1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инхуа чај

Дискусија во 'Диети' започната од ozbilnazena, 23 февруари 2010.

 1. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.169
  Пол:
  Женски
  здраво на сите присутни ме интересра дали некој го има користено инхуа чајот и какви се резултатите од неговото дејство ако сте го користеле ве молам пшете :?:
   
 2. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.264
  Искрено првпат слушам за овој чај. :oops: Ќе има ли некоја љубезна девојка да ми подобјасни каков е и за што се користи? :?
   
 3. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.169
  Пол:
  Женски
  чајот се користи за намалување на тежината
   
 4. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Пред година и пол го пиев чајот 3 пати на ден (има внатре упатство), го пиев на лето, бев физички активна, но да знаете дека кило не симнав. Ме разочара.. ама ајде ми помина меракот. После то... не наеднаш, но се здебелив 5 кила плус. Можеби не е од чајот, ама и кој пак да знае?
  Готово се откажав од сите вакви чаеви, демек јапонска технологија блаблабла. :x
   
 5. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.066
  Допаѓања:
  199.250
  Пол:
  Женски
  Ма какви чаеви... ништо не помага освен промена на начинот на исхрана и физичка активност :) :) :)
   
 6. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.264
  Се согласувам...без физичка активност џабе е и диета и се. :mrgreen:
   
 7. milce

  milce Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  22
  kakov inhua ziti se,piev caj,pa kapsuli posle si fativ hemoroidi a pari davav.mesto pari davame da oslabeme nie so pravime pari davame da se isporazboleme.ne si gi trosite parite!
   
 8. Simona-M

  Simona-M Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  2
  Инхуа чајот е е мешавина од повеќе суви растенија и е базиран на оригиналниот рецепт со кој гејшите ја одржувале телесната тежина. Пред да го пробам чајот, имав многу проблеми метаболизмот, псоле користењето на чајот не само што ослабев солидно, туку го средив и метаболизмот. Навистина е одличен.
   
 9. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Женски
  и јас го имам користено чајот,го пив еден месец, и искрено немаше никакви резултати, ниту ослабев, ниту ми се подобри метаболизмот :)
   
 10. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  99
  Симона дали си сигурна дека е тоа од чајот? Покрај чајот конзумираше ли и нешто друго?
   
 11. mari4eEe

  mari4eEe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  13
  :( Nemav nikakvi rezultati
   
 12. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
  Pred 1ipol go pijav cajot i mene mi bese super,detoks na teloto,cisti se.Mozebi oslabnav do 5kg ama ne mozev da ja podnesam mirizbata :puke: Ako zborime za istiot vo zolto pakovanje japonsko ili kinesko togas super e,ako mozes da ja podneses mirizbata :) Eden mesec go pijav ama prekinav :^)
   
 13. Mila04

  Mila04 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  68
  Го имам и јас користено пред две години.Кај мене имаше резултати,испив една кутија,ослабев околу 5кг,а не ни го пиев толку редовно како што налага упатството-треба инаку да се пијат по 3 шољи на ден,а јас пиев само навечер по една наместо да вечерам.Многу го забрзува метаболизамот,го прочистува организамот од токсините..вреди да се проба!А и не е толку непријатен за пиење ;)
   
 14. Pavlin4e

  Pavlin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  9
  Јас сум го пиела овој чај, пред 3/4 месеци и слабеев многу бавно за 3 месеци ослабев 3 до 4 кила....па го прекинав оти татко ми почна да не ми дава пари веќе.....оти јас трошев по 2 пакетчиња во еден месец а тоа е 700 ден месечно и не ми даваше повеќе......може ако не го прекинев, ќе почнев побрзо да слабеам, оти слушнав дека колку подолго го пиеш се забрзувало слабеењето.....ама незнам
   
 15. fensy

  fensy Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2010
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  10
  ахаа го пиев чајов и нема да ми текни повеке . Од веце не станав шолјата ја искршив жими се .бегај таму каков чај какви бакрачи
   
  На Mila04 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. fensy

  fensy Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2010
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  10
 17. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  една познаничка ми го има препорачано инхуа чајот,дека со него ослабнала многу,но и вежбала во исто време.незнам мене некако ми е страв со апчиња чаеви такви работи,а впрочем и немам многу вишак 5 кила имам повеке од мојата сакана тежина,така да планирам да почнам да вежжбам фитнес или аеробик за недела -две,па ке видам ако нема резултати тогаш може да пробам со овој чај ама се надевам дека ке нема потреба,дека со вежбање и регулирање на исхраната ке се средам.
   
 18. Mila04

  Mila04 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  68
  Мене еднаш од сонот ме разбуди!!! Толкав голем нагон имав! :lol: :lol:
   
 19. fensy

  fensy Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2010
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  10
  охх кој маки сум ги имала. цела недела у школо не одев . хахаха
   
 20. sonuvacka

  sonuvacka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2010
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  34
  кај мене делуваше девојки но почувствував дека нешто чудно почна да се случува и со моите јајници обилна менс и поради тоа прекинав, а ефект си имаше!!!