1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Искористена

Дискусија во 'Сингл' започната од klaudiiiija, 9 февруари 2010.

  1. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Hehe milo mi e sto rabotite trgnale vo pozitivna nasoka za tebe :D i sto malku si se opametila pa si gi smenila ulogite. Vo prethodnite postovi pisa deka raskinal so devojkata, sto bidna so toa stvarno se raskinati ili uste se zaedno??? Za sto da pravis ponatamu neznam sto da ti kazam, samo mislam deka treba da vidis, ako on ne planira da ja ostavi devojka mu(na delo a ne samo na zbor)mislam deka e najpametno malku po malku da pocnes da se odalecuvas od nego, za da ne bides povredena mnogu, zosto sto mislis do koga mozes vaka da teras??? Uste mesec, dva, godina, dve i posle sto???Samo ti se poveke i poveke ke se zaljubuvas i vrzuvas za nego a toa nema da vodi kon nisto, nemozes celo vreme da bides vtora na nekoj nacin a on da bide i so dvete, toa nekako ne odi, a i ne e izvodlivo na podolg period :D .Zatoa mislam deka e najubavo da si razmislis ubavo kon kade vodi seto toa i do kade moze da stigne, dali ima sansi da raskine so devojka mu pa da si bidete zaedno ili toa nema da se desi i dali si sigurna i da raskine deka ke bide so tebe. Ako ne se desi sto ke pravis, nemoze celo vreme taka da funkcionirate. Ti vikas deka vaka sea ti odgovara, deka ne sakas da se vrzuvas ama sto mislis do koga??? Toa bi bilo ok samo ako ti ne custvuvas nisto za nego i ne planiras nisto so nego, nego ednostavno sega sakas samo dobar provod pa koga ke si najdes nekoj nego da go batalis. Ama ti kako sto gledam si zaljubena vo nego, taka da toa neznam kako ke ti bide ponatamu i dali ke ti bide seedno. Ubavo razmisli, vidi, pa i razgovaraj so nego otkako ubavo ke razmislis, poso vaka vecno nema da mozes :) .

    I jas imav iskustvo so vakov igrac ;) i bev mnogu zatreskana vo nego ama mnogu i bas mi bese taka ti kako sto vikas "ke go poglednes vo oci i naogas uteha za site losi raboti i koga ke ti se nasmee se custvuvas najsigurno na svetot" e BAS TAKA MI BESE :D , koga bevme zaedno bese najnajubavo na cel svet, najubavite momenti gi imam pominato so nego,koga ke go videv srceto mi zatreperuvase. Ama morav da stavam kraj za zal, znaev deka e igrac i ke me izigra kako i site ostanati pred mene i mi bese pretesko, ama toa e. I den denes koga ke vidam nekoj koj ke mi zalici na nego srceto mi zatreperuva mislejki deka e on, od togas se nemame videno nitu pak slusnato i podobro za mene :D
     
  2. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Uste ova, site igraci na kraj se skrasuvaat, zaljubuvaat, ne vikam deka moze toa ne mu se slucilo i na tvojot, deka ste si se nasle i deka mozebi i on stvarno se zaljubil vo tebe. No razmisli samo na ova, ako on vistinski e zaljuben vo tebe, zosto togas ne e so tebe, zosto ne raskine so devojka mu, zosto ja zavlekuva i zalazuva nea i si igra so tebe. Zato ubavo rascistisi so nego moze sega tebe ti e interesno deka on trca po tebe a ti mu vrakas :twisted: za se hehe ama sto ako on utre prestane i pocne pak da bide laden i da se odnesuva kako na momenti sto se odnesuval??? Takvo igranje jas licno bi pravela samo so nekoj koj ne mi znaci, ne go sakam, za da posle on i da stane laden i da prestane da me ferma da ne me boli i da mi bide galje :lol:
    pozdrav ;)
     
  3. malechkata

    malechkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    1.141
    И јас сум минала низ нешто слично..
    Само што тој мене ми беше дечко. Одевме три месеци, минатат година од април до јуни, а потоа дознав дека излегол со некоја ама онака свесно и од негова и од нејзина страна. Му раскинав. Цело лето ме молеше да се смириме и не попуштав ама на крај некако попуштив. Мислев дека уште го сакам значи мислев. И одевме сеа од септември до декември и толку многу пати се имавме испокарано...што веќе на глава ми се качи. И јас за малце ќе му се предадев со тело, но навреме ми се отворија очите и сфатив со каков губитник си имам работа. Сега имам нов дечко кој ме почитува и ме обожава, а морам да признаам и јас него. Таквите машки никогаш не се менуваат. Ако не го сменат карактерот дури сеуште се во лудите години, подоцна ни бар ич. Ти препорачувам да ги протриеш очите два пати и тоа добро и да продолжиш понатаму. Има многу други машки и тоа МНОГУ подобри. :)
     
  4. miamateva

    miamateva Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    22
    Мислам дека тука спаѓа и еден мој проблем. :(

    Значи вака...пред 2 недели нааајубавото машко од генерацијата мене ми пиша и ми рече да се муваме.Ја незнаев шо да речам затоа шо физички е НАЈУБАВ ! а внатрешно е...кретен,ѓубре,будала,женкар итн итн :D Сепак прифатив ама не мислев нешто озбилно,туку онака како авантура за да ми биде убаво со него ово оно...И сеа он мене ми пишуваше,ми титкаше шо се вика ме замараше се доека не се измувавме.Од коа се измувавме,го снема.Не ми пишува ни на мсн ни на фб ни на моб...ништо...Му реков по 2 дена да се видиме он ме излажа,ми рече ќе одел со другарите у Штип арно ама го видов у чаршија вечерта.После тоа ништо не се случуе.Не се муваме веќе,престанавме да контактираме.Знам дека сум искористена.Дури се испофалил на цел клас дека бил со мене воа ноа.Ама среќа сите го знаат каков лажго е така да мн не ме загрижуе тоа.Сакам да се ослободам од чуството дека сум искористена и сакам да сватам дека не вреди он...Ама неможам,цело време се потсеќам и си велам:Колку бев ГЛУПА ! И неможам да издржам веќе...Ве моооолам дајте било каков совет... :( :( :|
     
  5. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Е добро де не знам што се замараш. Ти си сакала да се смувате, не си мислела ништо озбилно и си си го направила ќеифот. Батали и продужи си даље. И така рече дека има карактер нула и не знам што сега ти се увртело во глава.Тоа ваљда дека он престанал да ти се јавува, а не си била ти таа што ги пресекла работите. Поубаво ќе ти било он да те бара нон стоп, а ти да си му рекла дечко извини, ај чао! Тогаш немало веќе ни да помислиш на него нели. Глеј си ги вака работите. Си го направив меракот, а сега чао пријатно!
     
  6. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    toa sto bilo pominalo, ako sekogas se vrakame vo minatoto,posle sekoja greska,ke poludime, zatoa ne misli mnogu za pominatoto,dali si bila iskoristena,ova ona... od greskite se uci.glavata gore i prodolzi napred ;) pozz
     
  7. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Ајде си се видела еднаш, го снемало, кој ѓавол те натера да му предлагаш пак да се видите.Ама што било поминало, не можеш да го смениш, кажи си себеси дека тоа било грешка на која во иднина ќе учиш, и од денес биди попаметна :) Позз
     
  8. Butterfly87

    Butterfly87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    634
    Пол:
    Женски
    Како може некој да те искористи кога ти и сама викаш си знаела дека е трчи лажи. Ако тој е најубавото момче во школо ТИ си го искористила ;) Не го ни барај ни ништо продолѓи понатаму има други можеби нема да се најубави, но ќе имаат нешто повредно кое понатаму те како ќе го бараш ;)
    УЖИВАЈ!!!
     
  9. miamateva

    miamateva Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    22
    Главата горе и продолжуам понатаму.Учам од грешките.Сметам дека ја го искористив.Многу ми послужија советиве. ;) Фала девојкии ! :up:
     
  10. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    дечкото е стварно простак значи жените се играчка не мачи се себеси не чувствувај се лошо поради тоа што си му се предала ти си го сакала а од негова страна не е фер и се покажал како идиот
     
  11. milicka19

    milicka19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2010
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    Незнам дали точно го погодив местово за проблемов но ми се деси една случка додека бев сингл и едноставно многу ме мачи и ве молам за помош додека бев слободна бев во потрага по дечко очајнички барав едноставно сакав да сменам до пред тоа нон стоп со друштво итн. некои работи ми се здосадија и кога почнав на факултет другарка ми најдобра се запозна со еден тип (тој да ти бил на истиот факултет како и јас) но типов зафатен со долга врска скоро 2 години.На другарка ми тоа не и беше битно и се измува со него еднаш од тогаш таа не сакаше да го види но мене ми требаше учебник и тогаш прва година неможев да се снајдам добро и ја натерав да му побара таа му дала мој мсн да се договориме и контактиравме по мсн онака другарски се нормално се договоривме да го добијам учебникот на факултет и таму кога се сретнавме долго разговаравме за општи теми од животот и бевме на кафе чисто другарски како колеги но од време на време типов почна да ме гледа со други очи да ми се пушта да ме убедува дека почнал поинаку да ме гледа тоа мене на почеток не ми беше верно но како идеше времето и јас почнував да го гледам поинаку се заради тоа што сакав да си најдам некој и да бидам среќна без да размислам на последиците и дека многу луѓе можат да се повредат и јас глупата да речам наседнав на неговите муабети и се измував типов беше толку упорен почна да ме убедува дека ќе се скара дека јас сум многу паметна дека имам карактер и се па и плус тоа невина на толку години контактиравме долго време но јас видов дека тој нема појма од скарување се заради тоа што не добил се од мене каков кретен значи по некое време ми кажа дека имал намера само да ме легни дека успеал да ме убеди да бидам со него но не успеал целосно и ако сакал тоа го можел но јас не дозволив тоа да се случи со тек на време ги сфатив како се работите но се чувствувам искористено и грижа на совест како сум можела да паднам толку ниско и да бидам со него знаејќи дека другарка ми била не дека мие многу голема другарка ама сепак не сум таква личност јас не сакам да повредувам и кога сфатив јас вистински што правам изгубив секаков контакт со него си фатив и дечко си го сакам него и мие многу убаво овај кретенов го гледам на факулетет сме на едно здраво и пред некој ден ме застана таму и знае дека имам дечко и ме праша како мие со него му кажав дека мие многу убаво и дека си го сакам многу па дури и ме праша дали имам односи со дечко ми оти јас сум била инаетчија сум можела да го изгубам ако сум немала немало да ме чека никој и сега мие страв да не и каже на другарка ми за тоа со нас и да не ми ја растури и врската но сепак мислам дека не би го направил тоа уште оди со женската од убаво друштво е и има добар статус и на факултет но вистина е кретен и ми прави неспокој што неможам да се смирам ме мачи мислата дека ништо не останало скријано и дека сум искористена во случајов како да ги истерам овие мисли помогнете ми ;( не сакам да се случи нешто за кое би го изгубила дечко ми тој навистина ме сака и цени тоа нон стоп ми го покажува благодарам многу однапред
     
  12. trapalce

    trapalce Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    1
    Прво кажи му на дечко ти каква е ситуацијата,објасни му убаво пополека,подобро од тебе да слушне отколку некој друг да му каже,затоа што има луге што знаат од мравка да направат слон,мој совет е тоа,па сега како сакаш
     
  13. milicka19

    milicka19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2010
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    ако му кажам на дечко ми незнам како би ме сфатил а да дознае има минимални шанси досега тој нема кажано на никој во случај да не си ја растури врската од 2 години ама сепак се плашам мие страв да не го изгуби дечко ми убавото мислење за мене или пак да ја изгуби довербата ќе пробам некако да разговарам со него ако насетам дека нешто почнало да се дознава а прва да почнам некако немам храброст незнам како би ме сфатил на почеток на врска сум мене ме мачи тоа што многу мислам на ова како сум можела да наседнам така грижа на совест имам и многу му давам значење на нештата и типов знај дека се плашам и си мисли ќе наседнам повторно ама се свестив си викам а сепак мие страв незнам навистина што да правам ве молам и за уште некој совет :)
     
  14. trapalce

    trapalce Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    1
    тогаш во тој случај почекај малце и види како ќе се одвиваат работите ако насетиш нешто дека не е во ред поубаво ти да му кажеш, а ако не се дознае ништо тогаш ќути си
     
  15. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Mиличка немој да бидеш толку загрижена на крај краева не си имала ништо со него освен едно мување, а не верувам дека тој некогаш ќе каже на некој бидејќи како што викаш и самата несака да си ја расипе 2 год. врска. немој толку да му ја мислиш и да се замараш со тоа :) уживај си во новата врска. повеќе треба тој да биде уплашен од тебе да не дознае девојката и да има грижа на совест што ја вара отколку ти. A дечко ти некогаш и да дознае па што, ти не си го правела тоа додека си била со него во врска тоа се случило пред тоа, како тој да немал претходни девојки. затоа уживај не се преоптоварувај и немој да имаш грижа на совест, било што било, заборави како никогаш да не се десило и уживај. сите учиме од грешките, нели?
     
  16. milicka19

    milicka19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2010
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    хехе нормално дека учиме но на ова кога ќе се сетам колку сум била глупа и сум дозволила срцето да надвладее пред разумот мие навистина криво и ваква грижа на совест добив најмногу од како изгубив контакт со другарка ми си мислев да не дознала нешто од него оти тој некогаш и пишуваше за да ме прави мене љубоморна, па таа да се однесува така но сепак ми би кажала во таков случај таа е во друг град таму студира ретко се гледаме а и јас постојано сум со дечкото затоа што мие убаво со него и не сакам за вакви некои случки од минатото да го изгубам а денес има многу љубоморни луѓе па не се одмараат од мешање во туѓ живот како тоа да им е работа ако видат дека малку тие се ок така и другарка ми која ме откачи од непозната причина можеби дека јас се повлеков и сакав да си го средам љубовниот живот и малку како да ја избегнав или пак има нешто врска ова но ќе разберев кога и да е :) а и во право си не би ја жртвувал тој врската не сакаше тој да се дознае но таков си е човекот тој нема грижа на совест а и дечко ми не би имал причина да се лути но ако се пушти мубает таков се знае дека тоа е поболно од самата вистина но досега еве нема ништо можи тоа е така оти јас си знам што се случило :) и сепак фала за советот посмирена сум сега ги сфаќам некои работи но тоа е тоа животот продолжува случајот не е ни многу сериозен и не вреди да се мисли на тоа толку ;)
     
  17. TeAmoTeAmo

    TeAmoTeAmo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Искористена.

    вака јас си имам еден малце поинаков проблем
    едно момче велат дека ме свиѓа,а некои велат дека сака да ме искористи само
    ненкогаш знае така дами се пушта и се прашувам дали е тоа лажно или не?
    ве молам помогнете незнам што да правам
    дали да му верувам дека ме свиѓа или дека сака да ме искористи?
     
  18. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Искористена.

    На профил ти пишува дека имаш 12год. ако мислиш да те искористи во смисол да има секс со тебе па да те откачи,мое мислење е дека си премала за да имаш секс :!: .На др.начин не гледам како би те искористил.А тоа дали искрено му се допаѓаш ќе видиш и сама со време,на тие години нема баш преголема постојаност на чувствата и постапките,па затоа ти се пушта понекогаш.
     
  19. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Искористена.

    Душо,тоа само ти можеш да го дознаеш и увидиш.Не го знаеме доволно дечкото,за да ти кажеме.Меѓутоа не избрзувај одма,не се залетувај,почекај,види колку се искрени неговите намери кон тебе,доколку ги има,па после одлучи...И двете опции се можни,некои машки сакаат авантура,некои можеби се посериозни.Затоа најдобро е сама да увидиш. :)
     
  20. TeAmoTeAmo

    TeAmoTeAmo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    ne bre seks!!!!!
    i fala