1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. Daniella15

    Daniella15 Нов член

    Се зачлени на:
    24 септември 2019
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Здраво!! Ми треба помош.
    Пред 1-2 недели го имав првиот секс со дечкоми, меѓутоа тој свршуваше за 10 секунди. Дури 6 пати сврши, 6 партии имавме верувале или не ама само што ќе го ставеше и за 10 секудни свршуваше. Многу сум разочарана, ај тоа јас ништо не ни осеќав (само болка првиот пат), после тоа како ништо да немав во мене буквално. (Малку безвеза ама прилично му е мал, може да е од тоа м?).
    Неговиот одговор за пребрзото свршување - многу ме палиш, а и долго немав имано секс затоа... Во врска на далечина сме и си замина, пак некое време не ќе имаме секс и значи пак кога ќе дојде истото ќе е.....
    Разочарана сум и немам со кој да разговарам. Има ли начин да се среди ова пребрзо свршување и јас конечно да осетам нешто, или едноставно таков е? Тој ветува дека ќе се среди, ама не верувам. Многу го сакам и не сакам заради ова да пропадне се. Ве молам за совет и искуства.
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Може да земе камагра ама гел не капсули. Ќе има поцврста ерекција, а се зависи како ќе му делува, некои по 1 саат не можат да свршат, некои воопшто нема да свршат ќе се изморат од напорот.
     
    На didisi и rusalka им се допаѓа ова.
  3. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.255
    Пол:
    Машки

    Аман бе колку сперма има тој една цистерна?
    Инаку ако е до тоа, треба некој другар да му кажи или некако одоколу спомни му пред да имате секс нека го измава еднаш, можеби ќе биди подолга партијата.
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Ava.84

    Ava.84 Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 декември 2015
    Пораки:
    4.512
    Допаѓања:
    32.646
    Пол:
    Женски
    Па ако е дечко ти е на 18-20години нормално е брзу да свршува.За се си треба тренинг.Како ќе старее ќе биде поиздржлив , а и односте ќе ви бидат поретки;)Се си е во свое време.Како само оцени дека му е мал , а прв пат имаш односи:smirk:
    Тоа што не осеќаш не значи дека му е мал.Полека ќе научите како треба и како да те стимулира.Пробајте со подебел кондом за подолг однос:)
    Ме насмеа со прашањето:lol:Па затоа сте млади за да имате по 6 пати на вечер:D
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Daniella15

    Daniella15 Нов член

    Се зачлени на:
    24 септември 2019
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    22 има. Не мора да сум искусна за да видам колкав му е. :lol:
    Загрижена сум за пребрзото свршување, дали ќе остане така или може да се смени, затоа прашав.

    И фала за советот да си го "мава" пред секс, секој нареден пат траеше траеше кратко, да беше само првиот ајде де..
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Quenn

    Quenn Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2019
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Колку се сигурни тестовите за бременост?
     
  7. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Мислам дека се точни но сепак можеш да одиш на гинеколог.
     
  8. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.255
    Пол:
    Машки

    I 6 pati svrsuva? :o
     
    На Larahappy му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.404
    Допаѓања:
    35.985
    Можда и него му било првпат. Не паничи одма. Е сега ако не му било, т.е. не те лаже за тоа, си се знае себеси..и види следен пат како ке биде додека се уиграте...
    За големина е позафркнато.ако му е навистина мал или тенок пробајте друга поза, доги пример. Ако и тогаш не осеќаш ништо, стварно е чудно. Не му прави да паничи а немој ни ти да паничиш. Алкохол малку ке ве опушти.Една чаша. Не летви:D
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Daniella15

    Daniella15 Нов член

    Се зачлени на:
    24 септември 2019
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Не му е прв пат ама немал повеќе од 1 година. Се надевам дека е до тоа. Ти благодарам. :)
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  11. sj *O*

    sj *O* Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2016
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.921
    Пол:
    Женски
    Menstruacijata mi zavrshi pred 2 nedeli a poslednive 2-3 dena imam jaki bolki vo matkata I karlicata, isto kako pred dobivanje. Dali imam pricina za griza I dali treba da odam na doktor?
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Ygritte

    Ygritte Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 април 2015
    Пораки:
    2.167
    Допаѓања:
    26.233
    Пол:
    Женски
    Можеби е настинка, или имап задоцнета овулација.... Стави си топло во пределот на матката, облечи дебели чорапи и напиј се чај од брусница, мене тоа ми помагаше... Ако е неиздржлива болка појди на лекар ќе видиш што е....
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Sejfullai

    Sejfullai Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2019
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    14.788
    Пол:
    Женски
    Дали се дешава да касни менструацијата за месецот кога прв пат имаш секс? Дали има некаков придонес кон доцнењето тоа што се имало пенис во вагината, или пак само можеби се должи на временските промени. Се работи за доцнење од 6 дена, за циклус кој најчесто доаѓа на точна дата. Личноста исто така рандом тапа и кратка болка во матката, како за добивање, а и вообичаените ПМС симптоми, но ете нема менструација. Инаку сексот бил заштитен, па нема можност за бременост.
    За другарка прашувам буквално, а имам слушнато и на други дека им се случило првиот пат, па ме интересира дали е нормално и вистина. :D
     
    Последна измена: 26 септември 2019
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Mari92

    Mari92 Активен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2019
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Neka otide na ginekolog drugarkati :D
     
  15. snegce

    snegce Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2010
    Пораки:
    754
    Допаѓања:
    557
    Здраво Вака, веќе 2 дена чувствувам како чешање кај малите срамни усни. Нема пецкање при мокрење, едноставно така ме чеша. Пробав со канестен, можеби за нијанса е подобро сега. Дали може да е иритација од влажни марамици? Не ги практикувам, но ете се избришав со една пред некој ден и ми се појави вака чешање. Кога ќе се истуширам веднаш се смирува слузокожата, потоа пак почнува. Во близина на уретрата е повеќе отколку накај вагиналниот отвор. Што можам да мачкам, нешто што смирува?
     
  16. MiAmor

    MiAmor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    2.570
    Пол:
    Женски
    Дали имаш и црвенило и појачан исцедок,можно е да имаш кандида,мачкај се со канестенот или евентуално јекодерм доколку е од влажните,немој со нив да се бришеш внатре кај малите усни ,нежна е кожичката таму,не и требаат хемикалии.
     
  17. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Феминки, денес го имав првиот однос. Имав болка но немаше воопшто крв. На партнерот не му е многу голем, па прашањето ми е дали е можно да не сум скината? Се одеше како што треба, но дали е можно?
     
    На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Lostinparadise

    Lostinparadise Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2019
    Пораки:
    680
    Допаѓања:
    2.030
    Пол:
    Женски
    (facepalm)
    Шо има врска големината на пенисот со твојот химен? Ако ти е убаво сексај се, ако не ти е чувај си го хименот ако не ти се скинал веќе...
    Sorry ама ме насмеа :D:D
     
  19. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    И ти ме изнасмеа..(facepalm)
     
    На KikiSum22, cresa-jagoda, piksooki и 2 други им се допаѓа ова.
  20. thequeen95

    thequeen95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2016
    Пораки:
    1.232
    Допаѓања:
    4.863
    Пол:
    Женски
    Не е можно
    Немаше крв ни кај мене првиот пат