1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Информатика

Дискусија во 'Канта' започната од fairytale13, 11 ноември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. fairytale13

  fairytale13 Нов член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Ве молам итно ми е потребна помош. Сум заборавила... Кој е 1, кој е 2, кој 3, а кој 4 пасус во следниов текст?
  Лакомата лисица
  Една лисица намириса во овчарската колиба сирење, млеко и месо. Се провлече низ тесното прозорче и толку многу се најаде, што потоа со полн стомак никако неможеше да се извлече надвор. Ја виде друга лисица и ја посоветува да почека тука додека да и спласне стомакот.
  - “Леле, а ако дојдат овчарите со кучињата?“ – заплакала лисицата.
  - “Ако дојдат, знаеш што ќе се случи, што ме прашуваш мене!”и одговорила другата лисица.

  ве молам најмногу, ептен ми е итно :angel:
   
 2. MarryxD

  MarryxD Нов член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Хахаха,не губи време седни учи
   
 3. fairytale13

  fairytale13 Нов член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Најозбилна сум |(
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.