Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

 1. Daniella15

  Daniella15 Нов член

  Се зачлени на:
  24 септември 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Здраво!! Ми треба помош.
  Пред 1-2 недели го имав првиот секс со дечкоми, меѓутоа тој свршуваше за 10 секунди. Дури 6 пати сврши, 6 партии имавме верувале или не ама само што ќе го ставеше и за 10 секудни свршуваше. Многу сум разочарана, ај тоа јас ништо не ни осеќав (само болка првиот пат), после тоа како ништо да немав во мене буквално. (Малку безвеза ама прилично му е мал, може да е од тоа м?).
  Неговиот одговор за пребрзото свршување - многу ме палиш, а и долго немав имано секс затоа... Во врска на далечина сме и си замина, пак некое време не ќе имаме секс и значи пак кога ќе дојде истото ќе е.....
  Разочарана сум и немам со кој да разговарам. Има ли начин да се среди ова пребрзо свршување и јас конечно да осетам нешто, или едноставно таков е? Тој ветува дека ќе се среди, ама не верувам. Многу го сакам и не сакам заради ова да пропадне се. Ве молам за совет и искуства.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.461
  Допаѓања:
  3.241
  Може да земе камагра ама гел не капсули. Ќе има поцврста ерекција, а се зависи како ќе му делува, некои по 1 саат не можат да свршат, некои воопшто нема да свршат ќе се изморат од напорот.
   
  На didisi и rusalka им се допаѓа ова.
 3. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.934
  Пол:
  Машки

  Аман бе колку сперма има тој една цистерна?
  Инаку ако е до тоа, треба некој другар да му кажи или некако одоколу спомни му пред да имате секс нека го измава еднаш, можеби ќе биди подолга партијата.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ava.84

  Ava.84 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2015
  Пораки:
  1.435
  Допаѓања:
  15.609
  Пол:
  Женски
  Па ако е дечко ти е на 18-20години нормално е брзу да свршува.За се си треба тренинг.Како ќе старее ќе биде поиздржлив , а и односте ќе ви бидат поретки;)Се си е во свое време.Како само оцени дека му е мал , а прв пат имаш односи:smirk:
  Тоа што не осеќаш не значи дека му е мал.Полека ќе научите како треба и како да те стимулира.Пробајте со подебел кондом за подолг однос:)
  Ме насмеа со прашањето:lol:Па затоа сте млади за да имате по 6 пати на вечер:D
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Daniella15

  Daniella15 Нов член

  Се зачлени на:
  24 септември 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  22 има. Не мора да сум искусна за да видам колкав му е. :lol:
  Загрижена сум за пребрзото свршување, дали ќе остане така или може да се смени, затоа прашав.

  И фала за советот да си го "мава" пред секс, секој нареден пат траеше траеше кратко, да беше само првиот ајде де..
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Quenn

  Quenn Активен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2019
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Колку се сигурни тестовите за бременост?
   
 7. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.093
  Допаѓања:
  7.594
  Пол:
  Женски
  Мислам дека се точни но сепак можеш да одиш на гинеколог.
   
  На Quenn му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.934
  Пол:
  Машки

  I 6 pati svrsuva? :o
   
  На Larahappy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  9.380
  Можда и него му било првпат. Не паничи одма. Е сега ако не му било, т.е. не те лаже за тоа, си се знае себеси..и види следен пат како ке биде додека се уиграте...
  За големина е позафркнато.ако му е навистина мал или тенок пробајте друга поза, доги пример. Ако и тогаш не осеќаш ништо, стварно е чудно. Не му прави да паничи а немој ни ти да паничиш. Алкохол малку ке ве опушти.Една чаша. Не летви:D
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Daniella15

  Daniella15 Нов член

  Се зачлени на:
  24 септември 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Не му е прв пат ама немал повеќе од 1 година. Се надевам дека е до тоа. Ти благодарам. :)
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 11. sj *O*

  sj *O* Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2016
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  1.464
  Пол:
  Женски
  Menstruacijata mi zavrshi pred 2 nedeli a poslednive 2-3 dena imam jaki bolki vo matkata I karlicata, isto kako pred dobivanje. Dali imam pricina za griza I dali treba da odam na doktor?
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Ygritte

  Ygritte Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2015
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  11.027
  Пол:
  Женски
  Можеби е настинка, или имап задоцнета овулација.... Стави си топло во пределот на матката, облечи дебели чорапи и напиј се чај од брусница, мене тоа ми помагаше... Ако е неиздржлива болка појди на лекар ќе видиш што е....
   
  На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  8.109
  Пол:
  Женски
  Дали се дешава да касни менструацијата за месецот кога прв пат имаш секс? Дали има некаков придонес кон доцнењето тоа што се имало пенис во вагината, или пак само можеби се должи на временските промени. Се работи за доцнење од 6 дена, за циклус кој најчесто доаѓа на точна дата. Личноста исто така рандом тапа и кратка болка во матката, како за добивање, а и вообичаените ПМС симптоми, но ете нема менструација. Инаку сексот бил заштитен, па нема можност за бременост.
  За другарка прашувам буквално, а имам слушнато и на други дека им се случило првиот пат, па ме интересира дали е нормално и вистина. :D
   
  Последна измена: 26 септември 2019
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Mari92

  Mari92 Активен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2019
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Neka otide na ginekolog drugarkati :D
   
 15. snegce

  snegce Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2010
  Пораки:
  672
  Допаѓања:
  537
  Здраво Вака, веќе 2 дена чувствувам како чешање кај малите срамни усни. Нема пецкање при мокрење, едноставно така ме чеша. Пробав со канестен, можеби за нијанса е подобро сега. Дали може да е иритација од влажни марамици? Не ги практикувам, но ете се избришав со една пред некој ден и ми се појави вака чешање. Кога ќе се истуширам веднаш се смирува слузокожата, потоа пак почнува. Во близина на уретрата е повеќе отколку накај вагиналниот отвор. Што можам да мачкам, нешто што смирува?
   
 16. MiAmor

  MiAmor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  1.970
  Пол:
  Женски
  Дали имаш и црвенило и појачан исцедок,можно е да имаш кандида,мачкај се со канестенот или евентуално јекодерм доколку е од влажните,немој со нив да се бришеш внатре кај малите усни ,нежна е кожичката таму,не и требаат хемикалии.
   
 17. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.818
  Допаѓања:
  7.388
  Пол:
  Женски
  Феминки, денес го имав првиот однос. Имав болка но немаше воопшто крв. На партнерот не му е многу голем, па прашањето ми е дали е можно да не сум скината? Се одеше како што треба, но дали е можно?
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  1.821
  Пол:
  Женски
  (facepalm)
  Шо има врска големината на пенисот со твојот химен? Ако ти е убаво сексај се, ако не ти е чувај си го хименот ако не ти се скинал веќе...
  Sorry ама ме насмеа :D:D
   
 19. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.644
  Допаѓања:
  20.205
  Пол:
  Женски
  И ти ме изнасмеа..(facepalm)
   
  На cresa-jagoda, piksooki, Alisa22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  310
  Допаѓања:
  952
  Пол:
  Женски
  Не е можно
  Немаше крв ни кај мене првиот пат