1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.131
    Допаѓања:
    14.376
    Пол:
    Женски
    Дали ви се случило во овулација да имате болки во стомакот, главата подуеност, омалаксаност, секретот крвав?
     
  2. Slatkata00

    Slatkata00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2019
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    Мене ми се случува да имам болки во стомакот,подуеност и осетливи гради
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  3. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.594
    Допаѓања:
    155.795
    Пол:
    Женски
    Поретко ама да. Подуеност секогаш, исцедокот најчесто ми е водилка дека сум во овулација али и другарка ми скоро се шо опиша осеќа.
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Fenolftalein

    Fenolftalein Нов член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2021
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Imam prasanje mojot soprug ima problem so penisot glavickata ne mu e izlezena i kozickata ne mu se vovlekuva nadolu i nagore e sega ona sto me maci e sekoja vecer spie so raka vo gaki edna vecer go fativ i malce kako go cepka penisot i mu pravibgore dolu kratko traese, koga go prasav zosto gobpravi toa mi rece deka najverojatno gonpocesalo bodejki go ima gore navedeniot problem i deka go stegaat gakickite bidejki redovno ima bolki radi problemot ednas duri tribmeseci nemavme seks. prasanjeto mi e dali e normalno ova?
     
    Последна измена: 12 јануари 2021
  5. Stariot

    Stariot Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2012
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    155
    Пол:
    Машки
    Hm,
    Hmm, ne e loso da poseti lekar, ako kozickata ne se povlekuva, mozna fimoza. Mozno e da ima cesanje, bolka.Vo sekoj slucaj dobro e da se proveri na lekar.
     
  6. Fenolftalein

    Fenolftalein Нов член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2021
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Da se raboti za fimoza bese na lekar neuspesna operacija
     
  7. Stariot

    Stariot Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2012
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    155
    Пол:
    Машки
    Hmm, sepak napravete konsultacija pak so lekar, ne ja znam pricinata za pojavata na fimoza, no sepak ne e loso da otidete na lekar.
     
  8. Saraahh

    Saraahh Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2013
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    2.349
    Секој месец за време на плодни денови имам кафеав исцедок, но овој месец е посветла боја, пообилен и ми трае повеќе денови. Плодните денови ми беа од 7 - 13 (според апликацијата), а јас се уште имам. Дали е од нешто друго или сепак од плодните денови?
     
  9. Bebce1

    Bebce1 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2020
    Пораки:
    1.360
    Допаѓања:
    5.693
    Пол:
    Женски
    Можно е да е била застарена крв од менструацијата а покасно да ти биле плодните денови. Нареден месец земи си тестови за овулација и со сигурност ќе знаеш кога има овулација,не се базирај секогаш на апликацијата тоа е теоретски но во праксата не е секогаш така.
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Marsh_mellow

    Marsh_mellow Активен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2021
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    124
    Пол:
    Женски
    Непријатно ми е да споделам но... Со дечкото сме во врска веќе 5 години. Односи почнавме да имаме пред две години бидејќи не сакав уште на почетокот да имаме односи. Се е океј при односите и ми пружи големо задоволство. Но има нешто што навистина е чудно па би сакала да ве прашам што мислите во врска за тоа. Кога и да имаме односи ерекцијата е присутна одма после неколку минути хахаха но кога и да стави кондом наеднаш опаѓа и не можеме да продолжиме... Што можи да е? Кога не клава заштита се е океј и си имаме нормален однос. Знам малце е смешно но сепак. :worried:
     
    На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Babyboy2020

    Babyboy2020 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2021
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    103
    Пол:
    Женски
    Женски да ве прашам дали знаете каде се прави хпв типизација на државно? Стварно ми е премногу 3000 на приватно матичната ми вика не правеле никаде на државно а мислам дека сака пари во џеб да си стави
     
    На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Dark-Lady

    Dark-Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2013
    Пораки:
    563
    Допаѓања:
    910
    Здраво девојки, ми треба совет.
    Имавме однос со дечко ми, неколку дена после завршување на циклусот, на календарот ми пишуваше дека сеуште не сум во плодни денови, односно дека е ниска можноста за бременост... Плодните денови започнуваа за 2-3 дена. Кондомот ни пукна, а он ејакулираше во мене, и згора на се кога го вадеше кондомот се лизна бидејќи за жал бевме под дејство на алкохол.. По околу 20тина часа се напив Ella One за прв пат. Вакво нешто ни се случува прв пат после 4 години и многу сум испаничена бидејќи двајцата не сме спремни за дете. Денес според календарот треба да добијам, но немам сеуште. Неколку дена ме болат градиве и ми се отечени, а денес ме болат јајниците. Никогаш не сум имала некои симптоми пред добивање, освен градите, а најмалце болка во јајниците дури и за време на циклусот. Дали да направам тест за бременост или да почекам? Дали е нормално да ми доцни? Ако има некој слично искуство ве молам пишете ми.
     
  13. GirlWithACat

    GirlWithACat Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2020
    Пораки:
    421
    Допаѓања:
    490
    Пол:
    Женски
    Може да ти доцни од стрес...Но за секој случај направи си тест и ќе ти биде полесно да не мислиш толку. :)
     
    На Снегулк@23 и Dark-Lady им се допаѓа ова.
  14. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.721
    Допаѓања:
    4.219
    Пол:
    Женски
    @Dark-Lady
    Нормално е од апчето да се чувствуваш така. Можно е и да добиеш двапати. Еднаш од апчето, а еднаш редовно. Ќе ти се измести малку циклусот ама штом си се напила за кратко време немаш можност за бременост. Може пак сега ќе си добиеш редовно и тоа е тоа. Кај некои жени има крварење одма штом ќе се напијат, па после ќе добијат пак. Или имаат главоболка, гадење. Мислам дека ќе си биде ок, нема причина за паника. :)
     
    На Dark-Lady му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Marija_Magdalena

    Marija_Magdalena Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2018
    Пораки:
    812
    Допаѓања:
    2.614
    Пол:
    Женски
    Сопругот сака да ме задоволи орално, како да се спремам? Во смисла, на хигиена, исхрана, да не ми биде непријатно
     
    На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.721
    Допаѓања:
    4.219
    Пол:
    Женски
    @Marija_Magdalena
    Оукеј.
    Истуширај се, среди се и тоа е тоа, нема што посебно да се спремаш, само опушти се.
    Have fun :)
     
    На Снегулк@23, Anastasia9228 и Marija_Magdalena им се допаѓа ова.
  17. Anastasia9228

    Anastasia9228 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2020
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Незнаев каде па пишувам во оваја тема ако има за оваа тема посебно преместете.
    Што правите за пред игра за да биди лудо после?
     
    На ^Likigirl^ му/ѝ се допаѓа ова.
  18. 6th sense

    6th sense Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2020
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    369
    Пол:
    Женски
    Пробај да пиеш чај од жен шен.
     
  19. 6th sense

    6th sense Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2020
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    369
    Пол:
    Женски
    Колку јас што знам, хпв типизација се прави во МАНУ. Не можам да се сетам колку се плакаше. Види јави се прашај
     
    На Babyboy2020 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.721
    Допаѓања:
    4.219
    Пол:
    Женски
    @Babyboy2020 не прават во МАНУ, не прават ниту во институтот за јавно здравје. Прашај за други места.
     
    На Babyboy2020 му/ѝ се допаѓа ова.