1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни проблеми

Дискусија во 'Канта' започната од loveletter, 28 април 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. loveletter

  loveletter Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Феминкии помагајте :( неколку дена по ред забелезувам имам болни мозолчиња во пределот под вагината во подножјето на бутовите , ме болат кога ке седнам на нив и многу ме чешаат , побарав се на интернет но не најдов ништо слично на лик на мозолче баш како овие моиве. Мое мислење е дека излегле поради отстранување на валкната со брич бидејки многу ме боли кога се депилирам со восок во овој дел . Ве молам помогнете ми незнам што да правам а се плашам од посета на гинеколог .............. :( Ве молам итно некој нека пише кој имал ваков проблем или смета дека знае за што станува збор . Благодарам однапред за помошта
   
 2. topce25

  topce25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2010
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  48
  Интимни Проблеми -Итна помош

  Сигурно ти е од тоа сто се брицис,незнам како мозе да ја трпис болката од мозолцинјата на секое седнуванје а не мозес да ја истрпис моменталната болка при депилација :^)
  Како и да е стегни заби следен пат и издрзи поубаво е и за тебе влакненцата ке ти се проретцат а со секое наредно депилиранје болката ке се намалува ;)
  А тоа со гинекологот ти е тотална утка...како мозес да се пласис од доктор кога тој само мозе да ти помогне?!?!
   
 3. loveletter

  loveletter Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Интимни Проблеми -Итна помош

  да ама неможам срам ми е пред се бидејки се на малце деликатно место а и вака не сум била до сега и ми е страв , инаку фала на советот тоа претпоставив и дека може да биде , ама имам пробано со восок и многу болии еднаш ми потече дури и крв се исплашив и од тогаш не сум пробала премногу ме болеше :worried:
   
 4. unique123

  unique123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  373
  Интимни Проблеми -Итна помош

  Секогаш кога се појаки влакната потекува крв, но тоа е само моментална болка, а влакната не растат толку јаки и дебели како со брич. ПОсле првата депилација е се побезболно, така да стисни заби и повлечи ја лентата :D
   
 5. topce25

  topce25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2010
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  48
  Интимни Проблеми -Итна помош

   
 6. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  Интимни Проблеми -Итна помош

  најдобро е да отидеш на гинеколог, оти може голем проблем да предизвикаш
   
 7. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.930
  Пол:
  Женски
  Интимни Проблеми -Итна помош

  Се плашиш од посета на гинеколог кадешто ќе го најдеш решението на проблемот, а не се плашиш дома да седиш и да се мислиш што е???
  Не ве разбирам.
   
  На YourBoddy му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Girl-love

  Girl-love Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  18
  Девојки осеќам како нешто да ме боцка во вагината од време на време што може да е?
   
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.074
  Пол:
  Женски
  Еже.
   
  На YourBoddy му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Girl-love

  Girl-love Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  18
  Ако не можеш да помогнеш не враќај
   
  На YourBoddy му/ѝ се допаѓа ова.
 11. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  4.476
  Пол:
  Женски
  Понекогаш пред да добијам осеќам боцкање , а и тапо трнење околу надворешните усни , не ми правело некој посебен проблем исто ко кај тебе од време на време :)
   
 12. Ance-to

  Ance-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  191
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки, не знам дали тука треба да го напишам овој проблем но ве молам за мислење. На моите гради, односно на моите брадавички нема пупки. Значи имам како дупка на местото каде што треба да стои пупката. Така е одкако знам за себе...дали некоја друга го има истиот „проблем“? дали сте слушнале нешто за ова, дали можете да ми дадете некаков совет? ви благодарам однапред
   
 13. Pucanka

  Pucanka Активен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2015
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  Сто посто ти е од бричење
  Истрпи десет мин депилација нема да имаш проблеми никакви
   
 14. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.648
  Допаѓања:
  80.793
  Пол:
  Женски
  Имаш вовлечени брадавици, не е ништо страшно, не се секирај. :)
   
 15. Pucanka

  Pucanka Активен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2015
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  Ic da ne se zamaras sekoj i sekoja imaat po nekoj nedostatok nikoj ne e sovrsen
   
 16. Korlevskaa

  Korlevskaa Активен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2015
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Можно ли е да ви се надува стомакот ако не ви дојде овој месец?
   
 17. Tina12

  Tina12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  9
  Помагајте... Доле до вагината имам рана, мислам дека е од велосипед ама веќе не сум сигурна. Раната се појави пред 2 недели и ме чешкаше, го опфаќа просторот кај ногата и дел е до вагината. Доаѓа скоро како 2 рани. Проблемот е што не заздравува и изгледа како да се шири. Целиот интимен дел напред е црвен и ме чешка, дел е и надуено. Значи многу ме чеша и раната и продторот напред. Страв ми е да не е нешто посериозно а не само рана која не може да заздрави поради триење со долната облека... Не ми е јасно зошто целиот интимен предел ме чешка и кожата е иритирана... Помагакте ако знаете..
   
 18. Pucanka

  Pucanka Активен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2015
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  Да ке ти се подува и ке сватиш ддека си трудна
   
 19. Pucanka

  Pucanka Активен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2015
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  Девојко ај посети си лекар...
  Специјалисти ке ти кажат што е на форумов лек нема
   
 20. Pucanka

  Pucanka Активен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2015
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  Девојко ај посети си лекар...
  Специјалисти ке ти кажат што е на форумов лек нема
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.