Информатика

Дискусија во 'Канта' започната од fairytale13, 11 ноември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. fairytale13

  fairytale13 Нов член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Ве молам итно ми е потребна помош. Сум заборавила... Кој е 1, кој е 2, кој 3, а кој 4 пасус во следниов текст?
  Лакомата лисица
  Една лисица намириса во овчарската колиба сирење, млеко и месо. Се провлече низ тесното прозорче и толку многу се најаде, што потоа со полн стомак никако неможеше да се извлече надвор. Ја виде друга лисица и ја посоветува да почека тука додека да и спласне стомакот.
  - “Леле, а ако дојдат овчарите со кучињата?“ – заплакала лисицата.
  - “Ако дојдат, знаеш што ќе се случи, што ме прашуваш мене!”и одговорила другата лисица.

  ве молам најмногу, ептен ми е итно :angel:
   
 2. MarryxD

  MarryxD Нов член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Хахаха,не губи време седни учи
   
 3. fairytale13

  fairytale13 Нов член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Најозбилна сум |(
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.