1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Искуства со пајаците на ПОЦ и Општина Центар

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од referentka, 17 мај 2019.

 1. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.351
  Допаѓања:
  317.030
  Какви искуства имате со пајак службите на ПОЦ и на Општина центар ?

  Дали некогаш неосновано Ви дигнале возило ?

  Како паркирате и дали сте од оние ,,со трпкачи,, кои оставаат кола кај ќе им падне
   
  На kukla21, gjoker4e и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 2. 0ли

  0ли Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  8.527
  Допаѓања:
  28.893
  Пол:
  Женски
  Никогаш не ми дигнале возило, но никогаш не се паркирам каде што ќе стигнам. Секогаш на паркинг.
  Најмногу ме нервираат кога со трепкачи застануваат на кривина, пред семафор или пред пешачки :@
   
  На kukla21, LollySky, Shmizla94 и 4 други им се допаѓа ова.
 3. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.668
  Живеам во центар хаос е дури и за нас што живееме тука
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  3.391
  Допаѓања:
  19.483
  Пол:
  Женски
  Ете ги под прозор, се расфрлаат со тоа канџите. Со сета сила ги фрлаат на возилото горе, толку се тивки што муабетот им се слуша до 6ти спрат.
  Не, не ми кренале возило, имаме налепница и често немаме кај да паркираме.
  Не се криви тие од пајак, криви се овие инкасаториве шо пуштаат да се паркираат кај стигнат. Па кога ќе се наредат 5 возила да креваат, па колони, па свирења.
   
  На Shmizla94 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Next

  Next Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2019
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  947
  Пол:
  Женски
  Не ми дигнале, ама знам на многу кои дигнале без причина кои си биле многу нормално паркирани. А зашто не отидат на бит пазар, чаир таму да креваат, таму е најголем хаос
   
  На Anie93, Dust, Shmizla94 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Swatt

  Swatt Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2019
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  365
  Пол:
  Машки
  Пајаци постојат само за сиротиња. Кога поминувате покрај влада или суд се гледаат непрописно паркирани скапи автомобили. Нормално никој не ги крева нив.
   
  На Anie93, sjdgo и didisi им се допаѓа ова.
 7. Love 83

  Love 83 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  1.519
  Допаѓања:
  31.240
  Пол:
  Женски
  Нас ни ја кренаа лани пред битпазар и тоа некаде после 6 попладне беше
   
  На Next му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Swatt

  Swatt Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2019
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  365
  Пол:
  Машки
  Виделе дека не возите голф 4, па затоа ви ја кренале :D
   
  На Antebellum, sjdgo, didisi и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Love 83

  Love 83 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  1.519
  Допаѓања:
  31.240
  Пол:
  Женски
  Да, да ,сигурно е тоа :)
   
  На Swatt му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  10.054
  Допаѓања:
  132.333
  Имаме лепенки и паркираме прописно.
  Имаме паркинг само за со лепенки пред зграда.
  До сега не се случило нешто.
  А така и нека остане.
  Мислам да ме кренат ќе плачам и оро ќе играм ако треба, ич нејќам пари за таква глупост да дадам.
   
  На Shmizla94 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.351
  Допаѓања:
  317.030
  Имаат луѓето лоши искуства со ПоЦ.
  Со лепенка паркирано, го дига пајак.
  И слика доказ има каде било паркирано и дека има лепенка.
  Од ПОЦ упорни-платете си,ќе ви го вратиме возилото па после тужете не и ќе се раскусуриме.

  Причекување со штоп ме нервира.
  Пред некоја недела и баба сосе кола дигнал пајакот.
  Мислат дека ако седи некој во колата ќе ги амнестираат??
   
  На kukla21, didisi и TeddyGrey им се допаѓа ова.
 12. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  10.054
  Допаѓања:
  132.333
  Можно е.
  А и сега ќе видите ќе ми се случи, каков Марфи сум.
   
 13. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.936
  Допаѓања:
  13.987
  Пол:
  Женски
  Секогаш си плаќам на паркинг. Кога веќе имам пари за бензин, не прават разлика парите за паркинг.
  Едино ако сум порелаксирано отидена и ми одговара локациски, паркирам кај полицијата позади Корчагин ;)
   
 14. veteruska

  veteruska Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  1.977
  Допаѓања:
  5.796
  Еднаш ми ја собраа и ме ошурија,од тогаш навака ја оставам само на сигурно.
   
 15. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.545
  Допаѓања:
  19.419
  Рефка, темава во категорија кафе - муабети отворена, помислив станува збор за инвазија на вистински пајаци (инсекти). :D

  Инаку, немам возачка па затоа возам на кратки релации, некогаш воопшто затоа што не сум добар возач. Сепак, до сега не ми дигнале возило. Еднаш се најдов во ситуација да морам да се објаснувам зошто ми е потребно паркинг место, ама откако им кажав дека ќе свртам неколку броеви за да ги пријавам како надлежни органи кои вршат неосновано вербално вознемирување се повлекоа. Немав познат во полиција, ниту број каде да завртам, едноставно се снајдов во тој момент.
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  10.054
  Допаѓања:
  132.333
  Да те поздравам.
  Реков Марфи.
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.