Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

 1. SugarHoney

  SugarHoney Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2019
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Можно ли е машко да е алергичен на сперма? Вчера се бакнувавме после секс и целото лице му беше црвени точки како убод од комарци но брзо помина..
   
 2. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  1.363
  Допаѓања:
  15.382
  А ти имаш сперма во плунката или? Ич не сте јасни со овие прашањата...
   
  На bijonse, Lostinparadise, TeddyGrey и 3 други им се допаѓа ова.
 3. SugarHoney

  SugarHoney Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2019
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Не туку ми сврши на лице, мислам дека не беше потребно да го пишам тоа и беше јасно.
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  1.363
  Допаѓања:
  15.382
  Ок ..иритација е , не е алергија. Рачунај плус ако се бричи, секое влакно каде што е прекинато е потенцијален влез во подлабок слој на кожа. Спермата има белковини кои предизвикуваат алергија но рачинај и телото внатре колку би реагирало во половите органи ако стварно е алергичен. Мене ми се има инцидент со око случено и бурна реакција многу силно црвенило но брзо помина. Не е алергичен.
   
  На marlonbrando69, cresa-jagoda, Kimberly11 и 3 други им се допаѓа ова.
 5. MalataBe

  MalataBe Нов член

  Се зачлени на:
  17 септември 2019
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Каде може да се најде женски кондом и колку пари е одприлика..?
   
 6. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.370
  Допаѓања:
  15.716
  Пол:
  Женски
  Тешка работа тука кај нас,не сум слушнала да продаваат
   
 7. MalataBe

  MalataBe Нов член

  Се зачлени на:
  17 септември 2019
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Кои/какви контрацепциски апчиња се користат ПРЕД секс без кондом за во случај да се "случи" нешто..? Сериозни одговори ве молам.. Фала
   
 8. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  12.135
  Пол:
  Женски
  Ќе отидеш на гинеколог и ќе ти препише апчиња за контрацепција соодветни за тебе. Се пијат секој ден по шема, според циклусот. Не се за еднократна употреба и одат на рецепт.
  Инаку, кај сексот без заштита има пострашно нешто од бременост што може да се “случи”- сексуално пренослива болест.
   
  На Annora, Lostinparadise, Jana06 и 4 други им се допаѓа ова.
 9. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.370
  Допаѓања:
  15.716
  Пол:
  Женски
  Зашто без кондом?Користи си кондом не се зезај имаш и такви апчиња за ден потоа
   
 10. СуперДевојка

  СуперДевојка Популарен член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  1.318
  Допаѓања:
  8.162
  Пол:
  Женски
  А па тие за ден потоа една лепота што се за пиење, мислиш витамин Ц.
  Ако веќе се решава за секс без кондом и сака контрацепција најдобро е на гинеколог да препише, а овие за ден потоа се најпоследно нешто што треба да се земе.
   
  На candy.cane, Dust, Milobebence и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.370
  Допаѓања:
  15.716
  Пол:
  Женски
  Па ако има без кондом а не планира бебе да чува има ли друга опција?
   
 12. СуперДевојка

  СуперДевојка Популарен член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  1.318
  Допаѓања:
  8.162
  Пол:
  Женски
  Има.
  Антибеби пилули и свршување надвор.
   
  На candy.cane и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 13. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.370
  Допаѓања:
  15.716
  Пол:
  Женски
  Никој не ти гарантира дека со свршување надвор нема да остане бремена,иако шансите се големи
   
 14. СуперДевојка

  СуперДевојка Популарен член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  1.318
  Допаѓања:
  8.162
  Пол:
  Женски
  Ниеден метод не е 100% сигурен гледано така, дури ни таблетата за ден потоа.
   
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
 15. MalataBe

  MalataBe Нов член

  Се зачлени на:
  17 септември 2019
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Ако може повеќе инфо за антибебе пилулите, кога како колку се користат и како и каде може да ги најдам?
   
 16. Leviosa2503

  Leviosa2503 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2018
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  1.015
  Пол:
  Женски
  Ќе си отидеш на гинеколог и ќе ти препише.
   
  На Annora му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Jana06

  Jana06 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  2.444
  Допаѓања:
  6.407
  Пол:
  Женски
  Можеш да ги најдеш во аптека нормално. Не можеш да ги земеш без рецепт така да, мораш на гинеколог прво.
   
 18. vampire25

  vampire25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Искусни помош...
  Еве веќе како пети пат имам сексуален однос. Првите три пати не беше толку длабока пенетрацијата и беше проследено со малку крварење , последните два е целосна, имам крварење...
  Мислите дека нешто грешно се случува, оди во косина па ми продупчува некој внатрешен ѕид или се паничам џабе само се шири местото?
  Ве молам помош?
   
  На TeonaZ му/ѝ се допаѓа ова.
 19. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  1.918
  Пол:
  Женски
  Оди на гинеколог
   
  На vampire25 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  2.001
  Пол:
  Женски
  Нормално е да крвариш првите неколку пати, ако продолжи уште оди на гинеколог.
   
  На vampire25 му/ѝ се допаѓа ова.