Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

 1. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  9.713
  Пол:
  Женски
  Не си трудна...Ид тоа што се плашиш уште повеќе го ставаш телото под стрес и правиш да ти касни.Направи еден тест за да се смириш.
   
  На Milobebence и Bela Vela им се допаѓа ова.
 2. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.389
  Допаѓања:
  10.908
  Пол:
  Женски
  и јас немав симптоми па после дознав дека месец ипол сум трудна. А да ме појдев на лекар може и ќе се породев без да дознаам дека сум бремена. А за време на тој "ризичен" однос користевме кондом,па сега ти види
   
  На Feminka22, cresa-jagoda, Bela Vela и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Bela Vela

  Bela Vela Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2017
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  фалаа ви на одговоритее, добив денес :D
   
  На candy.cane и piksooki им се допаѓа ова.
 4. Marifche

  Marifche Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки. Имам еден проблем, не знам со кого да разговарам па се зачленив тука. Прво да кажам имам 21г и не сум била сеуште сексуално активна. Причина ми биле кратките врски а потреба за секс сум имала, не било во тоа проблемот. Моментално сум во океј врска од неколку месеци, кај двата има хемија па каде и да е деновиве сакам да имаме односи. Но, јас имам еден проблем а тоа е страв од несакана бременост. Знам како да се заштитиме и све тоа, имам читано многу на оваа тема ама тоа жарче на страв упорно го имам. Сакам да се впуштам во односи бидејќи имам потреба и ми се сака, али мислам дека после секој однос ќе си ја тупам главава да не биднало нешто несакајќи. Што би ме советувале?
   
 5. Martka

  Martka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2017
  Пораки:
  1.523
  Допаѓања:
  3.540
  Пол:
  Женски
  Јас мила вака би направила,прво би разговарала со дечкото за да знае дека сепак сме млади за родители.Потоа би се консултирала со гиниколог за да ми одреди која контрацепција ми е соодветна.Кондом би користела(но ме стресува гледањето да не пукнал кондомот),или верба во партнерот со контрола и свршување надвор.Но ништо не е 100% сигурно.Има случај феминки останале бремени и покрај тоа што партнерите се чувале или користеле кондом.Сексот е мачка во вреќа и човек не е сигурен никогаш и треба партнерите да бидат спремни и ако се случи бременост.Праксата вели дека секој организам е различен,има парови што завршуваат работа и од прва е успешно,има парови кои се мачат со години.Секое добро
   
 6. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.492
  Допаѓања:
  17.965
  Пол:
  Женски
  Jas bi ti preporačala da koristite kondom , no i da svrsi nadvor od tebe . Taka ke bidete sigurni deka nema ništo . Kondomot e siguren 90% ( ima slučaevi kade puka pa celata sperma završuva vo devojkata ) . Koga svršuva nadvor i da pukne kondomot , nema da završi spermata vo tebe , tuku nekade na strana :) . Sekako i sovetuvanje so doktor i redovni kontroli .
   
  На Kimberly11, cresa-jagoda, buba4e89 и 4 други им се допаѓа ова.
 7. Jakiot maz

  Jakiot maz Активен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2019
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Машки
  Prasav sto e loso?
  I dali e ok da se nosi za vreme na seks
   
 8. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  425
  Допаѓања:
  1.208
  Пол:
  Женски
  Остани си невина, додека не планираш да останеш бремена. Мислам дека би ти било најсигурно.
   
  На Роберт 7, Feminka22 и Dyzen им се допаѓа ова.
 9. SugarHoney

  SugarHoney Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2019
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  381
  Пол:
  Женски
  Ајдеее па секс само за забременување ли се практикува?
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  425
  Допаѓања:
  1.208
  Пол:
  Женски
  Иронија беше.
   
  На Alisa22, Роберт 7, Brinetka и 2 други им се допаѓа ова.
 11. lusy-123

  lusy-123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2014
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  16
  Decki ne sum kazala na nikoj, mn mi e sram, problemov go imam godina dena ednas me pukna zelba za seks i masturbirav so morkov (sram mi e) i od togas imam cheshanje dole i iscedok, idam dva pati na ginekolog mi dava vaginaletki i ne mi proagja a mi e sram da kazam od sto mi e
   
  На makedon81 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  9.713
  Пол:
  Женски
  Немора да значи дека ти е од тоа...Што знам
   
 13. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.628
  Допаѓања:
  114.299
  Пол:
  Женски
  Нема срам
  Мора да кажеш на докторот за тој да може да ти помогне.

  Се надевам морковот убаво го имаше измиено
   
 14. monik55

  monik55 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2015
  Пораки:
  4.858
  Допаѓања:
  49.077
  Пол:
  Женски
  Може бил прскан па затоа ја чеша:D
   
  На lovestoneddd, Kimberly11, Brinetka и 2 други им се допаѓа ова.
 15. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  9.713
  Пол:
  Женски
  Да ама нели година е многу време? Сепак се согласувам дека мора да кажеш еве јас не гледам апсолутно ништо смешно во тоа што го напиша. Ехее луѓето што се си пикаат внатре тоа не е ништо.
   
  На Brinetka и makedon81 им се допаѓа ова.
 16. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  1.370
  Пол:
  Женски
  E kako si mozhela so morkov da masturbirash?Ne si mozhela prsti da stavish(facepalm)?Kazhi mu na ginekologot ne e normalno godina dena da ne ti pominuva.
   
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.325
  Допаѓања:
  100.452
  Пол:
  Женски
  Кандида.
   
 18. Jana06

  Jana06 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  2.528
  Допаѓања:
  6.651
  Пол:
  Женски
  А да си направиш микробиолошки брисеви да се види точно што ти е и согласно тоа терапија? Какви вагиналети ти дава?
   
 19. makedon81

  makedon81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2019
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  429
  Пол:
  Машки
  Доколку веќе си се ободела да ставиш морков внатре, си требала добро да го измиеш и да го подмачкаш ..да ти текнело место морков , краставица да си ставела таа е помазна, а морковот е рапав може да е од рапавоста на морковот ти има стварано иритација...;(
  Да пробаш масло со кантарион:)
   
  На bijonse му/ѝ се допаѓа ова.
 20. lusy-123

  lusy-123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2014
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  16
  Napraviv mikrobioloski brisevi nisto ne pokazuva, i mi dade vaginaletki, ne pomogna
   
  На makedon81 му/ѝ се допаѓа ова.