Инфлуенсери (Influencers)

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Rubiii, 5 јуни 2018.

 1. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.652
  Допаѓања:
  49.163
  Пол:
  Женски
  Епа спортист е некој, баш ќе проверам.
  И јас сега првпат слушнав, на предавање за инфлуенсери :D

  За рандом инстаграмџии, знам, делам мислење. Посебно е смешно ако знаеш малку повеќе за дигитален маркетинг.

  Договорено! Иако не е многу тешко, скоро секој пост со giveaway во последно време е нешто такво.
  Инаку @Hellobeautiful едно време тие сменија име на акаунтот, може е заради твојата пријава :D
   
  На Hipster, Hellobeautiful, Doozy и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.709
  Допаѓања:
  59.944
  Па и на форумов сме еден вид на инфлуенсери, цело време си влијаеме едни на други за различни производи и продавници. :wasntme:

  Еве на пример, јас сум магнезиумче инфлуенсер, КАМ инфлуенсер и ДМ маркет инфлуенсер. И сапунче Дав инфлуенсер.

  И еден паметен не се најде да пушти едно сапунче барем. Не мора дезодорансче. :envy:

  Се шалам. Сама сум крива, ич не се промовирам на социјалните мрежи. :!:

  Иначе попаметните во светот што си собрале одредена публика и препорачуваат производи земаат добри пари од афилијет продажба. Односно, она ќе го препорача производот и чим гледаш линк - свајп за да купиш, јасно ти е дека зимаат процент од тоа.

  Ела Дворник мене ми е срцка, ама и она сама не знае колку пари зема од бебешките производи што ги препорачува во последно. Едно време ги пофали Лидл за евтина гардероба и погодете со кој имаше фотосесија деновиве? Во случај да не погодивте, Лидл. :D

  Само кај нас се лажат за златни ружи и ќесенце производи. Или фризури или алишта. Или вечери и ручеци.

  А па тие со филмот дека се brand ambassadors на нешто скроз небитно? И отвораш, ни фирмичето го знаеш, ни амбасадорката ја знаеш. Bitch please :rofl:
   
  На marama, didisi, honest girl и 14 други им се допаѓа ова.
 3. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  3.032
  Допаѓања:
  54.902
  Пол:
  Женски
  Ја во другата тема имам пишано, Catrice треба да ми пратат подарок HD Liquid Coverage Foundation 010, Liquid Camouflage - High Coverage Concealer 010 и Camouflage Cream 010.

  8)
   
  На marama, Natural91, senjorita-v и 9 други им се допаѓа ова.
 4. Mamli

  Mamli Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2017
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  4.228
  Пол:
  Машки
  Личност сум што мрази унифирмираност и тие таканаречени инфлуенсери се последните личности на светов што би ми влијаеле да купам иста гардероба ко нив со оглед на тоа што треба да сметаш дека истите патики, фармерки, маица или било што ги носат илјадниците ко тебе. Единствено нешто каде што тие инфлуенсери би имале некакво влијание е сепак облеката. На друго место секој нормален би прашал стручен.
   
  На Leat, Natural91, didisi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.709
  Допаѓања:
  59.944
  Де ма па ти, нека ги пратат сите нијанси, па ќе организираме Ребека giveaway. :D

  Услови на учество:

  1. Заследи ја Ребека на Фемина.:inlove:
  2. Лајкни и' 10 поста од последниот месец. (poolparty)
  3. Цитирај и' 5 поста на Ребека или спомени ја 5 пати во сопствен пост.
  4. Одговори на прашањето - Како Ребека го почнува својот ден? ]:)
   
  На marama, Harper, naturally и 9 други им се допаѓа ова.
 6. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  3.032
  Допаѓања:
  54.902
  Пол:
  Женски
  :rofl: :rofl: :rofl:

  Како не ми текна порано, ц ц ц, без осет сум, ги заборавив другарките од фемина.

  Договорено - CATRICE треба да ми пратат од сите нијаси на гореспоменатите пудра и коректори. Плус, нема да е проблем да пробам и други производи од тип: хајлајтер, кармин, лак за нокти, сенки. Не, може и вака - се што е ново - без проблем ке го тестирам. Секако, 'воодушевена' ке сум и ке препорачам. :D

  Како можев да заборавам, и моливот за веѓи неколку пати го имам препорачано, Eye Brow Stylist. :makeup:
   
  На Wild.Cat96, theowndemon, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
 7. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  23.649
  Допаѓања:
  186.651
  Кратко и јасно:
  Го мразам конзумеризмот и татко му, капитализмот.
   
  На poenta и didisi им се допаѓа ова.
 8. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  2.575
  Допаѓања:
  17.489
  Пол:
  Женски
  Screenshot_2018-06-09-03-38-13-1.png

  Јбг! (waiting)
   
  На Wild.Cat96, vrapce.b, Rose96 и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.912
  mene influenser mi e random zena sto ja zapoznav na fb. ona za sebe voopsto ne misli deka e influenser.
  ja reklamira svojata rabota vo
  koja sto e najdobra osven toa e dama vo sekoja smisla na zborot, zivee prefineto, izgleda prirodno nenapadno nema botoks i plastika vo sebe a e prekrasna za svoite 50i kusur godini. pocnav da ja sledam i vo kontakt sum so nea cesto i drago mi e poradi toa sto ne mi e aj da recam preforsirana otkako kontaktiram so nea znam deka ne ja idoliziram bez potrebno.
  koj saka da zirne neka kuca na instagram avantgardenbyida . :)
   
 10. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.394
  Пол:
  Женски
  Ги наоѓам и сама не дека не, ама за некои да ги затворам ми треба да направам анализа и test purchas (да има доказ дека е ств фејк)и плус да вклучиме пазарна инспекција.
  Пандора пример имам три четири затворено зашто апла беа фејк, пред се ќесичките им беа со грешно лого.

  Луѓе пари намлатија од продавање/рекламирање на фејк производи.

  За инфуенсертвото, ако тоа е иднината на маркетиногот, ондак ја не сакам више да живеам на планетава.
   
  На lunchy, didisi, crimson и 2 други им се допаѓа ова.
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.841
  Допаѓања:
  55.092
  Пол:
  Женски
  Не следам никој и немам појма кои личности се такви за да наведам некој пример, само знам нешто за ваквиот статус.

  Добар бизнис е ова. Сепак јас не би се нафатила да заработувам од ова. Не е за мене занимавање со онлајн бизниси.
   
  На poenta и didisi им се допаѓа ова.
 12. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.656
  Osven mnogu sledaci sto drugo treba da imas za da go rabotis ova
   
 13. MamacitaBuena

  MamacitaBuena Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2017
  Пораки:
  1.428
  Допаѓања:
  25.331
  Пол:
  Женски
  Добар апарат,креативност,да изгледаш дамски и да имаш стил,да знаеш да направиш добра фотографија,и не шкоди да шеташ сегде по светов.
  Тоа заклучив дека имаат сите ДОБРИ инфлуенсерки.
   
 14. Medical girl

  Medical girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2016
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Девојки а да не знаете колку следачи треба да имаш на инстаграм за да ти плаќаат? Негде разбрав над 100 000.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 15. lunchy

  lunchy Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2016
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  311
  Пол:
  Женски
  Вo Мaкедoнијa никoј не сaкa дa плaќa. Јaс еднo време блoгирaв и вo Мк никoј ништo не сaкaше дa ми дaде ниту еднa мaјцa. А држaвиве вo стрaнствo ми дaвaле oблекa местo пaри. Тукa вo Мк сaмo спoнзoруши дa не речaм немoрaлни личнoсти се зaнимaвaaт сo тoa кoј ќе ти дaвa пaри зa дa шетaш?? Инaку јaс имaм 15.000 следaчи сепaк прoбaј
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 16. lunchy

  lunchy Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2016
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  311
  Пол:
  Женски
  Тaкa е. Брaвo. Акo нaвлеземе пoдлaбoгo сo штo др се зaнимaвaaт и декa вo oдреден хoтел немa дa именувaм кoј зa 500 еврa мoжеш дa ги имaш и дa прaвиш сo нив штo сaкaш мислaм декa oвие личнoсти не требa дa бидaт идoли зa млaдиве и дa јa брукaaт блoгерскaтa и инфлуенсерскaтa рaбoтa. Oсвен тoa жaлнo е штo пo медиумите се имa сaмo нoвинaри не пa и млaдинaвa ни зaбегa.Вo стрaнствo е другo и бaрем се зaрaбoтувa кoлку тoлку. Ем хoби ем мaлку финaнсии.
   
  Последна измена: 20 август 2018
  На didisi, stevemila и Justicija им се допаѓа ова.
 17. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  71.241
  Пол:
  Машки
  Нека не ве лажат нашиве "инфлуенсери" дека добро се заработува од ова. Да, се заработува ама онаму каде важи правилото дружба си е дружба, служба си е служба.
  Еве ќе ја спомнам Лила. Дали мислите дека добро заработува? Јас не. Ги рекламира Елена Лука, Адор и оној Владимир и Њуми од Профит. Она сама во интервју кажа дека Елена Лука, оној шминкерот нејзин и златарава ги рекламира бесплатно. Они ја средуваат, а оваа ги рекламира. И тука завршува приказната. Можеби фирмата од Профит да ја плаќаат само и некои ситни фирми.
   
  На marama, Justicija и didisi им се допаѓа ова.
 18. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.656
  И кредисимо
   
 19. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.771
  Допаѓања:
  4.113
  Пол:
  Женски

  Има едно видео на Јутуб каде го спомнува Охрид и не спомнува како Фиром. Многу луѓе и се пуштија на коментари и се вади као демек ако зборував на српски ќе кажев Македонија.
  И си доби unsubscribe
  Смрдла!!!!
   
  На Leat и sleepingbeauty им се допаѓа ова.
 20. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  13.143
  Допаѓања:
  296.594
  Мора и во тема за мода да се вмеша политика?!
   
  На didisi, Mr. Right и crimson им се допаѓа ова.