Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

 1. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.199
  Допаѓања:
  11.753
  Пол:
  Женски
  Мислиш на неговото однесување?
   
 2. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.598
  Допаѓања:
  2.935
  Пол:
  Машки
  Не знам неговото, ама претпоставувам општо би требало да е така.
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.361
  Допаѓања:
  8.121
  Пол:
  Женски
  Треба ли некако да реагираат?
  А како реагираат жените кога ќе дознаат дека дечкото е невин?
   
  На pdb123 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  8.215
  Пол:
  Машки
  @Kimberly11 , не знам за кого ти е наменето прашањето? За целиот машки род или сакаш да знаеш наше лично мислење?
  Оти ако е за цел, не може никој да ти одговори, индивидуално е. Некој преферира, некој не. Некому му е проблем, на друг не му е.
  Најдобро би ти било да си го прашаш него за став по ова прашање.
   
  На fana, Kimberly11 и LadyLollypop им се допаѓа ова.
 5. MalataBe

  MalataBe Нов член

  Се зачлени на:
  17 септември 2019
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Дали машко може да купи "ден потоа" апче и дали може без рецепт.?
   
 6. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.731
  Допаѓања:
  90.069
  Пол:
  Женски
  Може
   
  На Marija.27 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. FVP

  FVP Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2018
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  676
  Пол:
  Женски
  Не, има едни магнети на кутивчињата па ако машко се доближи се обиваат.

  Се разбира дека може.
   
  На Just.do.it, didisi, ladydy13 и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Tan4ence

  Tan4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  18.131
  За машко може да купи ама во многу аптеки бараат рецепт.
   
  На fana му/ѝ се допаѓа ова.
 9. GABRY

  GABRY Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  16
  Како прво ти се правиш паметна а не си, на тие години после практикуван секс, тешко дека некој е толку време само на орален. И точно, што ти е гајле пак тебе дали е таа врска здрава или не? Не е твоја врската (ти така кажа) за да водиш сметка ти!
  Свашта!
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. GABRY

  GABRY Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  16
  Ај жити мајка врати се у реалност, 2 часа? Со машко или со коњ имаш однос?! Кој е тој што може да има секс 2 часа, ајде не се глупирај више смешни сте овде некои од вас. Два часа однос, (се знае просечно колку време може маж да има однос), сите женски оргазми доживувате (се знае многу добро дека ретки се тие жени што на секој однос можат да доживеат оргазам, нарочито вагинален , без да симулираат клиторис, научно е докажано дека се ретки тор жени среќници што го можат тоа, пргазам без допир на клиторис), овде сите феномени, а бе лудило!
   
  На didisi, SINOLICKA_123, Summer16 и 4 други им се допаѓа ова.
 11. IRBBB

  IRBBB Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2019
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  321
  Пол:
  Женски
  17 години има и е 5 години во врска? :?: Од кога се заедно, од градинка? :^)

  Џабе му е на партнерот и да може по 2ч да издржи партија секс, кога не можи да те навлажни доволно за ти да издржеш. 8)
   
  На didisi и Mollami им се допаѓа ова.
 12. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.731
  Допаѓања:
  90.069
  Пол:
  Женски
  Па јас можам еден час, индивидуално е.
  Што тебе тоа ти менува?
   
  На didisi и Vlaad им се допаѓа ова.
 13. GABRY

  GABRY Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  16
  Па на пример преку сила нека е еден час, кој е тој што може два часа? Збориме за една партија. Ќе се лажеме ли? Женско може да лежи и 5 часа ама кој е тој маж што може толку?
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 14. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.731
  Допаѓања:
  90.069
  Пол:
  Женски
  Ти ако не си искусила подобро молчи.
   
  На bigblue, KellyG12, Honey29 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.350
  Допаѓања:
  21.546
  Пол:
  Женски
  Како издржувате по 2 саати? Јас едвај пола саат можам. Изгледа стареам. :D
   
  На sierra, Nenadskopje, Dust и 4 други им се допаѓа ова.
 16. GABRY

  GABRY Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  16
  Не молчам на лаги!
   
 17. Youji

  Youji Нов член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Луѓе немам матичен гинеколог а сакам да се проверам за полово преносливи болести. Може некој подетално да ми објасни? Дали може да одам кај матичната лекарка или?
   
  На Linaathequeen му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.278
  Допаѓања:
  45.354
  Пол:
  Женски
  Ако немаш матичен гинеколог, најди си. Одбери кој сакаш да ти биде. Општ матичен лекар нема врска со тоа.
   
  На Linaathequeen му/ѝ се допаѓа ова.
 19. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.132
  Допаѓања:
  881
  Пол:
  Женски
  Матичен гинеколог треба задолжително да си одбереш штом веќе си сексуално активна.А,за сексуално преносливи болести треба да се тестираш преку крв на клиниката за инфективни болести во Скопје или прашај и во твојот град ако има таква клиника во градската болница ако не си од Скопје.Во секој случај,матичниот гинеколог не може да те провери за сексуално преносливи болести,само на клиниката за инфективни болести можеш да се провериш.
   
 20. Cleopatraa

  Cleopatraa Нов член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2020
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Два дена после заштитен однос ми се појави кафеав секрет како после менструација нема непријатен мирис, имам мали благи болки во долниот дел на стомакот дали е тоа нормално бидејќи сум во овулација?