1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интуиција

Дискусија во 'Канта' започната од Snow-Queen, 24 април 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Интуиција е осознавање, независно од искуството или логичен заклучок.

  Американскиот психолог Judith Hall докажала дека жените имаат подобра интуиција, подобро слушаат, побрзо и полесно примаат и размислуваат за новоста.

  Какви се вашите искуства?
   
 2. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.455
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.