Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

 1. Rabbit 97

  Rabbit 97 Активен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2019
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  489
  Jas ne rekov do 35ta da se cuva mislev da ne izbrzuva sepak se znaat samo mesec dena
   
 2. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  2.001
  Пол:
  Женски
  Да тоа е во ред да се запознаат, ама како би знаела дали тој ќе остане со неа за озбилно?(со имање/немање секс нема да знае), ама може дечкото да биде “сериозен” додека не си добие што сака (како што сватив не е таков) а може и со години да бидат заедно и да имаат секс, а нешто друго да не штима. Има милион варијации, а хименот не е гаранција дека нечија врска ќе биде озбилна, ниту пак колку ќе трае.
   
 3. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  632
  Допаѓања:
  411
  Пол:
  Женски
  Дечково пишувал на познанички, и дефинитивно не планира ништо озбилно, и му е за тепање време.Не дека ми значи он мене нешто, но доколку ми е прв сигурно ке се приврзам за него и потоа ке бидам повредена .Ке оставам на времето сепак само месец дена се гледаме :)
  @Rabbit 97 у право си ќе си почекам не избрзувам :)
  Фала женски
   
  На beauty&beast му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  2.001
  Пол:
  Женски
  Добро, никаде не пишува во претходниот пост каков е дечкото, секако си во право за своите чувства. Како мислиш дека е исправно такс прави, ние може само да мудруваме овде до сабајле :D
   
  На beauty&beast и Kjara15 им се допаѓа ова.
 5. Rabbit 97

  Rabbit 97 Активен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2019
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  489
  Ni himenot ni nisto nema garancija deka ke ima sigurnost ...sega vo nisto i vo nikoj nema sigurnost
   
  На Martka, Lostinparadise и Kjara15 им се допаѓа ова.
 6. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.601
  Допаѓања:
  132.928
  Пол:
  Женски
  Самата велиш дека не планира ништо озбилно, а сепак си со него, и некако ко да имаш потајно очекувања дека ќе се смени. Ако и ти не сакаш ништо озбилно, гледајте се онака, комуницирајте, немој да се приврзуваш, но и немој да очекуваш ништо. Не верувам дека би се сменил допрва, ако се надеваш на тоа.

  Во однос на сексот, голема си веќе, па сигурно знаеш дали сакаш или не. Ако мислиш дека би се приврзала со дечкото, затоа што може да ти е прв, немој да правиш ништо. Ама би ти рекла, не го сфаќај сексот толку сериозно. Во смисла дека ако е прв мора да биде уау и да биде со некој човек што ептен ти значи. Ако имаш такви очекувања и ставови, има шанса да се разочараш. Генерално, ние жените секогаш го поврзуваме сексот со емоции, и затоа најчесто биваме повредени кога испаѓа на крај дека мажите сакаат само секс.
   
  На H.VAGA, Martka, ElProfesore и 5 други им се допаѓа ова.
 7. Snowflake97

  Snowflake97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  2.404
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите. Е вака се гледам со еден дечко веќе 4 месеци, и денес за прв пат пробавме да имаме секс, имавме долга предигра и се беше океј до моментот кога требаше да ми го стави, наеднаш му падна, после пак продолжив орално да го задоволувам, и кога пак проба да ми го стави повторно му се спушти.
  Јас стварно не знам во што е проблемот, дали е нешто до мене или до него?
  Ме интересира до што може да биде, и зошто се случуваше тоа?
   
 8. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.334
  Допаѓања:
  6.887
  Пол:
  Женски
  Мојот прв пат, имав слична дешавка. Т.е не ни беше тоа првиот. Него прв пат му се случуваше тоа. Ми кажа дека од трема некоја, дека мене прв.
  Ако се чувствува лошо во врска со тоа, дај му дознаење дека не ти засметало.
   
  На Billy Idol и Snowflake97 им се допаѓа ова.
 9. Snowflake97

  Snowflake97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  2.404
  Пол:
  Женски
  И он така ми кажа, ама мене некако не ми беше јасно како може од трема или срам да дојде до тоа, но најверојатно е таа причината. А и колку што го знам овој период, знам дека е премногу срамежлив и стегнат. :mm:

  Се надевам дека ќе се опушти, и ќе биде подобро, ако е оваа причината.
   
 10. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  2.025
  Допаѓања:
  4.131
  Пол:
  Машки
  Нека се напие нешто да се опушти?
   
 11. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  11.403
  Пол:
  Машки
  @Snowflake97 , дефинитивно тоа е причината. Му се случило секому. Немој превише да се overthink-уваш. Ќе се среди со следните партии. (fingers)

  Некое комплиментче за кревање на самодовербата и орален може исто да завршат работа, а и чаша винце. :P
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Snowflake97

  Snowflake97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  2.404
  Пол:
  Женски
  Па мене ми беше чудно бидејќи за време на оралниот се беше океј, коа требаше да почнеме се дешаваше проблемов. :?:

  Ќе видиме ќе разговараме и ќе пробаме со све.

  Фала ви на сите. :l:
   
  На Billy Idol му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  850
  Допаѓања:
  12.903
  Пол:
  Женски
  Можеби било поради кондомот, ако користевте?
   
 14. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.334
  Допаѓања:
  6.887
  Пол:
  Женски
  Приметив колку пати сум пишала прв(иот) :D:D
  @Snowflake97 не се замарај, и Били како машко ти кажа. Разговарај со дечкото, ако му покажеш дека ти била глупава ситуацијата, може да се усрами и пак да се случи истото.
   
  На Snowflake97 и Billy Idol им се допаѓа ова.
 15. Cinnamon Bun

  Cinnamon Bun Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2017
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  4.694
  Пол:
  Женски
  Најверојатно бил премногу под стрес од самиот факт дека од тој момент почнува она главното.
  Најубаво нека се напие една чаша вино или две како што ти кажаа, доволно колку за а да го опушти а да не го опијани. Зборувај му убаво за да не примети дека било какво "разочарување" кај тебе, и така...се ќе се среди со тек на време. :)
  Кажи ми само, прв пат му е да има со било која однос? Ако да, тогаш воопшто немој да се секираш.
   
  На Billy Idol, candy.cane и Snowflake97 им се допаѓа ова.
 16. Snowflake97

  Snowflake97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  2.404
  Пол:
  Женски
  Не му е прв пат општо, со мене прв пат.
   
  На Cinnamon Bun му/ѝ се допаѓа ова.
 17. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.334
  Допаѓања:
  6.887
  Пол:
  Женски
  А дали ти е тебе прв пат?
   
 18. Snowflake97

  Snowflake97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  2.404
  Пол:
  Женски
  Не :shake:
   
 19. Bela Vela

  Bela Vela Активен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2017
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Ми доцни една недела , ке полудам.... не сакам да сум трудна
  со дечко ми имавме односи пред 10тина дена и 100% сме сигурни дека нема ништо -сврши надвор
  до вчера си викам од стрес ми е ,временски промени па ми доцни ама сега веќе паничам
  утре ке земам тест ама неможам да издржам и морав да пишам за да сподели некој др слично искуство
  Немам никакви симптоми се е најнормално само никако да ми додје :worried::worried::worried::worried:
  повременомо може да ме боли стомакот некако чудно ама незнам дали од страв
   
 20. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.911
  Допаѓања:
  23.232
  Пол:
  Женски
  Нема што да полудиш, ќе направиш тест ќе видиш дали си или не си бремена.
  Со секој незаштитен однос мора да го прифатете и ризикот.
  Се мисли однапред, после касно е. :)
   
  На Milobebence и cresa-jagoda им се допаѓа ова.