1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ин-Екс-Ес (Inxs)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Theodora, 28 март 2011.

  1. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    INXS е австралиска група, формирана во Сиднеј, 1977 год. и 20 год. нејзин главен вокалист беше Мајкл Хатчинс, човек со извондредна харизма и магичен сценски настап. Мене ме потресе неговото самоубиство во 1997 год. бидејќи длабоко го почитував како талентиран музичар ( и многу згоден :inlove: ) и нему му ја посветувам оваа тема.
    INXS е рок група со елементи на њу вејв, поп музика, која вклучува и фанк и денс елементи.
    Групата не се распадна целосно по смртта на Мајкл, ама според мене не успеа да се надмине печатот кој го остави тој.
    На приватен план Мајкл беше во врска со Кајли Миног и на едно нејзино интервју таа соопшти како никогаш не успеала да ја преболи неговата прерана смрт и дека тој извршил огромно позитивно влијание на нејзината кариера со доста корисни, добронамерни, професионални совети.
    RIP, Michael Hutchense, :bow: .
    И ден денес низ светот се вртат некои од незаборавните хитови на оваа група како
    "What You Need", "Need You Tonight", "Devil Inside", "New Sensation", "Never Tear Us Apart", "Disappear", "Suicide Blonde", "Beautiful girl", "Bitter Tears", "Mystify" и "By My Side".

    http://www.youtube.com/watch?v=gkLL7JdnIk0

    http://www.youtube.com/watch?v=2oRI1-PznQw

    http://www.youtube.com/watch?v=E_0CXLV9uiE

    http://www.youtube.com/watch?v=aH986VE47M8

    http://www.youtube.com/watch?v=OmsQvNO9N0s

    Девојки, дали ви се допаѓа нивната музика?
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.777
    Допаѓања:
    131.189
    INXS

    Не дека ги имам сите нивни албуми, ама имав една касета (ова беше многу популарен носач на звук пред да почнат да се употребуваат компакт дискови, а до некаде ги замени плочите :lol:) со нивните хитови, којашто ми беше во кола, и буквално на секое излегување од Скопје се слушаше касетата. Всушност, во кола имав само две касети (другата беше музиката од Палп Фикшн), па видете колку сум ги слушала INXS :D
    Всушност, сега ми текна дека имав уште една - од едната страна Бјело Дугме, од другата Прљаво Казалиште, ама оваа беше оставена на сонце, па ми се стопи многу брзо откако беше оставена на сонце и останав на претходно наведените две.

    Ми се допаѓа нивната музика, и можам да ја слушам со денови и да не ми здосади. Бјутифул грл кога и да ја слушнам пуштам глас до даска, а многу ја сакам и Бај мај сајд.

    И мене многу ме изненади самоубиството на Мајкл Хатчинс, се чудев како може еден релативно млад и волку успешен човек да се самоубие, ама не ме потресе многу затоа што имав искуство - веќе ја имав преболено смртта на Курт Кобејн која мнооооогу тешко ми падна, и на Фреди Меркјури кој се прашував како можеше да умре баш пред олимпијадата во Барселона :D

    После смрта на Мајкл не знам како продолжи групата да функционира - се уште ги слушам само најголемите хитови, од касетата што си ја имав во кола :D
     
    На Theodora му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    INXS

    Мајкл Хатчинс е маж за сите времиња. Обожавам го. Штета што таков човек се самоуби. Имаше прекрасен глас, шарм и убавина.
     
  4. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
  5. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    Инкс (Inxs)


    да преубав е!
    но морам да те корегирам,секаде пишува дека се самоубил, но последните истражувања укажуваат на убиство.

    да штета што вакви луѓе трагично завршуваат.
     
  6. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
  7. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
  8. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Инкс (Inxs)

    E драги, јас дури сега можам да се пофалам дека ова ми е една од омилените групи. Сите мои омилени песни се објавени, нема потреба да се повторувам. Ама кога ја пуштам Мистефај ми, јас и сестра ми одма почнеме да играме. Химна ни е, многу не расположува. Ќе рипаме на кревети, ќе држеме дезедоранси како микрофони и среќни сме.

    Е сега за пејачот... Многу го сакам. Кога ќе погледнам слика од него, абре цела се топам.
    Јас како што знам умрел на еден па... интересен начин...
    Постои еден фетиш, кога ќе доживееш оргазам, да почнеш да се давиш, за да ти биде поубаво. И тој претерал со тоа... сакајќи да дојде до поголемо задоволство...

    И Боно Вокс за него има напишано песна, зошто ја направил таа глупост. Колку ми е криво...

    А само една поправка...нели е Инексес? :$
     
  9. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    http://www.youtube.com/watch?v=1_ZpjD6x77E

    Here I am, lost in the light of the moon that comes through my window
    Bathed in blue, the walls of my memory divides the thorns from the roses
    It's you and the roses

    Touch me and I will follow in your afterglow
    Heal me from all this sorrow
    As I let you go I will find my way when I see your eyes
    Now I'm living in your afterglow

    Here I am, lost in the ashes of time, but who owns tomorrow?
    In between the longing to hold you again
    I'm caught in your shadow, I'm losing control
    My mind drifts away, we only have today


    :l:
     
  10. hellowooorld

    hellowooorld Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    107
    Мило ми е што сеуште се слуша оваа група. Предобри песни,стварно. :)
     
  11. Lady Phoenix

    Lady Phoenix Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 мај 2015
    Пораки:
    2.033
    Допаѓања:
    58.306
    Пол:
    Женски
    Веќе не се појави човек кој може да го замени Хачинс. Штета, затоа што песните им беа хит до хит. Ги обожавам до ден денес. Речиси сите песни им се јаки. Редовно ми се на плеј-листа. :rock:
     
  12. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.947
    Пол:
    Женски
    Пред неколку години на работа имав пуштено vh1 и го видов видеото на never teat us apart, буквално се вљубив во пејачот, таков мистичен, секси, прогуглав да видам кои песни се нивни и да видам како денес изгледа.....:(;(;(
     
    На Љубав Ник му/ѝ се допаѓа ова.