Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

 1. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.109
  Допаѓања:
  7.657
  Пол:
  Женски
  Да те осудувам што си почнала толку рано нема оти времето назад да го вратиш неможе.Дете си ти неможеш да имаш друго дете.Едноставно секогаш е ризично не си го дозволувај тоа.Не се уништувај.Ако имаш секс имај.Но такви работи не.Иако си мала мислам дека треба да се свестиш.
   
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Devojceto

  Devojceto Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Искуства коj има со Gardnerella vaginalis ?
   
 3. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.010
  Допаѓања:
  10.019
  Пол:
  Женски
  јас ко сакав да ми сврши внатре имав 22 години и ми рече има време ќе го осетиш и тоа ама друг пат. При анален секс нека свршува гајле нека нема. Само искрено од авион се гледа дека памет нула имаш ама ајде да не биде те осудуваме.
   
  На elenaeli22 и piksooki им се допаѓа ова.
 4. Happystar

  Happystar Активен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2019
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Ti blagodaram za sovetot
   
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 5. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  20.549
  Пол:
  Женски
  Па и на 22 е рано за тој ризик.
  За некоја и на 26 ќе е рано.
  Не знам зошто мора да ја вреѓаш членката кога ете и ти сама кажа дека истото си го побарала.
   
  Последна измена: 17 септември 2019
  На didisi, candy.cane, piksooki и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Sweery1298

  Sweery1298 Активен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2019
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Женски
  Vi se slucilo da nemate seks na podolg vremenski period? Nemam imano odnosi godina I nekoj mesec. Imav turbulentna vrska, mi trebase vreme da go prebolam, nejkav bukvalno nikoj. No toa e druga tema.
  Sega koga pocnav da se gledam so nekoj, se pocustvuvav kako da ne sum imala nikogas. Celo vreme na toa mislev I pri najmalku bolka koga osetiv prekina.
  Se osekam glupo, preglupo.... Sega po ovaa slucka mi e uste pozanikade da se obidam pak..
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  Мислам дека тоа е нормално по поголема временска пауза...мене лично не ми се случило ама според искуства на другарки, можно е
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Sweery1298

  Sweery1298 Активен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2019
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Женски
  @tigrica92
  Se osekam bezvrska....
  Neznam kako da go nadminam ova.
   
 9. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  Можеби си се навикнала на претходниот како што кажа бурна врска...опушти се со нешто жестоко хехехе и многу не му ја мисли
   
 10. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.010
  Допаѓања:
  10.019
  Пол:
  Женски
  епа не сакам да ја осудувам ни па нешто лошо да кажам ама.... Само ќе речам на 15 години ваков ум.. :fubar: авал да и е. На 22 години е рано ама на 15 веќе не е да го помислиш. Епа да јас предложив да,еве ќе се ставам и си добив разумен одговор,што ако таа нема покрај себе човек со разумно размислување?
   
  На elenaeli22 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Sweery1298

  Sweery1298 Активен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2019
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Женски
  I toa premnogu bev naviknata na nego. No ete se opustiv I pri prvata bolka partnerot se trgna. Nemozese da dobie erekcija potoa. A potoa dobi I svrsi bez da imame odnosi. Kako da bidam so nego pak ili pak so nekoj drug koga se ova mi e vo glava.
   
 12. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.109
  Допаѓања:
  7.657
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека уште полошо е тоа на 22.Тогаш треба да размислуваш поздрело ама еве...
   
  На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
 13. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.010
  Допаѓања:
  10.019
  Пол:
  Женски
  полошо не е исто лошо е.
   
 14. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  20.549
  Пол:
  Женски
  Фала богу тој до тебе што имал малку памет. :)
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 15. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.010
  Допаѓања:
  10.019
  Пол:
  Женски
  ништо не ми менуваше бевме 4 години во врска. На секоја тема имавме разговарано и за секоја можна ситуацијата план за решавање.
   
 16. Nade-sunrise

  Nade-sunrise Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  273
  Пол:
  Женски
  22, 26 или 30 не е воопшто важно ако си свесна за последиците и ако си подготвена да се соочиш со нив, односно ако и двајцата сте подготвени да го прифатите ризикот.

  Но, секс без заштита и плус со свршување внатре е непоимливо за деца на 15 години. Мора да сфатите дека секое свршување внатре може да резултира со бебе, а дека двајца тинејџери со вакво размислување се спремни да чуваат бебе, воопшто не верувам. За сексуално преносливи болести не ни почнувам.

  Девојки, бидете одговорни за ваше добро! За вас се работи, за вашето здравје, за вашата иднина.
   
  На Harper, cresa-jagoda, christinnn и 10 други им се допаѓа ова.
 17. Ava.84

  Ava.84 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2015
  Пораки:
  1.471
  Допаѓања:
  15.984
  Пол:
  Женски
  @buba4e89 може да фати ама веројатноста е мала.Чим си добила обилно не си трудна.А за изгледот на циклусот ако ти е сумливо оди на доктор он најдобро ќе те посоветува.
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.906
  Допаѓања:
  90.782
  Пол:
  Женски
  Јас го избришав викам глупо прашање да не испадне. (facepalm)
  Оти знам дека шансите се мали, прошлата менструација ми траеше 2ипол дена, од вообичаено 3 дена.
  Си реков ај клима сменив, променливо така ми мина без болки.
  Ама сега :x:headbang:
   
 19. Ava.84

  Ava.84 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2015
  Пораки:
  1.471
  Допаѓања:
  15.984
  Пол:
  Женски
  Оди си на др ако видиш дека имаш проблеми. Може да си настината, може да ти е и инфекција, цисти и што ти знам јас.
  3дена:^) Да не ти кажам јас мене колкав ми е циклусот 7-8 дена смрт|(:D
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.906
  Допаѓања:
  90.782
  Пол:
  Женски
  Те разбирам, јас пред да почнам со односи имав по 7 дена, после тоа ми се намали.
  Сепак фала на одговор.
   
  На piksooki и Ava.84 им се допаѓа ова.