1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. simona_baby

    simona_baby Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2017
    Пораки:
    3.161
    Допаѓања:
    16.439
    Пол:
    Женски
    Не
     
  2. Elf

    Elf Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2019
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    2.121
    Пол:
    Женски
    Леле не .
     
    На thelittle17, marija305, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Panda34

    Panda34 Активен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2020
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Dali tie so ste vo dolgi vrski seksot vie uste prioritet ? Pr odite 10 godini i dali uste vi se isto cuvstvata
     
    На Emmily0 и FarawaYz им се допаѓа ова.
  4. Ence_368

    Ence_368 Активен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2019
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Imam 17 I napati pocnaa da mi izleguvaat vnatresni kako mozolcina ili neznam sto se.... dolu..se gubat po nekoe vreme...sto bi trebalo toa da znaci?
    *citav deka mozebi e nesh od necistotija ili nekoja kako iritacija na kožata ili nekoi produkti
     
  5. Anastasia9228

    Anastasia9228 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2020
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Znaci deka treba da posetis ginekolog. Ama mozi i od iritacija ako koristish brich
     
  6. Katty52

    Katty52 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2017
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    345
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите. Имам едно прашање до вас. Вака, мене менструацијата никогаш не ми е на време. Секогаш ми касни дали недела две три, некогаш месец, два. Уште од мала значи цел живот ми е така башка имам и хипотиреоизам. Некогаш ќе зареди 2 3 месеца на време да доаѓа ама почесто ми касни. Ова ми е проблем за следење на овулација, па сакам да ве прашам ако некој знае да ми помогне како да се ориентирам за овулација. Фала ви.
     
  7. apple12

    apple12 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.019
    Допаѓања:
    3.291
    Пол:
    Женски
    И јас имам таква иста менструација. Можеш по исцедокот, или на гинеколог да следат фолекули. Ние кога планиравме бебе со маж ми, гинекологот ми кажа односи преку еден ден, за да погодиме овулација, се фати за 2 месеци обиди.
    Сега планираме второ еве веќе 6 месеци нема ништо, ама па немаме толку често односи како претходно...

    Има и тестови за следење на овулација, ама немам користено...
     
    На Katty52 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. IAmPresident

    IAmPresident Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2015
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    461
    Пол:
    Женски
    Најдобро е да одиш кај гиникологот да пратете фоликули, така најсигурно ќе знаеш кога овулираш. Со се друго ќе ти биде само претпоставка зашто ти не знаеш уопште дали имаш овулација секој месец
     
    На Katty52 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Jaime20

    Jaime20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2016
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Машки
    Zdravo ako moze nekoj sovet so devojkata sme vo dolga vrska 4+ god no devojka mi ne saka odnosi baknuvanje isto taka mn retko ednas na 2 3 nedeli sum i kazal deka se osekam zapostaveno no pak nemase popravuvanje na situacijata
     
  10. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.990
    Пол:
    Женски
    Не е работава само да и кажеш дека се осеќаш запоставено, туку да ја прашаш зошто не сака, дали нешто и пречи, дали нешто не и се допаѓа, и како би можеле да го смените тоа.Дали ти правиш нешто што создава одбивност кај неа, можеби затоа не сака интимност? Во една врска се битни двајцата, не само едниот. Ако едниот се чувствува запоставено, секако треба да укаже на тоа, ама да разговарате за причините, пошто не може да прекине со нежности, бакнување и секс одеднаш само затоа што така и текнало. Причина има, твое е само да ја откриеш. Комуникацијата е клучна во секоја врска.
     
    На IRBBB, tinka-mace, Avery и 9 други им се допаѓа ова.
  11. Vancor

    Vancor Активен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2020
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Mora da ima nekoj drug
     
  12. busybee

    busybee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2020
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    1.853
    Пол:
    Женски
    Каква глупост.
     
    На Maša8, deskarada и thelittle17 им се допаѓа ова.
  13. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.613
    Допаѓања:
    36.909
    Пол:
    Машки
    Зошто глупост? Мора да се признае дека ова е една од можните опции чим дошла до таква огромна промена.
     
    На T.e.d.d.y, raww, СуперДевојка и 2 други им се допаѓа ова.
  14. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.219
    Не мора да значи дека има друг, може да значи дека мисли на друг, или се заљубила во друг.

    Многу е важно да разговарате за ситуацијата, без добра комуникација проблемот може само да се продлабочува.
     
    На GirlVolley, tinka-mace, T.e.d.d.y и 2 други им се допаѓа ова.
  15. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.613
    Допаѓања:
    36.909
    Пол:
    Машки
    Се може да значи. Никој освен таа не може да знае што е. Но, што и да е, воопшто не е добро, за вас двајца.
    Побрзо решавање на проблем, па каков и да е исходот е подобро за сопствен мир отколку бесцелно одложување.
     
    На tinka-mace и LadyLollypop им се допаѓа ова.
  16. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.140
    Допаѓања:
    76.530
    Пол:
    Женски
    Не е глупост, има смисла. Само што, не мора да значи дека е сигурно тоа, но има веројатност.
     
    На LadyLollypop му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Vancor

    Vancor Активен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2020
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Ne mozna
    Ili ljubovta da e preminala vo drugarska ljubov,da ne go saka kako decko tuku kako drugar
     
  18. busybee

    busybee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2020
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    1.853
    Пол:
    Женски
    Не знам, можда го гледам како глупост зашто јас не би го направила. Не би била со некој ако немам чувства за него или имам за некој друг. Сметам дека можеш да раскинеш и дека нема потреба некој да вараш. Али ете различни луѓе постојат. Мислам дека предходно спомна дека не и била добра ситуацијата дома, можда е тоа. Сепак ние на форумов можеме колку сакаш "одговори" да ти дадеме, но ништо не сметај за право дур не слушнеш од неа.
     
    На Vancor му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.613
    Допаѓања:
    36.909
    Пол:
    Машки
    Епа проблемот знаеш што е? Што ние секогаш тргаме од нас и што би направиле ние во дадена ситуација, па ако ние нешто никогаш не би го направиле, одма си мислиме дека никој не би го направил.
    Мене дури ми е ова едно од најлогичните нешта за проблемов. Другото ми е тоа што пиша @prominent дека може нема друг, ама изгубила чувства за него и има чувства за некоја друга личност.
    Но, како и да е, ситуацијата дома не е проблем кој би им ја афектирал врската до тоа ниво да не сака некој никаква интимност да има, и бакнеж да одбива. Повеќе се другари или цимери, отколку пар. За такво нешто според мене проблемот е меѓу нив двајцата, а не би ме чудело да е замешана и трета личност.
     
    На GrimTheReaper, busybee, LadyLollypop и 3 други им се допаѓа ова.
  20. busybee

    busybee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2020
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    1.853
    Пол:
    Женски
    Има смисла, да. Можеби зашто и долга врската па и е потешко да ја прекине.