1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инхуа чај

Дискусија во 'Диети' започната од ozbilnazena, 23 февруари 2010.

  1. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    здраво на сите присутни ме интересра дали некој го има користено инхуа чајот и какви се резултатите од неговото дејство ако сте го користеле ве молам пшете :?:
     
  2. glow

    glow Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    3.023
    Допаѓања:
    1.264
    Искрено првпат слушам за овој чај. :oops: Ќе има ли некоја љубезна девојка да ми подобјасни каков е и за што се користи? :?
     
  3. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    чајот се користи за намалување на тежината
     
  4. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Пред година и пол го пиев чајот 3 пати на ден (има внатре упатство), го пиев на лето, бев физички активна, но да знаете дека кило не симнав. Ме разочара.. ама ајде ми помина меракот. После то... не наеднаш, но се здебелив 5 кила плус. Можеби не е од чајот, ама и кој пак да знае?
    Готово се откажав од сите вакви чаеви, демек јапонска технологија блаблабла. :x
     
  5. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.010
    Допаѓања:
    198.822
    Пол:
    Женски
    Ма какви чаеви... ништо не помага освен промена на начинот на исхрана и физичка активност :) :) :)
     
  6. glow

    glow Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    3.023
    Допаѓања:
    1.264
    Се согласувам...без физичка активност џабе е и диета и се. :mrgreen:
     
  7. milce

    milce Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    22
    kakov inhua ziti se,piev caj,pa kapsuli posle si fativ hemoroidi a pari davav.mesto pari davame da oslabeme nie so pravime pari davame da se isporazboleme.ne si gi trosite parite!
     
  8. Simona-M

    Simona-M Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    2
    Инхуа чајот е е мешавина од повеќе суви растенија и е базиран на оригиналниот рецепт со кој гејшите ја одржувале телесната тежина. Пред да го пробам чајот, имав многу проблеми метаболизмот, псоле користењето на чајот не само што ослабев солидно, туку го средив и метаболизмот. Навистина е одличен.
     
  9. WomanInLove

    WomanInLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    и јас го имам користено чајот,го пив еден месец, и искрено немаше никакви резултати, ниту ослабев, ниту ми се подобри метаболизмот :)
     
  10. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Симона дали си сигурна дека е тоа од чајот? Покрај чајот конзумираше ли и нешто друго?
     
  11. mari4eEe

    mari4eEe Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    13
    :( Nemav nikakvi rezultati
     
  12. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Pred 1ipol go pijav cajot i mene mi bese super,detoks na teloto,cisti se.Mozebi oslabnav do 5kg ama ne mozev da ja podnesam mirizbata :puke: Ako zborime za istiot vo zolto pakovanje japonsko ili kinesko togas super e,ako mozes da ja podneses mirizbata :) Eden mesec go pijav ama prekinav :^)
     
  13. Mila04

    Mila04 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    68
    Го имам и јас користено пред две години.Кај мене имаше резултати,испив една кутија,ослабев околу 5кг,а не ни го пиев толку редовно како што налага упатството-треба инаку да се пијат по 3 шољи на ден,а јас пиев само навечер по една наместо да вечерам.Многу го забрзува метаболизамот,го прочистува организамот од токсините..вреди да се проба!А и не е толку непријатен за пиење ;)
     
  14. Pavlin4e

    Pavlin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    9
    Јас сум го пиела овој чај, пред 3/4 месеци и слабеев многу бавно за 3 месеци ослабев 3 до 4 кила....па го прекинав оти татко ми почна да не ми дава пари веќе.....оти јас трошев по 2 пакетчиња во еден месец а тоа е 700 ден месечно и не ми даваше повеќе......може ако не го прекинев, ќе почнев побрзо да слабеам, оти слушнав дека колку подолго го пиеш се забрзувало слабеењето.....ама незнам
     
  15. fensy

    fensy Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2010
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    10
    ахаа го пиев чајов и нема да ми текни повеке . Од веце не станав шолјата ја искршив жими се .бегај таму каков чај какви бакрачи
     
    На Mila04 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. fensy

    fensy Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2010
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    10
  17. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    една познаничка ми го има препорачано инхуа чајот,дека со него ослабнала многу,но и вежбала во исто време.незнам мене некако ми е страв со апчиња чаеви такви работи,а впрочем и немам многу вишак 5 кила имам повеке од мојата сакана тежина,така да планирам да почнам да вежжбам фитнес или аеробик за недела -две,па ке видам ако нема резултати тогаш може да пробам со овој чај ама се надевам дека ке нема потреба,дека со вежбање и регулирање на исхраната ке се средам.
     
  18. Mila04

    Mila04 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    68
    Мене еднаш од сонот ме разбуди!!! Толкав голем нагон имав! :lol: :lol:
     
  19. fensy

    fensy Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2010
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    10
    охх кој маки сум ги имала. цела недела у школо не одев . хахаха
     
  20. sonuvacka

    sonuvacka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    34
    кај мене делуваше девојки но почувствував дека нешто чудно почна да се случува и со моите јајници обилна менс и поради тоа прекинав, а ефект си имаше!!!