1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инцест

Дискусија во 'Канта' започната од sexualka, 6 април 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Што се не ќе чуеш. Абе девојко, моралните вредности каде ти се? Ај еднаш ќе сфатам, море ни тоа не сфаќам, ама со години? Женет? Постојано? Опседната си со свој роднина. Алооо!
    Прво што треба да ти падне на памет е дека тоа не е ни малку нормално. Велиш роднини сте, и тоа ептен блиски, не ти чукнало малку во мозокот? Како воопшто сте дозволиле да дојде до тоа нема да разберам.
     
  2. Stela17

    Stela17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2011
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    2
    Се согласувам со претходните мислења. Иако сум многу помала од тебе знам што е нормално а што е НЕНОРМАЛНО! Како си можела да помислиш да легнеш со твојот прв братучед..... па со него си пораснала тој ти е како брат! Неможам да те сватам
     
  3. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Божееее па ептен ЕНГЛЕСКИ живот :tmi:
     
  4. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Темава да не ти е инспирација од накој АРАПСКИ филм??? Таму е дозболено брак со братучед и за тоа се рагаат деформисани деца
     
    На Abeja му/ѝ се допаѓа ова.
  5. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    :x Срамота!!Каков памет, каква совест имаш...не знам?!И дали воопшто ги имаш?? :tmi:
    Те читам по темите и уште се фалиш колку време, каде, како ви е кога се празните во тој неморален и гнасен чин!Нездрава работа...па уште е и женет...Девојко кој ѓавол ти го помати умот?Па имаш и 25 год. :x Под хитно да бараш психолошка помош...да прекинеш ова одма дури има уште надеж, ако воопшто ја има и за двајцата да се средите во главата.
    Има еден пример тука втори братучети, сега се земени имаат дете...ама осудувани се од луѓето...и од дома.Ама вие први братучеди?!!Исто како брат и сестра!?Со време вразуми се и прекини го овој гнасен чин!
     
    На sonce777 и enca.69 им се допаѓа ова.
  6. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.302
    Допаѓања:
    101.418
    Пол:
    Женски
    Аман веќе со вакви теми. аман!!! Што извитоперено општество ќе бевме!!! Уште инцест ни требаше. јас гарантирам дека е ова е само бујна фантазија. И предлагам до модератотрите да се заклучи и избрише темава. Мислам ствармо иритираат!!
     
    На lolyta777 и Macbetha им се допаѓа ова.
  7. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Ти веќе си го имаш уништено животот девојко и не ми е јасно што совет бараш кога знаеш дека сите ќе те осудуваат а ти ќе си тераш по свое.
    Ако сакаш да се доупропастиш тогаш сексај се со братучед ти или побарај помош од стручно лице.
     
  8. devilbaby

    devilbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    9
    ти си псхихички оболена нестабилна личност
    извини на дрскост али...
     
  9. Hova

    Hova Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    127
    Хехе ме насмеа ова енглески живот, само што кај нив тоа порано се случувало,разни монархии, сина крв, се разбираме нели??? Туку сега да се навратиме многу години понапред, 2011,Македонија, инцест. Ако проталкаш малку низ нетов ќе дојдеш до еден заклучок, дека инцесот е болест. Читав и за врска со човек од друга националнот,(за албанец конкретно) осудувавме, критукувавме и таму, па не знам и за помлад и постар партнер, ама ова мислам е крај. Не си се запрашала која ти е иднината со овој човек? Ти планираш ли да си имаш свој живот, семејство... Него му е ок и ти му служиш само за да има шареноликост во сексот. Што ако забремениш? Знаеш ли дека при инцест во новиот организам се собираат штетните гени кои се идентични од двајцата родители, и кај тие деца најчето има болести од типот на слепило, глувонемост, тешки психички болести, идиотизам, дури и до телесни промени, на пример повеќе прсти.... :!: Размисли малку ...еден ти е животот.
     
  10. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Јас само ќе кажам дека и да е една измислица темава, можам да замислам какви не фантазии се моткаат низ главата на оваа што ја отвори :x Сигурно го фантазирала ова за да го напише. Господ нека и е на помош.
     
  11. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    За твое добро се надевам дека сега ни пишуваш од Агадир, дека се викаш Ајша и дека се работи за втор евентуално прв братучед.
    Се друго - не можам да разберам.
    Мада и ова што го пишав не го разбирав но ајде, го акцептирав. Една другарка од Алжир се омажи со својот прв братучед, наводно таков им бил адетот во нивното село, ако до 30та година никого не најде, фамилијата и бираат маж и може тоа да биде близок роднина.

    За твое добро се надевам, дека користите кондоми или други контрацептивни средства затоа што ојдовте цела идна фамилија. Цело потомство. Фрицл комерц (малку црн хумор)

    И за наше добро се надевам, дека измислуваш и лажеш. И да - не си интересна, напротив, предизвикуваш доста непријатни чуства при самата замисла. А ако немаш на кој да му се отвориш, постојат за ова стручни лица, најубаво е таму а не на форум. Мој најдобронамерен совет.
     
    На Neytiri, GeorGinnA, Victorya и 2 други им се допаѓа ова.
  12. aliciakeys3

    aliciakeys3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    21
    Оди лечете се и двајцата жити се,и како прво ти не бараш совет да ти помогнеме туку само си го кажа тоа...имаш друга тема кај што можеше ова да го напишеш се вика ДА СЕ ПОФАЛАМ.
     
  13. ohoho

    ohoho Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2011
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    99
    хахахахаха ме изнасмеа стварно требало да се смести во рубрика да се пофалам хахахаха безразлика на се болно и жално и мислам дека доволно губев време на оваа тема
     
  14. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Оффф па и другите мислења во секс... Одвратни ми беа кога знам дека мисли на братучедот како на партнер :fubar: и не ја сфаќам поентава на темава.
     
  15. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Сепак мислам дека е машко напатено тролче. Би било премногу тажно ако не е така.
     
    На faye му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Не знам како немаш грижа на совест некоја, или страв. Јас би умрела од страв да не се дозане, знаеш коа разочарување е тоа семејството твое?? И срам, уу боже би пропаднала в земја.
    Ако ти сама не се свестиш, ние џабе тука ти зборуваме. Се надевам ќе превземеш нешто во врска со ова, а тоа е да си најдеш дечко/мувач/ебач и со него да си имаш секс.
    Не мора да значи дека измислува, за жал постојат вакви работи и тоа лично знам една моја другарка пред околу 4 години беше ова, бевме многу луѓе во куќа на село за викенд, и оваа легна со братучедот, јас ги фатив во кревет кога веќе беа завршени. Што е најстрашно и не се криеа. А тој беше женат и имаше син, таа имаше 16 години. Ми се згади. :puke:
    Јес да сум оупенмајндит, ама ова.....не.
     
    На Radmilla му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Dgirlll

    Dgirlll Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    953
    Допаѓања:
    7.286
    Пол:
    Женски
    Па уште пишиш РЕДОВНО имате секс. Абе кај е чичко Сталин да се врати на сите вака ненормални да му го клај пиштолот в гла и ајт в река.
     
  18. babaDara

    babaDara Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Не ставајте акцент на ова. Гледате дека се појави на форумов и веднаш стави нова тема. Во ред ајде. Ама после тоа веднаш ја снема. Не е малку чудно. Веројатно провокација и начин на задоволување на време.
     
  19. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Боже драги, што се гази по оваа земја??? Ехх да имам моќ има сите вакви болни умови да ги спалам на плоштад, долгогодишен секс со својот братучед :x .
    Па девојко кај ли ти беше паметот, помислуваш ли барем на своите родители како тие би се почуствувале кога би дознале, колку луѓе ќе бидат повредени само заради вашиот ограничен и плиток мозок?
    :x

    Неможам стварно неможам да си поверувам на своите очи, дека ова постои во Македонија во 2011 година, аххх... убаво кажав палење на плоштад во најкус можен рок, ова може да е само производ на болен ум, нормален човек не би го направил тоа а не да дозволи да трае толку долго...

    Па и да е само производ на нечија фантазија, повторно ми алудира на личност со нарушено психичко здравје, зашто нормално би ми било да се замислуваш во кревет со некоја селебрити фацка, со другар, комшија и т.н. но со братучед, не ми е верно. Макар и да молиш за внимание ова не е воопшто нормално, на ваков начин истото да го привлекуваш.

    Затоа прибери си го паметот, и постапувај разумно во реалноста, а кога си гаиш фантазии труди се да ти бидат понормални.

    И извини ако се навредиш, но јас сум искрена а ти како сакаш сфати. ;)
     
  20. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.302
    Допаѓања:
    101.418
    Пол:
    Женски
    Пирамитке, лепото ми го разбубавуваш денот со твоите постови :clap: Која само психа може ова да го измисли ејјјјј. Еве што се дешава кога забава за деца на ТВ е Велики брат и остале дроље.
     
    На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.