1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Искористена

Дискусија во 'Сингл' започната од klaudiiiija, 9 февруари 2010.

 1. klaudiiiija

  klaudiiiija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Vaka:Letovo 2009 se zapoznav konecno so eden moj dolgovremenski simpatija,taka neocekuvano se slucija rabotite,sto prosto ne mi se veruvase!Odkako se zapoznav so nego znaci bevme so edna moja drugarka vo ohrid i preku nejziniot decko dojdov iznenadno do nego :D.I se se sluci taka poleka,bevme zaedno na plaza,se setavme i se toa,no se uste se snemavme smuvano.Potoa koga go prasav dali uste ima devojka,toj mi kaza ne (a lazel,spored nego kazano lazel bidejki ako mi ja kazal vistinata nemalo jas da bidam so nego ),se zacudiv no nema vrska toa,bevme sto bevme i konecno ve4erta se smuvavme i se bese taka ubavo ,mi postavuvase mnogu prasanja i slicno i koga trebase da se vratam vo mojot grad toj ne sakase jas da si odam.Posle pocuvstvuvam deka se vljubuvam vo nego,no doznav deka seuste e so zenskata :( premnogu se razocarav i se karavme so nejze(no ne radi nego).Iako resiv da go zaboravam po 3 meseci nie pak bevme zaedno i toj mi objasni nekoi raboti no nisto ne veruvav(a togas bese raskinal so nejze)mi bese ubavo,no ne cuvstvuvav ljubov,Po izvesno vreme se fativme i istata vecer mu se predadov i so telo :( za zal go sakav premnogu pocuvstvuvav taka i ne se kaev sto toa ni se slucuvase,no raskinavme po 2 nedeli zatoa sto toj se povrati so bivsata,a dodeka idevme non-stop mi se javuvase po 100 pati vo den,mi vikase deka me saka i mnogu izgledase iskren,no izgleda laga bilo,neznam sega se osekjam iskoristeno iskreno kazano se cuvstvuvam kako k**va,a navistina imav plan so nego seriozno i mu veruvav.I sega sto da pravam za da se ispraznam od ova cuvstvo koe me gusi dlaboko:(((((
   
 2. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.647
  Прво и основно не си к**ва, си се дала на некој што го сакаш и во кој си била вљубена подолго време, ти не си знаела за последиците. Немој да се каеш за тоа ако ти било убаво, не се обвинувај себе. Факт е дека ова така лесно не се заборава. Би ти препорачала да ги прекинеш сите видови на комуникација со него, да си ставиш до знаење дека ти за ништо не си виновна, да не го очекуваш повторно кај тебе. Од грешките се учи, памет за друг пат, сега нема што да направиш освен да престанеш да се измачуваш самата себе. Ти не си курва и за ништо не си виновна.
   
  На unlucky му/ѝ се допаѓа ова.
 3. angel.11

  angel.11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  26
  Ах мила извини вака и тебе што ке ти кажам искрен совет, Според мене најдобро е да свртиш нов лист. Штом вака еднаш те напуштил па ти се вратил ке види дека си слаба на него и нон стоп ке ти прави вака. Сигурна сум дека не заслужуваш некој вака да се однесува кон тебе, и почитувај се самата себе си, сигурно има мн машки кои се вртат околу тебе пробај да излезеш со некој друг, на кафе на муабет размени мислења ставови, ке видиш дека светот не завршува тука т.е дека тој не е вреден ти да патиш и да се нервираш за него. Почни да излегуваш почесто со другарките, оди на места што не те потсетуваат со него, прави муабет со други машки прави се само да издржиш еден ден да не мислиш на него ако успееш= лесно ке го заборавиш и ке најдеш некој што те цени. И немој да се нарекуваш к**ва, зошто ако го дадеш срцето од љубов на еден не значи дека си тоа, додуша ретко на која девојка и се има десено да не биде понесена од момент и ете да се случи нешто што после со чист разум ке се покае..тоа е животот учиме од искуствата.

  еве земи пример на некој кој ти се свиѓал у основно сигурно сега си се смееш и викаш како можел овој да ми се свиќа, верувај за некое време ке се смееш и ке гледаш така и на овој дечко. Времето ни удира шамар после откако ке измине време ;) Уќивај во секој ден и гледај го како нова шанса шанса за нешто ново! Те молам не се лути ова е само најискрен совет зошто нема девојка која не заслужува да е срекна а покрај таков, не верувам дека ке си срекна...

  Со среќа па очекуваме да кажеш што ке одлучиш. Поздрав
   
  На Oki777 и MonnaSi им се допаѓа ова.
 4. mila24

  mila24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  12
  :( Vaka imene mi se ima sluceno slicno vaka kako tebe ama pred dobri osum god ,znaci imam i pisano na forumov >Zaglavna vo minatoto< moze si go procitala,samo sto razlikata e vo toa sto jas ngo togas koga se zapoznavme ne go sakav samo mi bese simpaticen,a i bev dete od 16 godini i ja napraviv istata greska sto i ti mu se predadov mi bese prv (ne vo smisol kako prv decko)posle toa bevme uste nekoe vreme zaedno ama on bese od drug grad i samata znaev deka od taa vrska nema idnina i ja prekinav,i mene posle seto toa mi bese krivo koga se ovestiv sto sum napravila ama ne dozvoliv da ja izgubam pocita kon sebe.Krivo mi e sto mojata nevinost ja dadov za mene licno pogresen covek ama toa e toa od greskite ucime i stanuvame pojaki.Losata rabota e sto jas od koga go izbrkav od mojot zivot da recam taka svativ deka go sakam toj covek ama bev hrabra i ne popustiv i ne se potrudiv da go pobaram on mi se javuvase nekoe vreme ama i togas ne popustiv i rekov deka ne sakam da bidam so nego.Ponekogas me maci toa minato ama sega toa etoa prviot ne se zaborava.Samo znaj deka sekogas ke najdes nekoj sto ke te saka i pocituva toa ti go kazuvam od iskustvo zasto imam vrska od 6,5 godini i prekrasen decko koj navistina me saka.A veruvam i ti deka ke si najdes nekoj takov sto ke znae da te ceni i sto nema da go napravi istoto sto i bivsiot.
  PS. Nemoj samo nikogas poveke da se vrakas na nekoj sto te povredil,zasto toj ako toa go napravil ednas ke go napravi povtorno...Pozz
   
  На baby19 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. klaudiiiija

  klaudiiiija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Sekako deka nema da se vratam na takvi kako nego,kako taka kje prebolam :).Inache thanx na sovetite stv se osekjam polesno,kje moram da naucam da ostavam i jas :D a ne drugite mene :)))
   
 6. eka

  eka Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  It's hard to wait for something you know might not happen, but it's harder to give up when you know it's everything you wanted.
  Вака сега и јас имам едно проблемче кое мислам дека би требало да спаѓа тука, а некако немам со кого да разговарам бидејќи на некој начин се срамам од своите постапки. Одам со дечко 7 и пол год и до пред некое време тој беше единствениот дечко со кој сум била освен на мување, ама тоа одамна во средно и онака само со бакнување.Пред некое време бев во голема депресија поради еден проблем кој сега е решен,но најважно од се е дека мојот дечко некако не ме свакаше и не ме подржуваше кога ми беше најтешко и моите чуства кон него се оладија.Јас сум искрена личност и му кажав како се чуствувам и решивме заедно да смениме нешто за да ја одршиме во живот врската. Од друга страна мојот шеф на работа, почна да покажува интерес за мене и иако отпрво не ми се допагаше( физички не ме привлекуваше ,а и поради работниот однос, како претпоставен не ни помислував на него на таков начин) со тек на времето поради односот "prijatelski " кој се разви меѓу нас ( џентлменски се однесува, ми дели комплименти, имаме многу заеднички работи, можеме да разговараме за се) почна да ми се допаѓа и почнав да спијам со него.Спиеме веќе неколку месеци ,еднаш во неделата и јас се заљубив во него и сум спремна да го оставам дечкото со кој сум сега, за да сум со шефот,но проблемот е што тој има девојка која е многу постара и од него и од мене ( скоро е колку мајка ми ) и постојано ме опоменува да останеме пријатели. Последниот пат кога бевме заедно, за малку
  ќе го фатеше девојка му во лага и ми рече сега да оладиме малку со гледањето додека не се средат работите.Неколку пати пробав да го отсакам, но а почуствува дека се одалечувам постојано се вртка околу мене, за пак да ме придобие.Не ми се допаѓа ваквата ситуација на криење сметам дека не е фер ни за дечкото ни за неговата девојка.Многу ни е убаво кога сме заедно,во кревет се сложуваме многу убаво ми има речено дека му е најубаво во кревет со мене од сите досега со кои бил, иако на почетокот бев малку неискусна во тоа поле :D . На работа никој не знае си се однесуваме како порано.И сега не знам што да правам,ствано сакам да сум со него и мислам дека е вистинскиот, од друга страна никако не ми дозволува да го заборавам, а и тука е отежната ситуацијата,бидејќи се гледаме секој ден.Што да правам, што би направиле вие на мое место? Ве молам за совет и ви благодарам за помошта.поздрав
   
 7. mila24

  mila24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  12
  Problemot ti e stvarno golem,ama najprvo treba da go resis so tvojot pretpostaven da go prasas nego sto toj misli i dali planira da ja ostavi taa negova "GOSPOGA",a voedno i ti od tvoja strana treba malku poveke da razmislis zasto sepak imas dolga vrska i dali vredi da go ostavis deckoto so kogo si tolku dolgo.A ako veke mislis odnosno ako si sigurna deka go sakas tvojot pretpostaven i on deka te saka tebe togas e poubavo da si rascistite i dvajcata so vasite segasni partneri i da si bidete zaedno.Ama mene tuka bas i vo ova kako so si go napisala ti ne mi e bas sjajno>>>>>>>ми има речено дека му е најубаво во кревет со мене од сите досега со кои бил<<<<<<<<<<<<zvuci kako da saka samo da mu bides vtora violina i kako samo da si dobra za vo krevet i za nisto drugo.Sedni porazgovaraj so nego i prasaj go koi mu se namerite!!!

  PS.I uste eden sovet ako mislis deka ne ti odi so segasniot decko sto si tolku vreme so nego,a on se trudi na sekoj nacin da ja odrzi vrskata poubavo e da se razdelite zasto ne e ubavo da mu go trosis vremeto i on da si gradi vrska zasnovana na lagi i izneveruvanja zasto e bolno ako doznae od drugi za tvoite nokni avanturi....Pozz
   
 8. klaudiiiija

  klaudiiiija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  PS.I uste eden sovet ako mislis deka ne ti odi so segasniot decko sto si tolku vreme so nego,a on se trudi na sekoj nacin da ja odrzi vrskata poubavo e da se razdelite zasto ne e ubavo da mu go trosis vremeto i on da si gradi vrska zasnovana na lagi i izneveruvanja zasto e bolno ako doznae od drugi za tvoite nokni avanturi....Pozz

  I Jas se soglasuvam so kazanoto :D.A mislam nema li da ti bide tesko potoa da se odviknes bez nego sepak 7 god.ne se malku :worried:
   
  На MonnaSi му/ѝ се допаѓа ова.
 9. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  Eka,moe mislenje e da si go cuvas deckoto,posto'sefov'ocigledno poveke mu znaci devojka mu od tebe stom tolku se plasi i pazi i ti rekol da se distancirate nekoe vreme.mislam deka ne e toj za tebe.a i 7 godini se premnogu za da gi frlis vo voda,za nekoj so kogo neznaes kako ke ti bide..
   
 10. LadyCroft

  LadyCroft Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2010
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  32
  ооо да, го имам пројдено тоа, лани беше :x
  мислев дека беше единствениот, исто и тој - демек, но во тоа што беше работата дека уште од првиот месец откако се фативме имаше пречка меѓу нас и тоа од негова страна, па имаше смир и дека беше недоразбирање, натаму-наваму...а јас па дури на 11 месеци и 10 дена му раскинав, не можев да ги трпам неговите дотогаш измами и лаги!! откако ми пукна филмот поради една негова најголема лага! си мислите дека бев ненормална зошто на време не реагирав, но ете и јас признавам дека бев најглупа дотогаш, но имаше и притисоци од страна и не ми беше лесно, тогаш имав тешка година, многу тешка....среќа што свртев нов лист и најдов еден саглам <3 многу подобар...затоа сфатив уште од раскинувањето на бившиов дека целата бев искористена само за да ме има, а за неговата најголема лага - не!
   
  На MonnaSi му/ѝ се допаѓа ова.
 11. eka

  eka Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  So deckoto raskinav, mu kazav deka ne go sakam veke i deka e podobro da si trgne sekoj na svoja strana. A i so sefot prestanav da kontaktiram osven sluzbeno. On si se ponasase ladno i jas isto otkako mi rece da si ja sredel vrskata i sea vcera doznavam deka i on raskinal so devojkata.Stvarno ne znam sto da si mislam i ne znam sto da pravam, poso denta pred da raskine me prasa dali ima nesto novo kaj mene na ljuboven plan, a mislese dali sum raskinala so deckoto poso si go smeniv statusot na fb, a jas ladno mu odgovoriv deka nema.Celo vreme mi go gleda profilot ,mi komentira i na fb koga ke se stavam stalno mi pisuva, a na rabota e laden.Ne znam sto da si mislam od edna strana mi zbori jas sum sakala se a toa ne bilo vozmozno od druga strana na biro pred nekoj den najdov srce od spajalici :lol: Jas mislam deka go sakam iskreno no ne znam kako da go protolkuvam odnesuvanjevo.koga sum zagreana za nego e laden, koga jas ke se oladam prai nekoi neobjasnivi raboti.pred nekoj mesec mislevme deka sum trudna, imase sansi da bidam i me prasa sto bi napravila, jas mu rekov deka ne bi abortirala i deka sama ke si go cuvam bebeto, dokolku sum trudna.a on na toa mi rece deka on ke me ozeni ako resam da go rodam bebeto iako znae deka ke se unistat mnogu zivoti.mu kazav deka go sakav a on mi vika deka sum bila naporna sum sakala vrska sum sakala se, a toa ne mozelo da bide da ne sme mesale custva, osven prijatelski, a od druga strana zasto gi pravi ovie raboti ako nema custva za mene.Ve molam za pomos.fala i pozz se custvuvam navistina izgubeno
   
 12. divine

  divine Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  28
  Zначи според ова што го прочитев мислам дека најдобро е да се правиш дека не ги приметуваш убавите работи , иако знам дека е тешко особено ако сакаш некого , само за видиш да не му е ова некоја минлива фаза , пошто ти го одбиваш и сега сака пак да те врати ама на кратко се додека пак не бидеш негова а мислам и дека тој има и друга причина зашто несака нешто повеќе од ‘ пријателско‘ гледање, можеби го притиска некој , незнам. почекај види што друго ке направи па после одлучи , сепак ти знаеш каков е со тебе , а плус тој се плаши да признае дека е вљубен во тебе!
   
 13. Cindarella

  Cindarella Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2010
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  15
  значи не си к***а и немас потреба да се чуствувас искористено и немас потреба од каење бидејки тогас си сакала да го направис тоа..живеј девојко а он ке се врати некогас и никогаш не жали затоа што нештио се случува болје зали ако не се слу4ило нисто поззз
   
 14. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  pocituvana eka,ke ti go kazam moeto iskreno mislenje iako mislam deka nema da bide onakvo kakvo sto sakas da cues..po ona sto go procitav vo posledniot tvoj post mislam deka deckovo(sefov) tebe ne te saka..zasto covek sto te saka nema da rece"ke te ozenam ama so toa ke unistime nekolku zivoti"mislejki deka si trudna..toa navistina e ponizuvacki......da misli deka zenenjeto so mene ke mu go unisti zivotot? pa toj decko ja ne bi sakala so oci da go vidam a ne da bidam so nego...sto e toj poveke od tebe za taka da se odnesuva?toj ne e covek,nadcovek e?...ti si mu zborela deka go sakas a toj ti vika deka si naporna,deka sakas mnogu..a sto sakas ti mnogu?sakas da si vo vrska so covekot sto go sakas,toa e nesto najnormalno,ne e mnogu,ne baras ti brda i dolini..tuku problemot e deka toj covek ne moze da ti go pruzi toa sto go sakas,zosto ne te saka.da te saka ne bi zborel taka..on mozebi custvuva nesto za tebe,inaku ne bi bil so tebe voopsto neli.ama mislam deka toa e nekoja privlecnost,i e daleku od ljubov.prosti mi sto vaka otvoreno ti go kazav toa sto go mislam..ne bi sakala da te navredam ili slicno..ama mislam deka toj covek definitivno ne te zasluzuva..
   
  На sonuvacka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. eka

  eka Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  tanja6 sekoj na forumov ima pravo na svoe mislenje, ocekuvav i kritiki iako tvojov komentar ne go svativ kako kritika.Samo pogresno si me svatila ne mislese on na unistuvanje na negoviot zivot, tuku na zivotot na devojka mu i na mojot bivsi decko. devojka mu e dosta postara od nas,( jas 23, on 28) ima 35 god i znae deka ako on ja ostavi, ona veke moze da ne najde drug, a prethodno bila verena so nekoj i bas pred da se mazi, sefof im rasipal. Mu rekov ako ja saka neka ja ozeni i neka si bidat srekni.Ona go pritiska na svadba,a on ne saka.Mu rekov ako poceka uste malce moze i da ne mozat da imaat deca i mu se naljuti mi vika ne e toa tvoja rabota i ne e moja ali vaka si igra i so mojot i so nejziniot zivot.. Sea vcera razbrav raskinal, kako zasto ne znam.Ne go svakam stvarno, po zborovite bi zaklucila deka ne me saka, po gestovite deka me saka i neznam...
   
 16. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  neznam mila,sakav da ti pomognam so sovet a ne da te kritikuvam,vo mojot post nemase nikakva kritika kon tebe neli..tuku kon nego,sto si igra so tvoite custva..toj veke zafrknal edna devojka taa postarata so i rasipal pred svadba,a sea i raskinuva...i tebe takareceno ti ja rasipa vrskata so deckoti...ama ti si znaes najubavo.ako mislis deka vredi da se boris za negovata ljubov,bori se..
  .A da,,te razbrav deka se odnesuva na negoviot i na tvojot zivot deka ke bidat unisteni,posto ti ne pojasni deka so toa mislel na zivotot na deckoti ti i devojkamu ,zatoa taka i reagirav....ti posakuvam sreka i da ispadne onaka kako sto sakas..
   
 17. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.051
  Eka spored toa sto go pisuvas za tvojot"sef"..sto i kako se odnesuva sprema tebe i devojka mu sega bivsa..toa e tipicen sarlatan..tip koj si go polni egoto so toa sto zaveduva i pokusava da pridobie zensko..pazi se..ne e stabilna licnost..toj e tipicen mangup koj gleda da si gi zadovoli svoite potrebi i da si go podiga egoto dokazuvajki deka moze da ja ima koja ke ja posaka...moj sovet stavi go na ignore ama celosno osven sluzben odnos da imas so nego..po se izgleda toj ni so tebe a ni so bivsata nema da zavrsi tuku so nekoja desetta..ke pokaze vremeto dali toj navistina ima iskreni cuvstva za tebe ili ne..sekoe dobro ti posakuvam :up:
   
 18. eka

  eka Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Uzivaj tanja, ti si si ok :up: , toa sakav da ti kazam jas ocekuvav i negativni komentari.svesna sum deka ne sum cveke za mirisanje :oops: sea bas mi pisa poraka da sme se videle utre vecer,da sme razgovarale, jas mu vrativ ke deka ne znam ke praime muabet na rabota,deka sum se oladila zosto on me otkaci da si ja sredi vrsakata.mu vikam ne mozam jas tebe da te cekam, vika ok vo toj slucaj nema lutis, ama ti si kriva sto se oddalecivme ispomesa babi i zabi,deckovci devojki, kolegi i rabotna sredina i svadbi i mazacki.inaku zaboravivi da kazam kaj nas firmata e protiv vrskite megu kolegi i ako doznaat ke letame od rabota.Edni bea taka vo vrska i deckoto morase da se vraboti na dr mesto za da bidat zaedno i za da se zemat, bidejki tajno bea vo vrska 3 god.sega jas go svakam nego mu e i za rab mesto, ali moze da ideme tajno da vidime kako ke funkcionirame kako par ako e toa toa jas bi napustila,ali ova mu go nemam kazano :lol:
   
 19. beautiful87

  beautiful87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  116
  Eka nemoj da se ljutis ali deckovo e igrac golem igrac, a ti si padnala na negovite igri. Moe mislenje PODALEKU OD NEGO. Kolku sto citam sto si pisala vo postovive on mnogu spored mene navreduvacki raboti ti ima kazano a ti kako da ne gi primetuvas, jas na tvoe mesto ne bi go poglednala veke sefov. Ali od druga strana te sfakam deka si zaljubena i deka si spremna da napravis se za nego(duri i ja raskina dolgogodisnata vrska)ama nemoj, ke bides povredena. Ti si znaes najubavo, ama imam gledano mnogu igraci kako tvojov i sekogas ama sekogas devojkata, t.e. devojkite na kraj ostanuvale so prazni race ili povredeni, a on so ispolneto EGO.
  P.S.Pisi kako se odvivaat rabotite, zaedno li ste ili sto bidna?
   
 20. eka

  eka Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Bidejki si potpolno vo pravo za se beautifil, deka e igrac i deka mi ima kazano mnogu losi raboti, no i vistina e deka go sakam mnogu, resiv da se opametam i da si gi smenime ulogite.mu vrtam film deka veke ne sakam nisto so nego deka go gledam kako kolega, deka sme drugari i deka go sakam samo na toj nacin.sega nestata pocnaa da se menuvaat me bara celo vreme me rasprasuva da ne sum nasla drug, on ocekuvase deka sega koga ke raskinam ke zbudalam po nego i sega se nervira zosto ne go baram :D , me ceka za na rabota da sme odele zaedno, bukvalno sekoj moment se vrti okolu mene, iskreno se zabavuvam vaka igrajki si so nego, malku i se izivuvam (go teram da mi kupuva dorucek i sl. :twisted: ) ama si zasluzi :D ,e sega ne znam do koga vaka ako imas nekoj sovet za mene pisi.iskreno go sakam i se trudam da go zaboravam, no karakterno mnogu si odgovarame i mozeme za se otvoreno da zboruvame.jas sum svesna deka e prepoln so mani i pokraj se go sakam.iskreno ke si reces luda sum no ne mi ni preci da si ima devojka i ovaka jas sega ne sakam da se vrzam samo sakam da mi posveti malku poveke vnimanie da ne sum na stend by koga on ke posaka.eve veke nekoe vreme ne sme bile zaedno i mi e ubavo i taka samo sto go gledam sto sme bliski, sto znam deka e tuka.koga go gledam nego se gledam sebe si na nekoj nacin, mozebi i zatoa tolku go sakam, sto site nesta koi gi pravam nekogas, a koi na dr luge im se cinat cudni, gi pravi i on,mozam da zboruvam vo detalji mnogu no nesakam da dosagam na nikogo.ne znam dali go znaete ona custvo kako da si pripagas so nekogo i pokraj toa sto ne ste zaedno, koga ke go poglednes vo oci i naogas uteha za site losi raboti i koga ke ti se nasmee se custvuvas najsigurno na svetot. sakam da ostavam na vremeto da pokaze dali e vistinskiot za mene, a vo meguvreme jas ke si go ziveam svojot zivot.na kajto na kraistata ako mi e sudbina ka bideme zaedno.pozdrav