1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. manta0314

    manta0314 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2019
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Женски

    I sega me boli stomakot vo dolniot del isto kako koga imam dobieno a i tamu koga me gledase rece gledam sega treba da dobies
     
  2. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Ќе добиваш.
     
  3. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.219
    Пак јас и проблемите со нередовна менструација.

    Имам проблем со пребрз метаболизам и мала телесна тежина/мал процент на телесни масти. Не вежбам, јадам се' што ќе посакам, имам добар апетит, на тоа не се жалам. Но, телесната тежина не ми се покачува. Исто така, многу сум влакнеста, барем повеќе од она што го има една просечна жена.

    Нередовната менструација ме следи постојано, се случуваше и една цела година да не добијам. Потоа за кратко се среди, сега пак 4 месеци немам добиено. Последен пат "добив" во јуни и тоа не беше менструација во вистинска смисла на зборот, траеше еден ден и беше многу слабо. Оттогаш ништо. Не сум сексуално активна.

    Има ли некој совет како може да се среди ова без хормонска терапија? Страв ми е да примам терапија поради несаканите ефекти. Многу се плашам од предвремена менопауза, не за друго, поради ризикот од остеопороза и срцеви болести. Секој совет е добредојден, и секое искуство е добредојдено. :)
     
  4. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    @prominent работи на исхраната. Масти се потребни за нормално фукнционирање на организмот, женскиот посебно и за редовност на циклусот.
    Јас сум дефинитивно за да пробаш прво природно, да не се ослонуваш на хормони ако навистина не е потребно. Гинеколог што вика? Ај ќе ти пишам ЛП со некои совети.
     
    На prominent му/ѝ се допаѓа ова.
  5. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Пробај ,,Фемисан А" капки, јас ги имам пиено кога имав проблеми со нередовна менструација, ми каснеше со месеци... Од билки се капките, нема хормони.
     
    На prominent му/ѝ се допаѓа ова.
  6. SugarHoney

    SugarHoney Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2019
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    1.394
    Пол:
    Женски
    Дали количината на сперма зависи од тоа колку често имал секс? Денес имавме и имаше многу малце а обично има многу. Ми беше глупо да го прашам дали нешто сам правел па сакам да знам има врска тоа или?
     
  7. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    8.928
    Допаѓања:
    18.043
    Може сам си го средил претходно,ако си приметила помала количина од вообичаено.
     
    На SugarHoney му/ѝ се допаѓа ова.
  8. SugarHoney

    SugarHoney Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2019
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    1.394
    Пол:
    Женски
    Така и си предпоставував. Бидејќи имаше неколку капки само, а обично има и тоа како многу.
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  9. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Не мора да значи дека правел нешто пред тоа, количината никогаш не е иста. Некогаш е повеќе некогаш помалку
     
    На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Slatkish255

    Slatkish255 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2016
    Пораки:
    475
    Допаѓања:
    785
    Пол:
    Женски
    Дечки ми треба совет. Веќе долго време имаме односи со партнерот, но имаме еден ,,проблем’’ некако како многу да се влажнам. Не знам како да објаснам знам дека е подобро да е влажно него суво, ама ова ми тече многу дури некогаш имам како грутки проѕирни. Од што би можело да е? Мене не ми смета ама дечко ми еднаш ми искоментира во стил многу ти тече и мене непријано ми падна. Што мислите?:|
     
  11. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.594
    Допаѓања:
    36.821
    Пол:
    Машки
    Ич да не се секираш од ова. Нормална телесна реакција е и всушност ние машките го обожаваме и обожаваме да го гледаме и искусиме со некоја.
    Не можеш истото да го смениш, а и зошто би?
    Не знам каков бил неговиот коментар, ама ова е како ти да си му рекла многу ти се дига. :rofl:
     
    На Lostinparadise, didisi, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Оди на гинеколог... да не имаш некаква инфекција.
    Грутките, обично се знак на инфекција.
     
    На didisi, Sejfullai, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
  13. ЕденЧлен

    ЕденЧлен Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 октомври 2016
    Пораки:
    4.556
    Допаѓања:
    78.313
    Пол:
    Машки
    Кај секое машко е различно,пример кај мене не игра улога,колку пати сум имал секс,секој пат ми е со голема количина,дури и некогаш што повеќе имам секс,се поголема и поголема количина на сперма имам.
     
  14. Волшебникот

    Волшебникот Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2018
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    485
    Пол:
    Машки
    Да. Ако претходно е извршена ејакулација, дури и 1-2 ден пред после ќе биде намалена. Но зависи, кај некој и нее баш така ама вообичаено е така. Штом ејакулирал пред после потребно е време за погуста сперма. А колку повеќе ја одложува ејакулацијата во текот на односот/маструбирањето на крајот кога ќе ја фрли спермата ќе биде поводлеста т.е понема да биде густа.
     
  15. SugarHoney

    SugarHoney Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2019
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    1.394
    Пол:
    Женски
    Нема врска мислам ден или два. Ние имаме често тоест секој ден или преку еден ден кога како. Има прилично голема количина но во овој случај имаш мноогу малце. А за густина секогаш е иста. Ко пудинг. :rofl:
     
    На Волшебникот му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Волшебникот

    Волшебникот Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2018
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    485
    Пол:
    Машки
    Затоа реков, кај секој е различно али во просек е така и е нормално да е намалена ако претходно ејакулурал.. Пошто машките и преку ноќ несвесно во сонот ејакулилираме минимално... :D
     
  17. rusalka

    rusalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Машки
    Ако предиграта трае подолго , повеке ке се „собере“ , не мора временски да е ограничено (ден или два) но , кога се движат тестисите се „собира“ ако си приметила кога господинот е во ерекција , тестисите се движат во кесичките.
     
  18. moon111

    moon111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2019
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    366
    Пол:
    Женски
    Здраво , имам едно прашање , минатиот месец ми дојде менструација на почетокот од месецот(септември) после од кога ми заврши по 10 дена повторно ми дојде и од кога ми заврши по 3-4 дена пак , дали има некоја со вакво искуство од што може да биде ?
     
  19. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Девојко веднаш на гинеколог:!:Незнам зошто не си отишла до сега.
     
    На cresa-jagoda и nightingale им се допаѓа ова.
  20. Turtle

    Turtle Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2015
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    45
    Девојки, јас заминувам на одмор и само што ги почнав Primalut Nor., но не знам зошто 5 дена порано ми дојде циклусот. Мислите ли дека ќе ми прекине до утре?