1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. Sejfullai

    Sejfullai Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2019
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    14.788
    Пол:
    Женски
    Дали ви се случило да бидете сексуално вознемирени од истиот пол?
    Знам дека многу често се сфаќа како шега меѓу женските, но што кога не ви изгледа толку интересно и забавно? Мене лично ми се има случено, неколку пати, и секој пат сум се чувствувала одвратно.
    Ми се има случено еднаш кога не носев градник познаничка со која не сум воопшто блиска без моја дозвола, од позади да дојде и да ме фати за гради, и потоа даде одвратен коментар, во кој ги нарече “сочни”.
    На физичко во школо бидејќи мора да носам хеланки, а никогаш не носам тесна облека инаку, секогаш се наоѓа некоја соученичка која ќе ме фати или плесне за задник, исто така без моја дозвола. Еднаш кога бевме наредени во колони почувствував нешто на задникот, и се вртам и гледам една како буквално ми го гали. Одвратно!
    Друга еднаш буквално со прсти ме допре по интимната зона.
    Сè ова се има случено без предупредување и моја дозвола. Можеби ви звучи смешно бидејќи вакви работи најчесто поминуваат како шала, но искрено јас во тие моменти сум се почувствувала загрозено.
     
    На Alisa22 и piksooki им се допаѓа ова.
  2. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Кажи си уште еднаш да не те чепкаат.
    Можеби на шала било (често и кај нас една соученичка знаеше така да реагира) можеби не, но во секој случај кажи им уште еднаш да не им се повтори.
     
  3. Sejfullai

    Sejfullai Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2019
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    14.788
    Пол:
    Женски
    Им имам кажано. Они се као ај шала е шо си толку озбилна. Оваа од последниот случај дури и агресивна стана и никогаш не престанува.
     
  4. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    И мене ми се има случено да се почувствувам чудно кога девојка ќе ме допре така. Ама само некоја со којашто немам никаква близина. Со другаркиве мои си се зафркаваме така често.

    Искоментирај некогаш како е исто дали другар или другарка без дозвола ќе те допре таму, па може ќе се свестат.
     
  5. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Кажи ја на професорот или класен раководител. Ќе видиш како ќе престане.
     
    На piksooki и Sejfullai им се допаѓа ова.
  6. Daniella15

    Daniella15 Нов член

    Се зачлени на:
    24 септември 2019
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Ќе може да ми кажеш зошто гел, а не капсули? Сам предложи да земе ама претпоставувам капсули, ме интересира која е разликата?
     
  7. rusalka

    rusalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Машки
    Такви случки кај машките поекстремно делуваат , ама нема одбрана освен игнорирање , всушност некоја пријателка „ти помага да провериш дали би ти се допаднало“ , исто е и за кај машко во било која варијанта , е сега екстремно и проширување на проблемот и кај препоставени најверојатно „ке ти ја затвори таа врата“ на подолг период.
     
  8. nightingale

    nightingale Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2012
    Пораки:
    350
    Допаѓања:
    2.774
    Пол:
    Женски
    Да и кога кажав да не се повтори се налути, ама драма правење. Не дека ми беше многу гајле искрено. Бог да чува, осет да се немало. Апсолутно ми е сеедно дали е маж или жена, не може да идеш бре да пипкаш луѓе како ќе ти текне...
     
    На Sejfullai му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Подобар е гелот и полесен зс дозирање. Може од една капсула тој да не може да сврши, а од гел не мора целиот во кесичката дс го земе,може да си го дели на повеќе пати во зависност од тоа колку му треба.
     
    На Daniella15 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Daniella15

    Daniella15 Нов член

    Се зачлени на:
    24 септември 2019
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Фала ти. Само уште едно глупаво прашање, знам дека сум досадна ама неискуство јбг. (facepalm) Гелот исто така се пие или се нанесува?
     
  11. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Сигурно се нанесува.
     
  12. rusalka

    rusalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Машки
    Eden prijatel mi kaza deka se pie , so sok moze...
     
  13. Cacii123

    Cacii123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2019
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    113
    Пол:
    Женски
    Prv pat imav odnosi so decko mi pred dva meseci I koristevme zastita I sekogas koga imame koristeme zastita no strav mi e zatoa sto mi kasne menstrualniot ciklus vekje dva dena a pak predhodniot mesec mi kasnese tri dena, mozno li e da sum bremena?
     
  14. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Што би значело бел, густ исцедок (личи на крем за раце) на вагиналниот отвор, за време на секс?
     
    На MartiG му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Се пие.
     
  16. Unicorn_

    Unicorn_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2018
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    91
    Пол:
    Женски
    Девојки ајде ако може совет да ми дадете. Пред два дена ми заврши менструацијата. И тој ден кога ми заврши имавме однос со дечкото и имаше малку крв потоа. Денеска пак имавме и потоа пак имаше крв. Дали е тоа нормално? Затоа што премногу ми е страв
     
  17. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    Imav svetlo kafeav iscedok, a za nedela vreme treba da mi dojdi ciklus. Iscedokot bese bled I malku.
    Dali e okej da se slucuva, zasto mnogu sum zagrizena
     
  18. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Јас имав таков исцедок за време на овулација. Кратко траеше само утрото па се повлече.
     
    На Feminka22 и mila7 им се допаѓа ова.
  19. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    Isto uste edno prasanje, posle odnosi na primer nekolku dena imam iscedok onaka tecno beluzlavo. I taka koga sum poveke napalena toa mi se slucuva. Dali e normalno toa? Ama posle seks sekogas imam taka
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Mariii :)

    Mariii :) Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2019
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Здраво, со дечко ми кога имавме секс последните два пати многу време му требаше да сврши, и тоа не можеше да му дојди за да сврши дури траеше односот туку мораше и со раката да му го д**ам малку за да сврши. Се напалува многу, за време на сексот е многу напален и убаво вика дека му е ама ми е чудно што многу време му треба за да сврши..дури и се сомневам дека еднаш свршува во мене со цел да ме задржи со тоа што ќе ме остави трудна, а тоа не ми го кажува. Сакам да слушнам ваши мислења. Поздрав:)
     
    Последна измена: 26 октомври 2019