1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. Katty52

    Katty52 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2017
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    345
    Пол:
    Женски
    Zdravo na site. Imam eden problem, pred 4 dena imav odnosi so partnerot. Pocnavme bez kondom nekoi 2 min, posle toa so kondom. Za vreme na odnosot se cuvstvuvav nekako bez vrska zatoa shto ova mi e 2 pat kako imam odnos prviot pat pred 6 meseci mi bese. I mislam deka e toa normalno da ne ti e ubavo na pocetokot . E sega me zagrizuva toa shto imam malku kako belo pranje i me pecka dur mokram isto taka karlicata me boli nekako bezvrska se cuvstvuvam.
     
  2. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.005
    Пол:
    Женски
    Да си појдеш на гинеколог. Ем преглед ќе ти направи, ем ќе ти даде совети за понатаму.
     
    На candy.cane, Katty52 и WildMk им се допаѓа ова.
  3. barbiegirl123

    barbiegirl123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    84
    Zdravo aj ve molam za pomos pa makar i samo da se smiruvam psihicki... imam 29 godini i od koronava mi se poremeti i svadbata pa ostana za vgodina.. cel zivot sum umala ne redovni menstruacii pocnav da pdam po ginekolozi znam deka smesno no duri pred 2 godini pocnav da odam i gi ekologot sekoj pat ko ke odam me ubivat psihicki mi vikat auuu kaj tebe teskoo mnogu da zabremenis mozda i nikogas o zimi se ke polidam ne mozam ni da spijam navecer...imam mnogu tenok edometrium i pred edna godina pocnav da pijam pikositol i metformin oti imam i visok DHA... pocna da mi se sredit maalku menstruacijata dobivav na sekoj 5 nedeli ama paak mnogu malku imav... gi prejinav pred 3 meseci i pak ista prikazna ne dobiv 2 meseci pa doktorot ni dade da pijam ognametril 10 dena i edvaaj da dobijam posle 7 dena od koga gi zavrsiv ama imam mnogu malku krv na vloska nisto ne se gledat samo ko ke se brisam..: ne znam sto da praaam kaj da odam poluduvam ve molam mnogu za pomos ili iskustvo
     
  4. Elf

    Elf Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2019
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    2.121
    Пол:
    Женски
    Девојко побарај други стручни мислења...
    Има приватни прегледи и можеш да чуеш други мислења од други гинеколози, не врзувај одма во крпче едно мислење само.
    Има многу жени што неможеле да останат бремени па не се откажале и останале бремени не си прај лоши сценарија.
     
    На candy.cane, cresa-jagoda, WildMk и 2 други им се допаѓа ова.
  5. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Совет од мене, за почеток смени го гинекологот. Такви мочковци што во старт ти убиваат желба за живот не треба да постојат во твое окружување.
    Има илјада гинеколози, оди кај друг..
    Стручен совет на форумов нема да добиеш
     
    На MeowMeow, candy.cane, fana и 5 други им се допаѓа ова.
  6. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Убаво ти кажала @Dust под итно да го смениш гинекологот. Пред се треба да знае како да се однесува и разговара и треба да е поддршка на пациентите, а не вака да кажува. Медицината напредната е толку, има решение за се, не го слушај.
    Реално тука не можеме да ти дадеме совет околу ова, но добар гинеколог е решението, денеска има лек речиси за се. :)

    П.С и мајка ми цел живот имала нередовни циклуси, па еве ја 2 деца има, без терапии, без ништо, а и нејзе еден гинеколог и рекол дека може никад деца нема да има, чим така циклуси немала редовно... :)
     
    На MeowMeow, candy.cane, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Lola122

    Lola122 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    68
    Пол:
    Женски
    Здраво феминки.Ме мачи нешто и сакам да споделам со вас а можеби и некој ке ме утеши оти стварно веке незнам што да мислам.На 11 Мај имав заштитен однос,а на 20ти добив менструација точно на датумот на кој требаше да добијам,но премногу имав болки дури и повраќав,после тоа немав никакви односи и очекував менструацијата да ми стигне исто на 20ти и овој месец ,но еве уште ја нема ми касни веќе 9 дена, се плашам од бременост иако го вртам филмот и за такво нешто нема никаква шанса ама што ее со менструацијата
     
  8. marija305

    marija305 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2014
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    7.836
    Пол:
    Женски
    Не може да си бремена ако си добила, али направи си тест чисто да ги избришеш сомнежите.
     
    На buba4e89, Billy Idol и Lola122 им се допаѓа ова.
  9. flawless_

    flawless_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2020
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    2.018
    Пол:
    Женски
    Можеби ти доцни од некаков стрес, немаш простор за паника кога си имала со заштита и плус си добила. Не е секогаш на 28-30 дена, може и на 35.
     
    На christinnn и Billy Idol им се допаѓа ова.
  10. Lola122

    Lola122 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    68
    Пол:
    Женски
    Стрес да сега ми е испитна сесија али ипак 9 дена ми касни ипак е загрижувачко,на гиенколог бев пред два месеци и ако нешто имаше мислам дека требаше да ми каже докторката мислам некој здравствен пробелм доколу имав ,само во март месец пиев апче за ден потоа со доста многу хормони па си викам дане сега ми се одразува од тоа иако од тога до сега добив два пати проследени со многу болки, се надевам не ее ништо лошо во скоро време ке си земам тест за да си ја смирам психата. Сепак фала ви ми значеше ова ☺️
     
  11. christinnn

    christinnn Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    2.661
    Допаѓања:
    20.967
    Пол:
    Женски
    Чим си имала со заштита нема простор за паника. Евентуално ако ви пукнал кондомот, ама ќе сте приметеле сигурно.
    Плус и менструација си добила.
    Под стрес си ради сесијата и времето ептен променливо е, сигурно ради тоа ти касни.
     
    На Lola122 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. flawless_

    flawless_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2020
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    2.018
    Пол:
    Женски
    Не знам дали би се одразило по два месеци, ама во секој случај ништо добро не му прават на организмот, гледај да избегнуваш. Не мора да сметаш од 20ти, како што напоменав може да трае и до 35 дена што значи дека околу 4 дена ти доцни. Јас би почекала уште некој ден, па ако сè уште доцни, гинеколог.
     
    На Lola122 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. thequeen95

    thequeen95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2016
    Пораки:
    1.232
    Допаѓања:
    4.863
    Пол:
    Женски
    Нема шанси да е бременост, веројатно ти е од стрес или ако нагло си изгубила килограми. Ако доцни уште некој ден посети си гинеколог
     
  14. Lola122

    Lola122 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    68
    Пол:
    Женски
    па кондомот после однос го проверив не беше пукнат,плус шо викаш и тој месец добив
    Да крајно е тоа.
    па да заборавив да напоменам дека сум на диета и ослабнав,драстично го намалив калорискиот внес и начинот на исхрана
     
    На thequeen95 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. barbiegirl123

    barbiegirl123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    84
    Zdravo feminki aj ve molam za pomos, ne dobiv menstruacija celi 2 meseci i ginekologot mo dade da se napijam 10 dena ognametril... se napiv i posle 7 dena od koga gi zavrsiv dobiciv i toa na 20.06.2020 imav menstruaci 5 dena se iscistiv i posle 5 dena bev normalno cista no denes gledam sabajle imam dobieno pak ? Sto moze da e ova? Zakazav utre na ginekolog ama ne mozam da cekam ispanicama sum :(
     
  16. нина122

    нина122 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2018
    Пораки:
    4.042
    Допаѓања:
    10.634
    Пол:
    Женски
    Што според тебе или според генекологот е причина за тоа што немаш добиено кажи за ние да знаеме и ако можеме да ти дадеме совет.
     
  17. barbiegirl123

    barbiegirl123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    84
    imam poremetie na hormoni mi rece ama mene sega poveke panika me fati toa sto za 2 nedeli dobiv 2 pati
     
  18. shining_star

    shining_star Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2015
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    1.258
    Пол:
    Женски
    Се породив природно пред 2 месеци. Знам дека на матката и треба време да се врати во првобитната положба, па прашањето ми е колкава е можноста да се остани бремена од предсемената течност во ваква ситуација? Внимаваме, го ваѓа 5 минути пред да сврши, но сепак ми е на мисла. Каква контрацепција применувавте вие откако се породивте? Во текот на оваа недела ќе закажам преглед на гинеколог, секако ќе се консултирам и со него, но добродојдени би ми биле и ваши искуства.
     
  19. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    А почна да ти доаѓа менструација?
     
  20. shining_star

    shining_star Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2015
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    1.258
    Пол:
    Женски
    Не, се уште немам добиено менструација.