Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

 1. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.086
  Допаѓања:
  122.492
  Пол:
  Женски
  Користеше кондом за анален секс? Оти колку и да си прочистена пред аналниот, бактериите не може да ги исчистиш. Затоа се препорачува кондом за анален секс, после да го фрлите или замените. Ти фактички имаш раничка, локално треба да ја третираш
  Октенисепт спреј за дезинфекција, некој крем на база на пантенол за регенерација. Ако имаш вагинално чешање, тогаш донафил вагиналети или некои слични ќе ти помогнат дефинитивно (по состав се комбинација од киселини - борна и млечна). Флажилот си има индикации, мислам дека не ни треба да го пиеш.
   
  На mira.mira, Dust и Chimera им се допаѓа ова.
 2. bebus❤❤❤

  bebus❤❤❤ Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo devojki sakam da ve prasan dali e normalno koga decko vi ke svrsi vo vas posle nekoja minuta da bidete vlazni kako da ne svrsil vo vas
   
 3. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.086
  Допаѓања:
  122.492
  Пол:
  Женски
  Не го сфаќам прашањето... Нормално дека ќе бидеш влажна, каква да бидеш после однос?
   
 4. King4ee

  King4ee Активен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2020
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Машки
  И јас не сватив што сака бебуш да каже ама да не е сперма тоа што мислиш дека си влажна:?:
   
 5. Viktorijacvet

  Viktorijacvet Нов член

  Се зачлени на:
  10 декември 2019
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Незнаев каде да го поставам прашањето. Девојки помош. На 26јануари имав односи (неплодни денови) со заштита, но кога завршивме, кога видовме кондомот да бил дупнат.. На 8јануари ми беше последна менструација. Вчера купив тест, што се праве преку целиот ден, излезе негативен ама со мноооогу мала, скоро невидлива црта за позитивен. Па ме збуни. И сабајле купив друг тест, што се праве со прва утринска мокрача. Излезе негативен, без никаква видливост на друга црта. Незнам, можеби е рано за тест?? На тестот пише од 5до15 дена по односот. А јас го имав на 26, а денеска сме 7ми. Во паника сум ;(
   
  На aleksandra99 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.121
  Допаѓања:
  123.814
  Пол:
  Женски
  Кога ќе ти касни направи тест. Вака може да е неточен..
  По право веќе ти касни, измешав датумите :D
  Провери си преку крв за најсигурно
   
 7. petunija77

  petunija77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2018
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  9.354
  Купи нов тест и провери утре шур чек мислам се викаше , ако ти касни (поминати се 28 дена ако имаш редовно )закажи на гинеколог најубаво за да бидеш сигурна
   
 8. FVP

  FVP Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2018
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  676
  Пол:
  Женски
  Napravi usher een test, bidejkji spored tvoeto kazhuvanje prviot bil positiven and vtoriot negativen. Kaj testovite za bremenost, ne postoi lazhen pozitiven test, samo lazhni negativni testovi. Taka da...
   
  На Summer16 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.645
  Допаѓања:
  20.205
  Пол:
  Женски
  Дали однос може да ја забрза менструацијата?
   
 10. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  310
  Допаѓања:
  1.216
  Пол:
  Женски
  Da
   
 11. King4ee

  King4ee Активен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2020
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Машки
  Да ако треба да добиеш вечерта ке добиеш сабајлето неколку часа ако ти бркаат работа :wasntme:
   
 12. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.645
  Допаѓања:
  20.205
  Пол:
  Женски
  Датумот е доста блислу за добивање, само што веднаш отпосле почна да ми тече. Прво ми беше страв зошто крв :( но гледам датумот сосем близу е а и сите симптоми ги имам.
  Ќе следам дали ќе е нормален циклус и дали ќе продолжи нормално да си тече.

  Фала :)
   
  На candy.cane и piksooki им се допаѓа ова.
 13. King4ee

  King4ee Активен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2020
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Машки
  Нема на што инаку машко сум ама од искуство :!::rofl::rofl::rofl:
   
 14. lejdi16

  lejdi16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2016
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки дали е можно после испиено апче за ден потоа два циклуси по ред да ми се помалце обилни..првите два дена ми се прилично обилни но другите три само кога одам во вц.не би требало да се работи за бременост,па ако може ваше мислење
   
 15. fana

  fana Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  4.442
  Допаѓања:
  17.064
  Пол:
  Женски
  Со апче за ден потоа се е можно. Тоа е исто како во еден град кој си функционирал некако, да фрлиш бомба. Ќе треба време на градот да се врати во првобитната состојба нели? Така со твоето тело на кое ти си му фрлила хормонска бомба. Избегнувајте таков вид контрацепција и користете кондоми.
   
  На cresa-jagoda и lejdi16 им се допаѓа ова.
 16. lejdi16

  lejdi16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2016
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Разбирам но од кога го испив си добив редовно и како што кажав помалце обилна од предходно,овој месец не ми закасни ни еден ден но пак е помалце обилна.Плус тоа сега ме фати некој вирус пијам и антибиотици инфузии 300 чуда.Прашањето ми беше дали е можна бременост..
   
 17. fana

  fana Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  4.442
  Допаѓања:
  17.064
  Пол:
  Женски
  Не е.
   
  На lejdi16 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.197
  Допаѓања:
  11.747
  Пол:
  Женски
  Како реаѓираат машките кога ќе дознаат дека девојката е невина?
   
 19. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  8.081
  Пол:
  Женски
  Нормално машко кое не ја гледа женската како предмет нема никако да изреагира бидејќи нема да му биде битно или игра било каква улога во врската/сексот/пријателството or whatever.
   
  На cresa-jagoda, piksooki, candy.cane и 3 други им се допаѓа ова.
 20. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.598
  Допаѓања:
  2.935
  Пол:
  Машки
  Би бил повнимателен и понежен.
   
  На cresa-jagoda, Kimberly11 и candy.cane им се допаѓа ова.