1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Искористени аватари

Дискусија во 'Канта' започната од doktorka-an, 17 октомври 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  343
  еве една нова тема,не е нешто интересна но многу е корисна и ќе ни се најде,во оваа тема секоја членка која не ја користи веќе својата слика за аватар да ја стави овде пред да ја избрише за да нема заблуди,затоа што се повторуваат исти аватари.темава е добронамерна и ако имате некоја забелешка кажете?сега за сега си ја чувам мојата слика,но кога ке ја менувам прво тука ќе ја ставам и сите оние кои сакаат нов аватар кога ќе ја видат оваа тема ќе видат кои аватари веќе биле па затоа ќе најдат нови.:$
   
 2. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  ИСКОРИСТЕНИ АВАТАРИ

  на друг форум, го има ова правило, да не се користи аватар кој е веќе зафатен :) :) па ајде ако заприметуваме, ќе им кажуваме на корисничките да го сменат, зашто озб доаѓа до забуни :|
   
 3. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  ИСКОРИСТЕНИ АВАТАРИ

  Докторке, во правилата за користење на форумов како правило не стои дека не смее да искористиш нечиј аватар откако ќе го тргне. Нека остане темава некое време, насловот ќе го изменам, да видиме други мислења, ама не верувам дека ќе стои долго... Како ќе кажат админите така.
   
 4. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Јас моето мислење си го кажав во предлози и идеи за сајтот каде што и реплицирав на докторката.

  Мислам дека нема потреба од темава, доколку ни смета нечиј аватар кој бил препознатлив за нас, ќе му кажеме на новиот корисник и готово ;)

  Не ја тупете безпотребно
   
  На Name и RainBow им се допаѓа ова.
 5. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  343
  ама мислам дека покорисно ке биде,и ќе имаме само нови сликички за аватари,а вака некако се истите не ми лепат баш.админите нека видат.и форумот ќе ни биде поразличен а и на нас ќе ни биде поинтересно за да се запомнеме барем по аватарите,на пример сега тебе те препознавам по том и џери и бабата заради твојот аватар.
  п.с.за оффи се однесуваше.
   
 6. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.679
  Заклучувам, затоа што ретко имало проблем од овој тип (употреба на веќе „искористени“ аватари) и сметам дека нема потреба од тема со ваква намена. Многу поедноставно е ова да се средува преку ЛП.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.