1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инфлуенсери (Influencers)

Дискусија во 'Канта' започната од Rubiii, 5 јуни 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Епа спортист е некој, баш ќе проверам.
    И јас сега првпат слушнав, на предавање за инфлуенсери :D

    За рандом инстаграмџии, знам, делам мислење. Посебно е смешно ако знаеш малку повеќе за дигитален маркетинг.

    Договорено! Иако не е многу тешко, скоро секој пост со giveaway во последно време е нешто такво.
    Инаку @Hellobeautiful едно време тие сменија име на акаунтот, може е заради твојата пријава :D
     
    На Hipster, Hellobeautiful, Doozy и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    Па и на форумов сме еден вид на инфлуенсери, цело време си влијаеме едни на други за различни производи и продавници. :wasntme:

    Еве на пример, јас сум магнезиумче инфлуенсер, КАМ инфлуенсер и ДМ маркет инфлуенсер. И сапунче Дав инфлуенсер.

    И еден паметен не се најде да пушти едно сапунче барем. Не мора дезодорансче. :envy:

    Се шалам. Сама сум крива, ич не се промовирам на социјалните мрежи. :!:

    Иначе попаметните во светот што си собрале одредена публика и препорачуваат производи земаат добри пари од афилијет продажба. Односно, она ќе го препорача производот и чим гледаш линк - свајп за да купиш, јасно ти е дека зимаат процент од тоа.

    Ела Дворник мене ми е срцка, ама и она сама не знае колку пари зема од бебешките производи што ги препорачува во последно. Едно време ги пофали Лидл за евтина гардероба и погодете со кој имаше фотосесија деновиве? Во случај да не погодивте, Лидл. :D

    Само кај нас се лажат за златни ружи и ќесенце производи. Или фризури или алишта. Или вечери и ручеци.

    А па тие со филмот дека се brand ambassadors на нешто скроз небитно? И отвораш, ни фирмичето го знаеш, ни амбасадорката ја знаеш. Bitch please :rofl:
     
    На marama, didisi, honest girl и 14 други им се допаѓа ова.
  3. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Ја во другата тема имам пишано, Catrice треба да ми пратат подарок HD Liquid Coverage Foundation 010, Liquid Camouflage - High Coverage Concealer 010 и Camouflage Cream 010.

    8)
     
    На marama, Natural91, senjorita-v и 9 други им се допаѓа ова.
  4. Mamli

    Mamli Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2017
    Пораки:
    1.501
    Допаѓања:
    4.239
    Пол:
    Машки
    Личност сум што мрази унифирмираност и тие таканаречени инфлуенсери се последните личности на светов што би ми влијаеле да купам иста гардероба ко нив со оглед на тоа што треба да сметаш дека истите патики, фармерки, маица или било што ги носат илјадниците ко тебе. Единствено нешто каде што тие инфлуенсери би имале некакво влијание е сепак облеката. На друго место секој нормален би прашал стручен.
     
    На Leat, Natural91, didisi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    Де ма па ти, нека ги пратат сите нијанси, па ќе организираме Ребека giveaway. :D

    Услови на учество:

    1. Заследи ја Ребека на Фемина.:inlove:
    2. Лајкни и' 10 поста од последниот месец. (poolparty)
    3. Цитирај и' 5 поста на Ребека или спомени ја 5 пати во сопствен пост.
    4. Одговори на прашањето - Како Ребека го почнува својот ден? ]:)
     
    На marama, Harper, naturally и 9 други им се допаѓа ова.
  6. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    :rofl: :rofl: :rofl:

    Како не ми текна порано, ц ц ц, без осет сум, ги заборавив другарките од фемина.

    Договорено - CATRICE треба да ми пратат од сите нијаси на гореспоменатите пудра и коректори. Плус, нема да е проблем да пробам и други производи од тип: хајлајтер, кармин, лак за нокти, сенки. Не, може и вака - се што е ново - без проблем ке го тестирам. Секако, 'воодушевена' ке сум и ке препорачам. :D

    Како можев да заборавам, и моливот за веѓи неколку пати го имам препорачано, Eye Brow Stylist. :makeup:
     
    На Wild.Cat96, theowndemon, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
  7. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Кратко и јасно:
    Го мразам конзумеризмот и татко му, капитализмот.
     
    На poenta и didisi им се допаѓа ова.
  8. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.294
    Допаѓања:
    20.770
    Пол:
    Женски
    Screenshot_2018-06-09-03-38-13-1.png

    Јбг! (waiting)
     
    На Wild.Cat96, vrapce.b, Rose96 и 2 други им се допаѓа ова.
  9. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    mene influenser mi e random zena sto ja zapoznav na fb. ona za sebe voopsto ne misli deka e influenser.
    ja reklamira svojata rabota vo
    koja sto e najdobra osven toa e dama vo sekoja smisla na zborot, zivee prefineto, izgleda prirodno nenapadno nema botoks i plastika vo sebe a e prekrasna za svoite 50i kusur godini. pocnav da ja sledam i vo kontakt sum so nea cesto i drago mi e poradi toa sto ne mi e aj da recam preforsirana otkako kontaktiram so nea znam deka ne ja idoliziram bez potrebno.
    koj saka da zirne neka kuca na instagram avantgardenbyida . :)
     
  10. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Ги наоѓам и сама не дека не, ама за некои да ги затворам ми треба да направам анализа и test purchas (да има доказ дека е ств фејк)и плус да вклучиме пазарна инспекција.
    Пандора пример имам три четири затворено зашто апла беа фејк, пред се ќесичките им беа со грешно лого.

    Луѓе пари намлатија од продавање/рекламирање на фејк производи.

    За инфуенсертвото, ако тоа е иднината на маркетиногот, ондак ја не сакам више да живеам на планетава.
     
    На Nisse, lunchy, didisi и 3 други им се допаѓа ова.
  11. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.143
    Допаѓања:
    76.544
    Пол:
    Женски
    Не следам никој и немам појма кои личности се такви за да наведам некој пример, само знам нешто за ваквиот статус.

    Добар бизнис е ова. Сепак јас не би се нафатила да заработувам од ова. Не е за мене занимавање со онлајн бизниси.
     
    На poenta и didisi им се допаѓа ова.
  12. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Osven mnogu sledaci sto drugo treba da imas za da go rabotis ova
     
  13. MamacitaBuena

    MamacitaBuena Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2017
    Пораки:
    1.449
    Допаѓања:
    25.397
    Пол:
    Женски
    Добар апарат,креативност,да изгледаш дамски и да имаш стил,да знаеш да направиш добра фотографија,и не шкоди да шеташ сегде по светов.
    Тоа заклучив дека имаат сите ДОБРИ инфлуенсерки.
     
  14. Medical girl

    Medical girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2016
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    83
    Пол:
    Женски
    Девојки а да не знаете колку следачи треба да имаш на инстаграм за да ти плаќаат? Негде разбрав над 100 000.
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  15. lunchy

    lunchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    311
    Пол:
    Женски
    Вo Мaкедoнијa никoј не сaкa дa плaќa. Јaс еднo време блoгирaв и вo Мк никoј ништo не сaкaше дa ми дaде ниту еднa мaјцa. А држaвиве вo стрaнствo ми дaвaле oблекa местo пaри. Тукa вo Мк сaмo спoнзoруши дa не речaм немoрaлни личнoсти се зaнимaвaaт сo тoa кoј ќе ти дaвa пaри зa дa шетaш?? Инaку јaс имaм 15.000 следaчи сепaк прoбaј
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  16. lunchy

    lunchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    311
    Пол:
    Женски
    Тaкa е. Брaвo. Акo нaвлеземе пoдлaбoгo сo штo др се зaнимaвaaт и декa вo oдреден хoтел немa дa именувaм кoј зa 500 еврa мoжеш дa ги имaш и дa прaвиш сo нив штo сaкaш мислaм декa oвие личнoсти не требa дa бидaт идoли зa млaдиве и дa јa брукaaт блoгерскaтa и инфлуенсерскaтa рaбoтa. Oсвен тoa жaлнo е штo пo медиумите се имa сaмo нoвинaри не пa и млaдинaвa ни зaбегa.Вo стрaнствo е другo и бaрем се зaрaбoтувa кoлку тoлку. Ем хoби ем мaлку финaнсии.
     
    Последна измена: 20 август 2018
    На didisi, stevemila и Justicija им се допаѓа ова.
  17. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    Нека не ве лажат нашиве "инфлуенсери" дека добро се заработува од ова. Да, се заработува ама онаму каде важи правилото дружба си е дружба, служба си е служба.
    Еве ќе ја спомнам Лила. Дали мислите дека добро заработува? Јас не. Ги рекламира Елена Лука, Адор и оној Владимир и Њуми од Профит. Она сама во интервју кажа дека Елена Лука, оној шминкерот нејзин и златарава ги рекламира бесплатно. Они ја средуваат, а оваа ги рекламира. И тука завршува приказната. Можеби фирмата од Профит да ја плаќаат само и некои ситни фирми.
     
    На marama, Justicija и didisi им се допаѓа ова.
  18. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    И кредисимо
     
  19. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.986
    Допаѓања:
    4.846
    Пол:
    Женски

    Има едно видео на Јутуб каде го спомнува Охрид и не спомнува како Фиром. Многу луѓе и се пуштија на коментари и се вади као демек ако зборував на српски ќе кажев Македонија.
    И си доби unsubscribe
    Смрдла!!!!
     
    На Leat и sleepingbeauty им се допаѓа ова.
  20. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.333
    Мора и во тема за мода да се вмеша политика?!
     
    На didisi, Mr. Right и crimson им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.