1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Искористена

Дискусија во 'Сингл' започната од klaudiiiija, 9 февруари 2010.

  1. sonuvacka

    sonuvacka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    34
    milicka 19 ти можеби веќе реши но сепак сакам да ти кажам дека јас мислам не треба да му кажуваш на новиот дечко, и онака ова било дел од минатото па и не било којзнае што, ако некогаш се рабери,што не верувам ќе си кажеш дека не ти значело ништо плус се случило само еднаш пред да бидеш со новиот дечко па баш поради тоа и не си го спомнала ,
    позз
     
  2. Oki777

    Oki777 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2013
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    5
    Здраво! Веќе со години се измачувам со една иста работа, но навистина не знам како да прекинам, а денеска дефинитивно сфатив дека треба да прекинам веќе со тоа, затоа што не ми носи многу добри работи во животот. Повеќе од три години се гледам со еден дечко, меѓутоа сме само ,,пријатели за секс", се осеќам преискористено, значи не можам да опишам колку многу. Тој вели дека не сакал врска со мене затоа што јас сум претходно сум излегувала со еден негов другар ( школски ). Инаку со него се гледам три години, со пауза од една и пол година кога имав дечко со кого раскинав само поради фактот дека не сум невина. Пред некое време мојов пријател фати женска, додека се гледаше со мене, и покрај тоа што само поради сексот дека му било убаво со мене па така двајцата ќе сме се задоволувале, не ми беше многу тешко, но сега откако фати женска ми е претешко, мислам дека сум почнала навистина да го засакувам, не знам како да прекинам да се гледам со него, веќе неколку месеци има женска, со мене се однесува премногу убаво исто како да ме сака меѓутоа очигледно не ме сака. Ве молам за совет како да прекинам, премногу ми е тешко, цело време се повредувам самата себеси, но не можам без него. ;(
     
  3. Agawa

    Agawa Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2013
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    280
    Oki777 ситуацијата стигнала до степен каде што мораш да му признаеш што чувствуваш. Мислам дека така би ти било подобро, ако чувствува нешто за тебе и тој, ќе му пружиш шанса да ти признае, но ако не е обострано, за тебе ќе биде тешко, но мораш да издржиш, подобро на време да спречиш за да не страдаш уште повеќе, односно да не ти се зголемат чувствата уште повеќе, па да паѓаш во депресија. Ти го препорачувам и филмот Friends with benefits да го изгледаш ако не си го гледала. Ќе видиш дека се' е возможно. Да не одолговлекувам, накратко ова е моето мислење, но твоја одлука.
     
  4. Oki777

    Oki777 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2013
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    5
    Ќе го гледам филмот, го немам гледано. Пред две три недели ми се јави за да се видиме му реков дека не можам ама не можев да му ја кажам причината, по два сати му пратив порака дека многу сум се приврзала за него и подобро е да прекинеме на време, тој ништо не ми одговори, на скајп го прашав дали ја видел пораката само рече да и толку, по недела или две пак ме побара и прифатив да се видиме, меѓутоа ништо не дискутиравме за тоа.
     
  5. sexybaby

    sexybaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    62
    Izvini mozebi ke zvucam grubo no i dosta realno,a toa e deka vie nikogas nema da bidete zaedno a se poznavate i imate sex 3god.koga do sega ne ti predlozil vrska nema ni doprva.deckoto si go zivee zivotot zenski si faka isl,a ti se nerviras mislis na nego zapagas vo depresii...nikoj devojce ne vredi da si ja pogazis tolku gordosta.ostavi go so tek na vreme ke go zaboravis fati si decko setaj so drugarkite ne ti trebaat vakvi problemi.mn dobro ti ja razbiram makata moja bliska prijatelka bese vo takva sostojba ama i pokraj se i vreme i nervi i zenski tie nikogas ne bea zaedno.i ne veruvaj na se sto ke vidis vo filmovite kakov kraj da stavat na takov film?mila trebase da se ubie a jastin da ispadne jakiot fraer?poz i razmisli si vo kakva nasoka ke odis so ljubovniot zivot.
     
  6. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Колку и да пробуваш да се претставиш како жртва(ако тоа ти е целта),нема да ти успее.
    Од причина што,чек 3години?Зезаш се?Ти тоа стварно 3 години чекаш врска?
    Значи,за секс потребни се двајца.Никаде не спомена силување ти-значи доброволно си стапувала во сексуални односи со него.
    И сега не знам шо е поентата.Сакаш го само за себе?
    Ах бре девојче.Значи со самото тоа што ти си се согласила на 'friends with benefits' му имаш дадено до знаење дека на секој негов повик-слободна си.Тој те има кога сака.И тоа го знае тоа.И ти сега очекуваш да сака врска со тебе?
    Тој за тебе има ниско мислење очигледно,така што на врска не се надевај.
    И те замолува во иднина не му одговарај на повиците,т.е игнорирај го.Знаеш какви епитети добиваат девојките што се плеткат по туѓи врски?
    Кратко и јасно-да те сакал,немало да те искористува толку време,на тој начин и под такви услови.
    Додека не се поминати уште 3 години,па да има зашо повеќе да жалеш,бегој од таков и барај си ја среќата на друго место.Очигледно таму не ти е.
     
  7. Oki777

    Oki777 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2013
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    5
    :( Советите ви се многу реални, но не знам дали прво да му речам да се видиме да разговараме за да бидеме на чисто, или едноставно да не се јавувам кога ке ме бара. Навистина не знам како ќе прекинам да се гледам со него, но ветувам дека ќе се обидам.
     
  8. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477

    Да девојче реални се советите,и помалку..добро де повеќе се груби,ама тоа е за твое добро :!:
    З а да ја сфатеш правилната поента.Тука сите даваат совети кои навистина се потребни.
    Знам дека се чувствуваш како искористена,ама не си баш,зашо доброволно си во таа ситуација.
    Не се гледај повторно со него,зашо ти си слаба на него,и ќе знае да го искористе моментот.
    Кажи му дека твоите чувства ја преминаа границата од секс-пријатели,и дека тука завршувате.
    Веруваj,чувството после тоа ќе биде убаво.
    И наместо веќе да си го губеш времето со него,таму некаде постое личност која е вистинската за тебе.Само ќе треба да ја побараш ;)
     
  9. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    ~ А да се решиш прво дали имаш емоции кон него или само сексот ти е монотон. Дефинитивно се плашиш да си сама а хормоните ти беснеат.
    Леле девојчееее, ти ги прочитав мислењата, навистина имаш 19год. ?!?!
     
  10. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Оки77 3 години се навистина долг период. Сигурна сум дека си го засакала и повеќе од себе. Е некои машки се навистина
    кретени
    . Јас би ти препорачала искрено и би те посоветувала да прекинеш, никогаш не е касно да исправиш се. Нека ти биде ова памет за друг пат. Сепак имаш 19 години и иако имате толку години за жал сеуште не сте зрели. Не сте доволно запознаени со светот, настаните и последиците од него. Но време е да продолжиш напред, воопшто не мисли на него, како да не се случило како да било на сон. Излегувај и шетај со другарките, ќе си најдеш дечко кој ќе те сака таква каква што си, сите тука имаат свој интимен живот и самите за себе си знаеле колку партнери имале или немало. А биди сигурна дека за тие 3 години те мамел и те зборел, машките се такви се фалат, "ае јас ја имав па можеш и ти".Не дозволувај повеќе да бидеш искористувана како што самата кажа, врати си ја гордоста крени глава и речи јас можам. Тој не те сака тоа е факт, да те сакал за овие 3 години ќе бевте во врска, но тој те повредил си фатил женска, знам дека си се лажела себе си мислејќи дека ако имате секс ќе се фатите без оглед на се што било и дали си била со негов другар, но тој тебе не те гледал така. Сфати дека за него си му само секс а ти кога ќе сакаш да фатиш дечко ќе ти расипе зошто знае дека него ќе го мавнеш и нема со кој да има пак те губи. Прекини секаков контакт со него, ако сакаш за почеток избриши го од фб,од тел избриши се што имаше со него и сврти нова страна. Па имаш 19 години искрено ме зачуди, но во ред јас не те осудувам сепак твој живот твое право. Не дозволувај пак да подпаднеш под негово влијание и пак да му дадеш. Секој прави грешки но од таа грешка ќе научиш многу.
     
  11. Oki777

    Oki777 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2013
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    5
    Да, 19 години имам. Ќе гледам што побрзо да разговарам со него иако знам каков ќе биде одговорот. Сепак нема многу да му штети прекинот, тој има женска, а ако сака може и некоја друга да си најде за пријател за секс, не е проблем тоа за него, сепак само јас ќе останам повредена на крајот. А еднаш ми има речено дека и да фатам дечко да не го оставам него како што и тој не ме оставил мене кога фатил женска. Леле искрено се надевам дека кај и да е ќе ми дојде памет веќе.
     
  12. anjas

    anjas Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    2
    Се надевам дека нема да биде доцна каго ка ти дојде памет... И јас се наоѓав едно време во таков лавиринт да го наречам само што немаше женска но никогаш и немавме вистинска врска... А ваков тип на врска верувај емотивно ке те исцрпи и уништи тргни се додека е време собери сили и речи НЕ! позз
     
    На Oki777 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Lilik

    Lilik Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2022
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    6.243
    Пол:
    Женски
    Nikoj ne treba da dozvoli da bide iskoristen
     
  14. Lilik

    Lilik Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2022
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    6.243
    Пол:
    Женски
    Treba preptpazlivost