Искра (Sparkle) [2012]

Дискусија во 'Филмови' започната од Keti-26, 23 јули 2013.

 1. Keti-26

  Keti-26 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  7
  Последниот филм на дивата Витни Хјустон. Преубав филм вреди да се погледне според мене.
  Дејството се одвива некаде во 60-тите години на минатиот век. Се работи се три сестри кои скришно од нивната мајка Ема формираат музичка група...која може да се каже дека подоцна ќе биде причина за распаѓање на нивното семејство. Дали го има некој гледано .. дали ви се допадна? :)

  [​IMG]

  Еве го и трејлерот :$
  http://www.youtube.com/watch?v=JBXGhbpMMrw