1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.245
    Пол:
    Женски
    Одкако се породив со царски мислам дека цела се пореметив. Можно ли е да се нема бело перење ич? :^) :?: крварев добри 45 дена после уште 5 дена имав бело перење. Овие 3 недели немам,а знам тоа е нормално да не речам и морално за чистење на вагината одвнатре. А исто и при однос осетив печење внатре. Мислев инфекција ќе да е ама знам одсекогаш а и гинекологот со првото дете ми има кажано дека ако имам инфекција ќе имам и многу бело перење. (facepalm) изгледа ќе треба да си го посетам пак :lol: ама да слушам мислење.
     
  2. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.118
    Допаѓања:
    43.656
    Пол:
    Женски
    :?: :|
    1.Дали сте почетници во сексот со дечко ти?
    2.Можеби уште не може да ја контролира ејакулацијата или пак ја прекинува за да НЕ сврши во тебе.
    И мене ми се случило да не може да сврши партнерот па да треба ,,помош" малце.Некои гајле немаат, го вадат и одма свршуваат.
    Нека вежба малку повеќе ахахаха
    3.За болдираново...:?: ако тоа го мислиш за дечко ти и немаш поверење и сигурност во него, ја најискрено не знам шо мајка бараш со него, па уште имаш и односи.
    Ако ти е дечко, ако имате односи, притоа користите заштита и имате поверење еден во друг мислам дека нема да има вакви недоумици.
    Преиспитај се себеси у однос на дечко ти.
     
    На Stark, cresa-jagoda и candy.cane им се допаѓа ова.
  3. Mariii :)

    Mariii :) Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2019
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Па незнам и сама што барам уште со него, ама заедно сме подолго време и тешко е да се прекини врската, не користиме заштита поради тоа што веќе подолго време сме заедно, се посомневав за тоа да не сака да ме остави трудна затоа што тој сака брак со мене а јас не сакам моментално а и не планирам во скоро и можеби затоа....можеби се плаши да не го оставам а си мисли дека годините му минуваат 31 година ќе наполни уште малку, а јас сум помлада од него..незнам затоа сакав и да слушнам мислење во врска со ова...
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.118
    Допаѓања:
    43.656
    Пол:
    Женски
    Шпанска серија..седни сама со себе напрај си муабет а после и со дечко ти за ова шо го пиша овде.
    Кажи му како мислиш и како се осеќаш, ислушај го и него нека ти каже шо мисли.
    Ако не се согласувате со ставовите и мислењата и не можете да направите баланс, најбоље опција гледам секој по свој пат.
     
    На An4e banance, cresa-jagoda, candy.cane и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Страшно..
    Толку не се цениш, што жал ми паѓа навистина.
    Лошо, многу лошо.
     
    На Feminka22, christinnn, Stark и 4 други им се допаѓа ова.
  6. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Од пред две недели е ама сега го гледам.
    Мене во основно една знаеше така од позади да ме фати за гради. Ама тогаш некако дека деца бевме, не го сфаќав толку сериозно иако сепак не ми беше океј. Сличен проблем имала и моја познаничка во средно.
    Мајка на другар била удрена по задник одејќи по темна уличка од страна на девојка.
    Не, во никој случај не смее да биде сфатено како на шала и да ни бидат смешни вакви работи, оти да беше од машко не би било шала нели? Сепак е сексуално вознемирување
    Колку и да тврдиме и гледаме дека повеќе машки се манијаци, вакво однесување од женско не треба да се сфати помалце сериозно и на шала.
    Пожали се кај класниот и општо, кажи им дека ти смета па и кога ќе мора, физички одбрани се. Ама не толерирај.
     
    Последна измена: 26 октомври 2019
    На cresa-jagoda и Sejfullai им се допаѓа ова.
  7. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.807
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Очигледно е дека не го сакаш.Мое мислење е да раскинеш со него...Тебе ти треба некој друг.
     
    На didisi и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  8. Mariii :)

    Mariii :) Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2019
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Од каде пак сега тоа дека не го сакам? Сакав мислење да слушнам за проблемот а не дали го сакам или не...
     
  9. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.807
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Ајде не ми изигравајте наивни ангели ако не ти се допаѓа не пишувај тука.
     
    На MarianaBT му/ѝ се допаѓа ова.
  10. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.305
    Пол:
    Женски
    Девојки, ве молам ми треба мислење. На која можам да се обратам во лична порака?
     
    На Rabbit 97 и didisi им се допаѓа ова.
  11. Kjara15

    Kjara15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2017
    Пораки:
    990
    Допаѓања:
    710
    Пол:
    Женски
    Пиши ми
     
    На An4e banance му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    Не мора да значи, ќе приметиш ако свршува во тебе, спермата мора да искочи надвор. И мене, а и на дечко ми му се случило да е премногу напален и да му треба повеќе време или помош. Или тој си завршува работа пред да има секс со тебе за да трае подолго или одложува исто за да трае повеќе, па после потешко му иде. Или да не земал некои суплементи :) А мој совет ти е да се консултираш со гинеколог за орална контрацепција и мирна глава ;)
     
  13. alexsandraa

    alexsandraa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    737
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки. Ми треба совет и мислење. Со сопругот во брак сме 3 години.. На почетокот на бракот се беше како што треба, имавме односи одприлика 3 пати во неделата, но одкако останав бремена се се промени.. Породена сум пред 6 месеци и сеуше нема никаква желба за тоа ни сега ни дури бев бремена.. Однос имаме еднаш во месецот и тоа како со сила. Јас сум истата каква што бев и пред да останам бремена, немам промени ни во телото ни во изгледот, незнам дали му станав одбивна, дали повеќе не го привлекувам или нешто друго... Не сме разговарале за ова со надеж дека ќе се смени, и мислеќи дека се периоди, но ова нека крај...
     
  14. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Како бе брак од 3 години а се премолчуваат толку битни работи?
    Како успевате да го одржите бракот ако нема искреност не ми е никако јасно..особено за вакви значајни теми..
     
    На SummerGirl, cresa-jagoda, piglet1 и 4 други им се допаѓа ова.
  15. Freya123

    Freya123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    422
    Допаѓања:
    234
    Здраво, ми треба ваше мислење дали некоја се нашла во слична ситуација. Веќе втор пат пап тестот ми искача со резултат кандида и дека можно е присуство на абнормални клетки, т.е дека можно е да имам ХПВ. Се тестирав, испадна дека немам. Вториот пап пак покажува исто. Докторката ми зема микробиолошки брис овој пат и ми рече дека можно е да е сепак ништо или знак дека имам некоја инфекција. Дали ви се случило вака и ако да, што испаднало на крај како причина?
     
    Последна измена: 31 октомври 2019
  16. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.699
    Допаѓања:
    14.237
    Пол:
    Женски
    Така ги дава резултатите поради тоа што имаш јака инфекција, односно кандидата ти е многу раширена и примерокот земен за пап тестот не може добро да се провери. Извини што вака лаички ти објаснувам, ама не сум медицинско лице. Пробај да ја средиш прво кандидата, обавезно и ти и партнерот да пиете терапија ( не со канестен, има многу поефикасни терапии, ќе ти препорача гинекологот), односи само со кондом ( а најдобро целосна апстиненција при лекувањето) и промена на исхраната.
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Kjara15

    Kjara15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2017
    Пораки:
    990
    Допаѓања:
    710
    Пол:
    Женски
    Имам 22 години. Се гледам со еден дечко месец дена. Епа сега зборот ми е , дека до сега се плашев кој ќе биде правиот, дане направам грешка, сакав да биде со некој што ке го сакам. Но со дечково ми е убаво, да не би ми било прв пат , сигурно би имала секс со него. Само се гледаме ништо сериозно не е . Откога се гледаме постојано размислувам да имам секс со него( зашо сакам и ми се смачи да се чувам уште) ама па и се мислам да не се каам. Ве молам за помош зашо се побркав со мислите овие 30 дена.
    И да напоменам дека сум многу чуствителна особа, и се врзувам брзо за луѓе.
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  18. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.807
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    За што да се чуваш?Што чуваш?Еден химен не те прави тебе како човек.Да не бидеш среќна за да може утре оној кој ти е маж да си каже горд сум јас сум и прв?А во меѓувреме тој да се е**л каде што ќе стигнел? Т е молам не се потценувај и не си ја сведувај вредноста на толку ниско ниво.Нема што да чуваш оди и направи го тоа што сакаш да го направиш.
     
    На Stressed Out, ElProfesore, christinnn и 2 други им се допаѓа ова.
  19. Rabbit 97

    Rabbit 97 Активен член

    Се зачлени на:
    13 септември 2019
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    499
    Ne brzaj pocekaj mozebi ne planira nis ozbilno ...a i da se sluci da ne se kaes ...toa e del od zivotot ...
     
    На Martka и Kjara15 им се допаѓа ова.
  20. Lostinparadise

    Lostinparadise Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2019
    Пораки:
    680
    Допаѓања:
    2.030
    Пол:
    Женски
    Зошто би се каела? Утре да не и каже браво некој ако го чува Светиот химен до 35години?Да не ја врати кај мама ако е скината? @Kjara15 прави како ти одговара во животот, ако ти е убаво со дечкото имајте односи. Само опуштено (и обавезно заштитете се :lol:) :hug::hug:
     
    На Stressed Out и Kjara15 им се допаѓа ова.