1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

''Искористување" во сексот

Дискусија во 'Секс' започната од hellocity, 10 јуни 2018.

 1. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.730
  Допаѓања:
  5.801
  Пол:
  Женски
  Дали мислите дека овој збор искористи дека некој некоја искористи е соодветен збор? И дали сексот е искористување?
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 2. simonakralica

  simonakralica Активен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2018
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  се зависи колку сте заедно,дали заслужил тој да му се допуштис и слично,ништо не е искористување ако се прави со мерак
   
  На Amellie13 и EraBon им се допаѓа ова.
 3. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  4.968
  Допаѓања:
  26.917
  Темата е дека самиот секс е искористување или дека може некој некого да искористи преку секс во одредена прилика?
   
  На WildMk, Lolo5 и Joi им се допаѓа ова.
 4. Purelove92

  Purelove92 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2015
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  2.369
  Пол:
  Женски
  Моја познаничка имаше дечко она луда по него, он луд во мозокот, секогаш кога ќе имаа расправија или слично наместо разговор тој сакаше секс и пријателката сакала/неќела имала. Се сеќавам еднаш дури и за време на сексот почнала да плаче - според мене ова е искористување ( да не се изрзавам поодвратно).
  Друг пример кога некој мене би ми симнувал ѕвезди, па кога би му се предала да го снема би се чувстувала искористено.
   
  На Desi1991k, PaLaVa, hermosa и 4 други им се допаѓа ова.
 5. GabyTranceॐ

  GabyTranceॐ Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2015
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  1.107
  Пол:
  Женски
  По овој пост заклучив дека типот си има пореметена психа бидејќи него го исполнува тоа кога е нервозен да има секс тоа е веќе злоупотреба не е искористување.

  Инаку не го гледам како кприст тоа доколку и двајцата сакаат. После нивната разделба поtoa ќе биде муабетот еи он ме искористи и ме фрли не бе златна и на тебе сигурно ти било убаво :D
   
  На PinkGirl* и Lolo5 им се допаѓа ова.
 6. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.752
  Пол:
  Машки
  Мене на пример многу девојки сакале да ме искористат за секс ... но јас им викам , не сум јас ВИЕ ! ;) + - не дозволувајте да го искористат вашето тело за пополнување на нивните ниски страсти. Тоа воопшто не е ОК.
   
  Последна измена: 12 јуни 2018
  На Плавуша123 и EraBon им се допаѓа ова.
 7. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.227
  Допаѓања:
  129.845
  Пол:
  Женски
  Према мене "искористување" во секс нема. Или сакаш, или неќиш да имаш секс. Ако сакаш- сакаш, не фаќа пу- пу не важи како сите други работи. Ако неќиш- нели е тоа силовање?
   
  На Joi, WildMk, hermosa и 2 други им се допаѓа ова.
 8. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  27.417
  Допаѓања:
  213.753
  Сексот сам-по себе, не е искористување.

  Силовање е.
   
  Последна измена од модератор: 13 јуни 2018
  На crimson, theowndemon, crazylady и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.797
  Пол:
  Женски
  Ако си била среќна ти, другото не е важно. Во животот прави го тоа што те прави среќна.
   
  На Lolo5 и sagittarius989 им се допаѓа ова.