој период, нова средина, работа, обврски. Се мислам дали сепак тоа може да е причината бидејќи и другарка кога смена работа со поголеми обврски и посветеност исто ми кажа дека цели 3 месеци и доцнело.
    Никогаш јас не сум го искусила ова и ако не добијам за ден два ќе одам на гинеколог секако, но најмногу ме плаши тој блед исцедок што го имав да не е некако поврзан со целото доцнење. :?:
     
    На Fallen.Angel и piksooki им се допаѓа ова.
  9. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Сакам да прашам како се викаше таа една секс игра? Сексопол ли беше појма немам ако знае некој да ми пише ве молам:l:
     
    На tigrica92 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Почекај уште малку, и јас пред неколку месеци имав напорен период со работа и со други обврски па и мене ми каснеше 7-8 дена..
     
    На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Јас мојот го полудувам со секси облека. Баш завчера бев кај него во тесни фармерки и тесна блуза, кога ме соблече уште поинтересно, имав нов комплет(градник и килоти). Е после тоа кажавме ќе спиеме и јас си облеков свилени секси пижами со наметка(и тие ми беа нови) и да , не спиевме :D :D
    после саат време од умор легнавме и се галевме и така заспавме.
     
    На cresa-jagoda, Billy Idol, buba4e89 и 3 други им се допаѓа ова.
  12. Happystar

    Happystar Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2019
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Vekje go pravam toa no poentata e sto sega ne e do mene ke se vidime za nekolku dena i sakam koga ke dojde da pocne od istiot moment ludiloto
     
    На diskreten32 и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
  13. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Епа прво пијте по една чашка алкохол да се опуштите. Стави сензуален парфем некој нов земи си поразличен. Измасирај го малку,провоцирај го допирај го по лицето,вратот не знам... Најубаво знаеш ти како да го излудиш.
     
  14. MalataBe

    MalataBe Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2019
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Хелоууу друштво.. Одамна го следам форумов и што се не прочитав.. Имам 15години, веќе 2години активно имам секс со дечко ми... се си е најј до сега... Во последно време тоа го правиме без кондом и е многу поубаво. Е сеа јас малце повеќе напалена и заинтерсирана сакам да сврши во мене, исто и тој сака.. Прашањето е кога шансите за бременост се најмали... Фала ви однапред.
     
  15. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    На 15 години да ти сврши внатре? Деца не се играјте, ќе одиш на матура со бебенце. Секогаш има ризик да останеш бремена, нема мали или големи шанси.
     
    На Harper, cresa-jagoda, 1209 и 11 други им се допаѓа ова.
  16. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Шансите за бременост се најмали со кондом и свршување надвор.
    Во спротивно, шансите да думкаш дете ТИ, значи ТИ, а не он, се огромни.
    Деца ццццц.
     
    На Harper, Autumn_, cresa-jagoda и 7 други им се допаѓа ова.
  17. NNK19

    NNK19 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    1.007
    Допаѓања:
    2.284
    Пол:
    Женски
    Точно така кко што кажа сноу. Не си играјте играчки па и уште без кондом. Баш за беља и кога ќе мислиш дека нема шанси тогаш се најголеми. Не би ти препорачала ни со кондом да сврши внатре а камоли без :shake:
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Kjara15

    Kjara15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2017
    Пораки:
    990
    Допаѓања:
    710
    Пол:
    Женски
    А јас на 22 години, изгледа сум навистина фалична , шо го чекам “Вистинскиот” :D
     
    На cresa-jagoda, Tina22m, didisi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Не и судете ве молам.. И јас се зачудив, има 15 годинки а 2 години е сексуално-активна.. Многу рано почнала.. Едноставно може само совет да и се даде дека не е препорачливо да свршува во нејзе бидејќи е мала за да остане бремена.. Не е за пофалба, но осеќам дека ќе следат остри критики за нејзе..
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.404
    Допаѓања:
    35.985
    Шансите за бременост се најмали кога родителите на вакви тролови како ти ќе почнат да користат контрацепција. :emo:
     
    На Lostinparadise, cresa-jagoda, Milobebence и 4 други им се допаѓа ова.