1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инхуа чај

Дискусија во 'Диети' започната од ozbilnazena, 23 февруари 2010.

  1. didi1982

    didi1982 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    4.115
    Слабеење со чај

    Незнам дали некој претходно има пишувано за ИНХУА - чајот на гејшите. Истиот можам да го пофалам, доста е добар за слабеење, прво го средува метаболизмот и столицата, а потоа се слабее, доколку се користи како што е пропишано.
     
  2. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Слабеење со чај

    а ти колку ослабе??? :) бидејќи јас па немав ефект од тој чај ич :rofl:
     
  3. didi1982

    didi1982 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    4.115
    Слабеење со чај

    Ослабев околу 4-5 кг. Ама го пиев подолго време, пешачев, внимавав на исхрана. После месец дена пиење (околу 2 пати на ден пред оброк) почна да ми се рамни стомакот, а потоа и почнав да слабеам. Ова пред 2-3 години. Ама затоа сега сум се опуштила, ниту физички сум активна, ниту пијам од чајов, важно стално го имам дома, за кога ќе ми текне да се напијам, да не се обвинувам што го немам :lol:
     
    На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    чајов сум го пиела одамна пред две години мислам, и немаше никаков ефект, џабе си ги дадов само парите.
     
  5. shedevil

    shedevil Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    5
    Мое мислење е дека некои од девојките сами дадоа одговор зошто ослабнале -> биле физички активни додека го пиеле чајот.

    Моја другарка го пиеше константно три пати на ден и го поремети целиот метаболизам. Постојано одење во тоалет и не можеше ништо да касне, а да не појде во тоалет. Меѓутоа откога го прекина конзумирањето на чајот, метаболизмот и се забави и веќе не и фунционираше како претходно пред земањето на чајот.
    Сето тоа немаше никаков ефект врз тежината, затоа што таа не беше физички активна.

    Се надевам дека нема да ги фрлате парите по скапи чаеви како овој...туку ќе примените здраво слабеење, со зголемена физичка активност и непрејадување.

    Од искуство, нешто со кое не можете да погрешите во чаевите е зелениот чај без никакви други примеси какви што има инхуата.
     
    На gallena му/ѝ се допаѓа ова.
  6. damaskop

    damaskop Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    4
    Пред 2 години со помош на инхуа чајот за 10 месеци ослабев 22 кг. ....и денес си ја имам истата килажа и немам никаков проблем од чајот ни тогаш ни сега ТОПЛО ГО ПРЕПОРАЧУВАМ НА СИТЕ КОИ ИМААТ ПРОБЛЕМ СО ВИШОКОТ КИЛОГРАМИ . :)
     
  7. Ema.Sk

    Ema.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    1.311
    Допаѓања:
    4.758
    Мајка ми го пие чајов веќе еден месец скоро. Како што идењето во веце и беше на неа научна фантастика сега го нема тој проблем. Највеќе го купи за да си го среди метаболизмот и многу и помага.
     
  8. milosavljevski

    milosavljevski Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    10
    а од каде може да го набавиме овој чај инхуа???
     
  9. Tanja03

    Tanja03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
    Мислам дека го има во сите аптеки......... :?:
     
  10. milosavljevski

    milosavljevski Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    10
    благодарам
     
  11. milosavljevski

    milosavljevski Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    10
    го барав чајот насекаде, низ маркетите, низ аптеките, и никаде неможев да го најдам, го немало. доколку некој го најде овој чај било каде дали во аптеки или во поголемите маркети (веро, тинекс, рамстор), го молам да обавести овде на форумот.
     
  12. milosavljevski

    milosavljevski Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    10
    драги членови на форумот, чајот инхуа го нема во аптеките, насекаде го пребарав. една колешка беше во бугарија по приватна работа и од таму ми го купи чајот инхуа. треба овие денови да си го земам.
     
  13. dimche

    dimche Нов член

    Се зачлени на:
    6 мај 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    znae nekoj kade ima ellas caj porano go imase vo aptekite i bese mnogu efikasen znam deka imase leneno seme, breza i za drugite sostojki ne se sekjavam no bese mnogu efikasen se manifestirase so pojacano mokrenje