1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    За 4-5 дена треба да добијам. Последниве два дена нонстоп плачам,а синоќа со плачење заспав не знам дали ми е од тоа а предходните денови супер бев расположена ;( Се ми е тапа некако,на многу работи наеднаш ми текна и се си поврзав
     
    На GirlVolley му/ѝ се допаѓа ова.
  2. minne992

    minne992 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 ноември 2013
    Пораки:
    4.124
    Допаѓања:
    25.063
    Пол:
    Женски
    иста сум и јас пред добивање само плачам и депресивна сум
     
    На Kimberly11 и GirlVolley им се допаѓа ова.
  3. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.806
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    И јас сум таква некогаш. Тогаш ти се вртат лоши мисли.
     
    На Kimberly11 и GirlVolley им се допаѓа ова.
  4. BeautyQueen69

    BeautyQueen69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2017
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Не ме боли на допир ја не ни знаев дека го имам не го ни осеќав се додека случајно не видов на огледало надворшен израсток веднаш до отворот.
    Инаку прогуглав за кондилом ама не е такво како на сликите што ги видов
     
  5. Maro87

    Maro87 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    1.357
    Допаѓања:
    5.398
    Пол:
    Женски
    На почеток е мало како топче, ама потоа се размножува. Ама отиди на лекар и ќе ти кажат најдобро..
     
    На BeautyQueen69 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Сигурно ти е од хормоните, и кај мене се случува исто, и тоа секој месец различни симптоми на пмс - или плачам или се ме нервира или имам вишок енергија или ми се јаде благо невидено многу :doh: жена да не си (facepalm)
    Пробај да си ги окупираш мислите со нешто весело, гледај комедии или читај некоја оптимистична книга или прави полабави муабети со луѓе (не знам колку излегуваш со полицискиов час, ама можеш да комуницираш повеќе преку соц мрежи, за да ти се оттргнат мислите). И само почекај да ти помине, нема друг лек...
     
    На Elf му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Режисерот

    Режисерот Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    Невина на 20, како да го извадам комплексот од глава?
     
  8. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.697
    Допаѓања:
    15.077
    Пол:
    Машки
    Комплекс на недостижност или комплекс оти мислиш дека е срам да си невина?
     
  9. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.522
    Допаѓања:
    36.431
    Пол:
    Машки
    Не треба да го гледаш како комплекс, ниту како нешто поразлично од тоа ако не си невина. Затоа што не менува воопшто ништо дали си, или не си.
    Ти ја доживуваш како уште една психичка бариера и треба најбрзо што може да ја тргнеш од глава. Смени ја перцепцијата. Поработи на својата самодоверба(ова е клучно) и не го гледај како лоша страна. Стварно, нема потреба.

    Гледај го на начин дека сеуште не си наишла на личноста со која можеш да преминеш на такво интимно ниво, и дека кога истата ќе се појави во твојот живот, ќе го промениш тоа.
     
    На Regina.Phalange, marija305, Ygritte и 4 други им се допаѓа ова.
  10. Режисерот

    Режисерот Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    Види сега знам дека ќе ме искритикивате но живееме во општество каде туѓото мислење може многу да ти делува на психата. Кога сите зборуваат од твоето друштво за сексот и ти налагаат дека на 20 веќе треба да си сексуално активен те прави да се чувствуваш дека можеби е доцна и многу пропушташ во животот. А второ веќе кога и да излезам со некое машко кога и да му кажам дека сум невина веднаш го снемува. И сето тоа ви прави комплекс на нижа вредност а воедно и постојани мисли дека никогаш нема да најдете партнер.
     
    На Sexychica му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Sexychica

    Sexychica Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2012
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    77
    Ако го снемува мила, не ти треба. Ама стварно. Тој кој ти треба, нема да му е гајле дали си или не си. И ќе ти дојде природно и ќе ти биде прекрасно. hold on.

    А и исто не мораш да го потенцираш тоа, воопшто. Кога ќе се случи ќе дознае :)
     
    На Regina.Phalange, *Amethyst*, buba4e89 и 3 други им се допаѓа ова.
  12. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.697
    Допаѓања:
    15.077
    Пол:
    Машки

    Општо во машки круг на правење муабет, мислам дека е гордост и билдање на его ако си бил прв некому. :D


    Инаку, што се однесува до тебе, нека не те тангираат мислењата на другите, ако ти не се чувствуваш спреман или сеуште не си ја пронашла вистинската и компактибилна личност.
     
    На cresa-jagoda, Режисерот и Sexychica им се допаѓа ова.
  13. Режисерот

    Режисерот Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    Да тоа е и главната причина поради која сум сеуште невина, едноставно не може секој да ти е сексуално привлечен. Океј е излегувам со момци , убаво ми е интересно ми е но не можам да се опуштам никогаш целосно. Ниту сум повлечена девојка, ниту сум некоја недостижна едноставно не сум сеуште почувствувала дека со некок можам да го направам тоа. И секој ден се повеќе ме плаши фактот дека можеби никогаш нема да ја пронајдам таа личност
     
  14. Sexychica

    Sexychica Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2012
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    77
    Relax, се ќе си дојде на свое место.. Поработи на самодовербата да, и исто пробај проанализирај што чувтвуваш кога се бакнуваш со некој, дали воошто чувствуваш привлечност кон обратниот пол. just saying.
    Не се критикувај себе - запознај се себе, прифати се себе.
     
  15. Режисерот

    Режисерот Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    Во едно нешто што сум сигурна е дека не сум хомо, се знам себе си јас имам сексуална привлечност кон машките едноставно со никој не сум чувствувала доволна близина за да го направам тоа. Не знам како да објаснам , понекогаш страстите се преголеми но секогаш нешто ме спречувало. Едноставно до сега не сум пронашла човек на кого ќе можам целосно да му верувам и да му се предадам. Со некои имам доверба, разговор ,нежности, доза сриозност но не и огромна сексуална привлечност, додека пак со други сум била толку мнпгу напалена но фактот дека се несериозни и fuckboys ми бил пречка. Се надевам сега го разбравте мојот проблем
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Sexychica

    Sexychica Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2012
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    77
    Доколку си во можност појди на психолог.. ова горекажаново ми навестува малку елементи на траума, слаба самодоверба, и можда по некој комплекс.

    Или чекај да помине, да ти се променат гледиштата, да почуствуваш потреба, или пак поработи сама на себе..

    **а и да си хомо, хомо е супер океј.. :))
     
    На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
  17. flawless_

    flawless_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2020
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    2.018
    Пол:
    Женски
    Можам само да ти кажам да не се брзаш, кога ќе се чувствуваш сигурно-тогаш ќе го направиш. И нема врска на колку години, ич не се замарај што ти викаат дека требало досега да имаш, твој живот е :)
     
    На Режисерот и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  18. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    Нема потреба за секирации. Една комшивка има 28 па е невина сеуште.
     
    На Плавуша123 и Режисерот им се допаѓа ова.
  19. Blazkowicz

    Blazkowicz Активен член

    Се зачлени на:
    18 април 2020
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    116
    Пол:
    Машки
    Ваљда мислат дека лажеш. Тој моабет го прават доста женски, а не се искрени. Не верувам дека бегаат од тебе пошто си "неискусна", на повеќето машки (на таа возраст) битно им е само секс. Можеби дека тоа ти е јасно, па не ти дава да се опуштиш.

    Искрено, лично ми е глупо да го правам тој моабет колку сум имал до сега, колку биле озбилни. Секад пробувам да сменам тема. But that's just me.
     
    На Sexychica и Режисерот им се допаѓа ова.
  20. Режисерот

    Режисерот Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    Ви благодарам на сите за утехата, и да тоа е главниот проблем , свесна сум дека на повеќето им е само за секс и едноставно тоа ми е пречка да се опуштам. Жално е што малкумина размислуваат како тебе и првото прашање на дејт им е со колку си била , дали си активна и целта им е да те однесат во кревет. Јас разбирам дека секој има потреба од секс , но преголемото избрзување на работите кај мене резултира со губење на интересот спрема таа личност. Малку ме разочара коментарот на една феминка која ми кажа да поразговарам со психолог за овој проблем, почувствував дека проблемот е само во мене, но јас верувам дека многу девојчиња се биле на мое место, односно првиот секс го замислувале со некоја личност која е вредна за тоа и со која ќе имаш изградено и емотивна врска, а не со некој што само ќе гледа да те легне и утре ќе го снема.
     
    На jasbi и hermosa им се допаѓа ова.