1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ин-Екс-Ес (Inxs)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Theodora, 28 март 2011.

 1. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.575
  INXS е австралиска група, формирана во Сиднеј, 1977 год. и 20 год. нејзин главен вокалист беше Мајкл Хатчинс, човек со извондредна харизма и магичен сценски настап. Мене ме потресе неговото самоубиство во 1997 год. бидејќи длабоко го почитував како талентиран музичар ( и многу згоден :inlove: ) и нему му ја посветувам оваа тема.
  INXS е рок група со елементи на њу вејв, поп музика, која вклучува и фанк и денс елементи.
  Групата не се распадна целосно по смртта на Мајкл, ама според мене не успеа да се надмине печатот кој го остави тој.
  На приватен план Мајкл беше во врска со Кајли Миног и на едно нејзино интервју таа соопшти како никогаш не успеала да ја преболи неговата прерана смрт и дека тој извршил огромно позитивно влијание на нејзината кариера со доста корисни, добронамерни, професионални совети.
  RIP, Michael Hutchense, :bow: .
  И ден денес низ светот се вртат некои од незаборавните хитови на оваа група како
  "What You Need", "Need You Tonight", "Devil Inside", "New Sensation", "Never Tear Us Apart", "Disappear", "Suicide Blonde", "Beautiful girl", "Bitter Tears", "Mystify" и "By My Side".

  http://www.youtube.com/watch?v=gkLL7JdnIk0

  http://www.youtube.com/watch?v=2oRI1-PznQw

  http://www.youtube.com/watch?v=E_0CXLV9uiE

  http://www.youtube.com/watch?v=aH986VE47M8

  http://www.youtube.com/watch?v=OmsQvNO9N0s

  Девојки, дали ви се допаѓа нивната музика?
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.819
  Допаѓања:
  132.021
  INXS

  Не дека ги имам сите нивни албуми, ама имав една касета (ова беше многу популарен носач на звук пред да почнат да се употребуваат компакт дискови, а до некаде ги замени плочите :lol:) со нивните хитови, којашто ми беше во кола, и буквално на секое излегување од Скопје се слушаше касетата. Всушност, во кола имав само две касети (другата беше музиката од Палп Фикшн), па видете колку сум ги слушала INXS :D
  Всушност, сега ми текна дека имав уште една - од едната страна Бјело Дугме, од другата Прљаво Казалиште, ама оваа беше оставена на сонце, па ми се стопи многу брзо откако беше оставена на сонце и останав на претходно наведените две.

  Ми се допаѓа нивната музика, и можам да ја слушам со денови и да не ми здосади. Бјутифул грл кога и да ја слушнам пуштам глас до даска, а многу ја сакам и Бај мај сајд.

  И мене многу ме изненади самоубиството на Мајкл Хатчинс, се чудев како може еден релативно млад и волку успешен човек да се самоубие, ама не ме потресе многу затоа што имав искуство - веќе ја имав преболено смртта на Курт Кобејн која мнооооогу тешко ми падна, и на Фреди Меркјури кој се прашував како можеше да умре баш пред олимпијадата во Барселона :D

  После смрта на Мајкл не знам како продолжи групата да функционира - се уште ги слушам само најголемите хитови, од касетата што си ја имав во кола :D
   
  На Theodora му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.645
  INXS

  Мајкл Хатчинс е маж за сите времиња. Обожавам го. Штета што таков човек се самоуби. Имаше прекрасен глас, шарм и убавина.
   
 4. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
 5. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  Инкс (Inxs)


  да преубав е!
  но морам да те корегирам,секаде пишува дека се самоубил, но последните истражувања укажуваат на убиство.

  да штета што вакви луѓе трагично завршуваат.
   
 6. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
 7. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.636
  Допаѓања:
  4.456
  Пол:
  Женски
 8. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.645
  Инкс (Inxs)

  E драги, јас дури сега можам да се пофалам дека ова ми е една од омилените групи. Сите мои омилени песни се објавени, нема потреба да се повторувам. Ама кога ја пуштам Мистефај ми, јас и сестра ми одма почнеме да играме. Химна ни е, многу не расположува. Ќе рипаме на кревети, ќе држеме дезедоранси како микрофони и среќни сме.

  Е сега за пејачот... Многу го сакам. Кога ќе погледнам слика од него, абре цела се топам.
  Јас како што знам умрел на еден па... интересен начин...
  Постои еден фетиш, кога ќе доживееш оргазам, да почнеш да се давиш, за да ти биде поубаво. И тој претерал со тоа... сакајќи да дојде до поголемо задоволство...

  И Боно Вокс за него има напишано песна, зошто ја направил таа глупост. Колку ми е криво...

  А само една поправка...нели е Инексес? :$
   
 9. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.645
  http://www.youtube.com/watch?v=1_ZpjD6x77E

  Here I am, lost in the light of the moon that comes through my window
  Bathed in blue, the walls of my memory divides the thorns from the roses
  It's you and the roses

  Touch me and I will follow in your afterglow
  Heal me from all this sorrow
  As I let you go I will find my way when I see your eyes
  Now I'm living in your afterglow

  Here I am, lost in the ashes of time, but who owns tomorrow?
  In between the longing to hold you again
  I'm caught in your shadow, I'm losing control
  My mind drifts away, we only have today


  :l:
   
 10. hellowooorld

  hellowooorld Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  107
  Мило ми е што сеуште се слуша оваа група. Предобри песни,стварно. :)
   
 11. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  2.033
  Допаѓања:
  58.307
  Пол:
  Женски
  Веќе не се појави човек кој може да го замени Хачинс. Штета, затоа што песните им беа хит до хит. Ги обожавам до ден денес. Речиси сите песни им се јаки. Редовно ми се на плеј-листа. :rock:
   
 12. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.908
  Допаѓања:
  48.026
  Пол:
  Женски
  Пред неколку години на работа имав пуштено vh1 и го видов видеото на never teat us apart, буквално се вљубив во пејачот, таков мистичен, секси, прогуглав да видам кои песни се нивни и да видам како денес изгледа.....:(;(;(
   
  На Љубав Ник му/ѝ се допаѓа ова.