Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

 1. vampire25

  vampire25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  @Lostinparadise Фала ти ❤️
   
  На Lostinparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 2. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  529
  Пол:
  Женски
  девојки во неделата дечко ми ејакулираше во мене
  Наредниот ден се напив ellaone апче и некако чувствувам болки во долниот дел од стомакот
  Многу ми е страв затоа што ми беа плодни денови
  Тест по колку време да правам?
   
 3. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  571
  Пол:
  Женски
  доколку ти доцни циклусот повеќе од три дена направи тест а најдобро е преку крв да испиташ посигурно е
   
 4. Jordanco Smart

  Jordanco Smart Активен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2018
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  85
  Пол:
  Машки
  Ми треба помош. Имавме секс со девојката. После втората партија, на крај сфативме дека кондомот и остана во неа. Па го извадив јас некако... дали е можно од предсемена течност (не свршив воопшто вториот пат), но од првиот пат ко свршив се плашам - дали е можно од предсемена течност да се забремени?
   
 5. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  9.349
  Можно е иако е мала шансата. Сепак во уретрата останува малку сперма ако не си се измокрил после однос. Па ако истекла предсемена, ќе истече и сосем малку сперма која се задржала внатре. Мада зависи кога се слизнал кондомот..
  Сепак ако е во плодни денови девојката, јас не би ризикувала...
   
 6. Jordanco Smart

  Jordanco Smart Активен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2018
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  85
  Пол:
  Машки
  Пред менструација е девојката..
   
 7. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  9.349
  Плодни денови де од 11 до 18 ден од почеток на циклус, значи броено од 1 ден менструација. Ако е пред добивање, шанса за бременост е минијатурна...надвор од плодни денови е ако има редовен циклус.
   
  На Jordanco Smart му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Jordanco Smart

  Jordanco Smart Активен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2018
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  85
  Пол:
  Машки
  Фала. Ние малце се исплашивме
   
 9. Pretty_woman

  Pretty_woman Активен член

  Се зачлени на:
  2 август 2018
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Колкава е шансата да се остане трудна за време на менструација,имав одоси скоро секој ден додека имав добиено со сврушување внатре.
  Мислам дека шансите за тогаш да се остане трудна се мали,но ме замисли овие денови имам болка во градите и јајниците и сум во мисла.
   
 10. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  583
  Допаѓања:
  1.696
  Пол:
  Женски
  Мали се шансите ама сепак постојат. Нареден пат ако не сакате бебе нека не свршува во тебе.
   
  На Pretty_woman му/ѝ се допаѓа ова.
 11. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.617
  Допаѓања:
  19.765
  Пол:
  Женски
  Пред околу 3, 4 месеци циклусот ми беше скоро секогаш точен на 28ми ден ми доаѓаше, некогаш и порано а ми доцнело најмногу два до три дена.
  Последниве 2, 3 месеци добивам на полн 32ри ден дури минатиот месец ми доцнеше малку повеќе.
  Знам дека од 28ми до 30 и некој ден е нормална менструација но ме интересира дали некој имал вакви промени?
  Малку ми е чудно што претходно ептен точен ми беше циклусот.
  Да напоменам, започнав нова работа, нова средина, цел режим ми се измена.
  Можеби и тоа на некој начин придонесува.
   
  На fana му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Brinetka

  Brinetka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2018
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  3.707
  Пол:
  Женски
  Имам и јас ваква ситуација пола година еве, влијае се верувај, и стрес и промени и плус други работи ако ти се случуваат во тој период
   
  На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
 13. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.617
  Допаѓања:
  19.765
  Пол:
  Женски
  Еве денес веќе очекувам да добијам, мислам дека пробива, воочив светло црвена крв.
  Но, претходен месец имав на 14ти, 2 дена ми доцни.
  Исто имам и потешка овулација, пред година, две ништо не чувствував. Воочувам дека има промени, сега и пократко ми трае, околу 4 дена, пред неколку години дури по цели 7 дена.

  Беше ли на гинеколог, што ти кажа?
   
  На Brinetka му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Brinetka

  Brinetka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2018
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  3.707
  Пол:
  Женски
  Истото скрос и мене, бев и ми рече дека е сосема нормално да не се плашам дека јас сум многу нежна на промени одма се ми влијае
   
  На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
 15. lusy-123

  lusy-123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2014
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  12
  Kje probam eve so kanesten mast :D
   
  На didisi, makedon81 и me again им се допаѓа ова.
 16. bijonse

  bijonse Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2016
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  1.229
  Пол:
  Женски
  да ги видиме тука тие резултати што ништо не покажува?
   
 17. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.788
  Допаѓања:
  10.328
  Пол:
  Женски
  Ми касни 3 дена,а претходниот месец ми имаше дојдено 3 дена порано..
   
 18. Librarian

  Librarian Нов член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2019
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Здраво, нова сум на форумот и сакам да ве прашам за еден проблем, имено со дечко ми имавме однос без кондом и нему му се појави црвенило и мозолчиња кои околу една недела не му поминуваат. Си става канестен неколку дена и црвенилото е поминато, но има се уште мозолчиња кои се намалени ама не се исчезнати потполно. Можи да ми кажите што би можело да биде?
  Јас си закажав преглед на гинеколог, ама до тогаш...
   
  На TeonaZ му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.788
  Допаѓања:
  10.328
  Пол:
  Женски
  Значи дека закачил нешто од тебе,идете заедно на лекар
   
 20. Librarian

  Librarian Нов член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2019
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Имаш идеја што би можело да биди?