Иритирачки или одбивни гласови на пеачи/ки

Дискусија во 'Музика' започната од Hipster, 18 јануари 2012.

 1. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.394
  Пол:
  Женски
  Пред некое време читав една статија за најлошите, т.е гласовите кои ве иритираат или ви се одбивни.
  На листата прочитав имиња на пеачи на кој им симнувам капа, а оние кои можеби имаат навистина одбивен глас не беа ни спомнати.
  Според мене еден од најодбивни гласови ми има Дафи!
  Прочитав еден коментар за неа дека нејзиниот глас потсеќа на колењe не животно, или на гуска :lol:
  Со често служање и мене ми стана преодбивен и напорен за слушање!
  Од друга страна има бројни критики за гласот на Ејми Вајнхаус, за кој не се согласувам ни најмалку, имаше предобар но преспецифичен глас :)
  Најодбивен исто гласот на Пит бул, ако тој воопшто се смета за пеач |(
  Шон пол исто, но тој има смешен акцент повеќе него глас.
  Од Македонскиве ќе кажам Нонето, ептен како затната и настината, глас на 10 годишно дете.
  би ве замолила само да се придржувате строго до темата, и да не пишувате пеачи само заради тоа што вас ве нервираат или иритираат како појава.
   
 2. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.547
  За Нонето неможам да се сложам таа има специфичен глас, а тоа што и ги утнуваат песните и не и одговараат на гласот тоа си е друга работа.
   
 3. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.571
  http://www.youtube.com/watch?v=M5vkHj6suPA
  Те моли да престанеш да слушаш, а не ти дава душата.
  Ушното тапанче во секој момент ќе пукне,а ти продолжуваш да ги слушаш ваквите примитивни крици кои штотуку уништија можеби една добра француска песна.


  О Марија, ооо Марија
   
  На Ema.Sk, JoxyTheFreak и Hipster им се допаѓа ова.
 4. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  760
  Џеси Џеј!
  Немам слушнато погрдо крекање, едноставно одвратна ми е целата, и не можам да разберам зошто сите толку ја величат, ауу каков глас имала. Јас поубаво пеам, а не пеам баш пријатно :D
   
  На anneyy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.645
  Допаѓања:
  5.395
  Мартин Вучиќ (самопрогласен пејач)
  Моја претпоставка е дека на неговите цел свет им згрешил нешто па за одмазда на Мартинче му дале микрофон во рака, нели добриот глас надалеку се слуша. Па и на Евровизија го пративме, свет да го види.

  Бритни Спирс, како звучат тетреби кога се парат ете таков и е гласот.

  Јован Јованов и компанија со мотото Ние всушност и не знаеме да пееме ама ајде да забавуваме прости народни маси кои вртат пари.
   
  На Tiki-lolipop, PeaceLoveBasketball и Madonna им се допаѓа ова.
 6. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  570
  Според мене и Шакира нема некој пријатен глас, ми звучи како блеење на овчичка, кога ќе испушти некој звук.. А има добри песни не викам не :)
   
  На mileystar, Madonna и Hipster им се допаѓа ова.
 7. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.495
 8. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.603
  Usher? :o уат те фак ис ронг ??? :x и ова го слушнав..
  Извини ама морав..

  Инаку Дафи фефинитивно ми крека башка на нос пее..
   
  На MarchelineAmaru и anabel-a им се допаѓа ова.
 9. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.039
  Онаа Ева Нединковска ли беше не ми текнуе баш, погадно придеравање нема на нашава сцена :x
   
  На MarchelineAmaru, sesilija и Fearless им се допаѓа ова.
 10. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.080
  Допаѓања:
  2.485
  Пол:
  Женски
  Јелена Карлеуша.. ко појава е ок ама гласот.. тапа пивска :rofl:
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 11. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.886
  Oд нашиве дефенитивно би ги издвојала Eлена Петреска и Kристина Aрнаудова,не можам и не можам да ги слушам,ме иритираат :sweat:
  A од странскиве Kели Kларксон,ме потсека на вриштење.... :|
   
 12. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Па повеќето ми се иритирачки затоа што и немаат добри гласови.

  Лејди Гага - Не и го можам гласот.Можеби не фалшира но јас кога ќе и го слушнам гласот ми е едноставно одбивен.Има некоја чудна боја.
  Ники Минаж - Не дека оваа "пее" но сеедно не разбирам како некој може од неа песни да слуша.Уште кога ќе и го слушнам тоа лигаво рецитирање |( .
  Џастин Бибер - Мислам дека нема потреба да објаснувам.Тој има едно лигаво женско гласче.
  Лил Вејн - Не знам дали повеќе ме иритира гласот или аутотјунот кој му е и уствари "гласот" во песните.
  Дафи - Оваа кога пее мислам настината е.Или се наголтала хелиум.
  Бијонсе - Е можеби има одличен глас и се тоа но ме иритира да ја слушам.Едноставно премногу вреска и каде што треба и каде што не треба во песните.Разбирам јас малку повисок тон (врескање што би се рекло) како на Витни Хјустон и Мараја Кери но оваа Бијонсе ми е потполно непријатна за слушање.Многу нема да се сложат но тоа е.
   
  На CoverGirl10 и MandyLane им се допаѓа ова.
 13. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  454
  Бијонсе неможам ни да ја гледам, ни да ја слушам :|
   
  На faye и MandyLane им се допаѓа ова.
 14. Cookiemonster

  Cookiemonster Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  70
  Од нашите Нонето дефинитивно како затната е во носот,а од светски познати Дафи не ми се свиѓа!
   
 15. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.394
  Пол:
  Женски
  Maлце забегавте од темата....
  Неможам да верувам како Бијонсе или Ашер ви имаат иритирачки глас!
  Океј за вкусови не се дикутира, и немам право да се мешам, но погрешно ја свативте темава!
  И мене Мараја Кери ми е одбивна и одваратна и се слушење и за гледање, па сепак има убва глас!
  Па и биберот. Ако неможете да ја гледате не значи дека има иритирачки глас....
  Мешате баби и жаби како и секогаш.
   
  На MarchelineAmaru, sanjickar и Justice им се допаѓа ова.
 16. Madonna

  Madonna Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  143
  Иритирачки...од секогаш кога ке сум ја слушнела Маја В. ..ама не ми се верува колку девојчето се мачи додека пее..и плус упорна е.. се мачи таа не мачи и нас ...тоа толку иритирачки ми делува што навистина колку и да се напрегам додека ја слушам не можам да најдам ни трунка нешто убаво во тоа ... :doh: :doh: Sorry... :^)
   
 17. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.071
  Сања Лефкова, ко низ нос да пее... и Ноне.
   
 18. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.530
  Сега некој ќе се најде да рече - темата е пејачи и пејачки, а не рапери, ама на прво место го ставам
  Еминем!
  Не можам да го поднесам неговиот глас! :devil:
  Ме иритира и ме прави нервозна, многу се напнува додека рапува, неговиот глас ми е одбивен, а е вистинска штета, зашто има добри песни.
  Ники Минаж веднаш после него, звучи како да ја плескаат двајца или тројца црнци, додека во меѓувреме меле во устата нешто како печена пченка или слично.

  Oд нашите - Ева Нединковска е ужасно крекало, а Маја Вукичевиќ има преголема желба за пеење и нула талент.
  Не сфаќам зошто се мачи, ќе си ги уништи гласните жици од толку напрегање.
   
 19. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.394
  Пол:
  Женски
  И мене Минаж ми има ама баш одвратен глас, со тоа што таа ни за пеачка не ја ставам...
  П.С имаше некој напис дека за еден од најодбивните гласови се смета на Мајкл Болтон, и јас тука останав ваква :x
   
  На Madonna му/ѝ се допаѓа ова.
 20. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.146
  Па, немам некоја листа тука... Гласот на Дафи премногу ме иритира, се израдував кога изјави дека нема веќе да пее (или прави пауза, којзнае) и гласот на Влатко Илиевски. Ауу, човекот не пее туку грчи, и дури ја испее песната ми се чини дека ќе се задави во секој момент :^)
   
  На MarchelineAmaru, faye и Gordana10 им се допаѓа ова.