1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Искуство со слабеење

Дискусија во 'Канта' започната од kuklicka55, 29 декември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Aко е интегрално, не значи дека е диетално ;) Mожеби е здраво, но полно е со калории :(
     
  2. hiphopgirl

    hiphopgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    190
    НЕ се баш леб ама боље тоа да јадеш отколу некои смоки од 5 ден што нити се убави и само дуваат
    или пак некои чоколадии
    И овие бејкролсот и кубетите се такви демек "препечено лепче" и плус те држат таму до 1 сат ако си одсабајле или до 7 навечер и јас како што знам немаат многу калории
    П.С ЈАс повеќе јадам кубети затоа што се во помало пакување колку да ме држи да не сум гладна
    Иначе јас се одржувам на тој здрав режим на исхрана и не се осеќам гладна преубаво се чувстувам се откажав уште вториот ден од чоколадите барем грицки само у школо некогаш како кубетите де :) вежбам по пола сат на орбитрек па ако ви треба некој совет слободно кажете ..Иначе сум ослабната за 4 дена околу 2-3 кг
     
  3. hiphopgirl

    hiphopgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    190
    shery супер продолжи така полека полека намалувај ја храната
    искрено да ти кажам ни јас баш не сум за диети ама сега се придржувам на здравиот режим на исхрана ниту сум гладна ниту ми се јаде ништо.кога ми дојде време за јадење јадам и толку . уште сум во првата недела на овој режим на исхрана ама сепак се навикнав и супер се чувствувам. благото уште на вториот ден го откажав сега не ми недостасува. порано кога ми понудеа моиве дома сакаш милка сакаш грицки веднаш трчав кон нив сега не изгубив воља да ги јадам . подобро затоа што се штетни и таака .
     
  4. hiphopgirl

    hiphopgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    190
    кога ми се јаде јадам полесна храна колку да се заситам,а некогаш и прејадувам што се вика.хихи.
     
  5. poison.ivy

    poison.ivy Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    198
    Овошни јогурти како што ти кажа hiphopgirl се убави и лесни, а можеш и 2-3 мандаринчиња, портокали, јас на пример сум луда по нив :) Немој многу да се залажуваш со смоки, зашто се мноооогу калорични и полни со сол, а и интегралните грицки иако се здрави на некој начин сепак се калорични, но можеш да си каснеш малку.
    Јас пред да тргнам некаде на сабајле, станам порано и појадувам јогурт во кој ги потопувам житарките Fitness од Nestle, девојки многу е вкусно мммммммм.... :)
     
  6. hiphopgirl

    hiphopgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    190
    Јас исто така правам рано сабајле пред школо у 7 јадам житарки со млеко ;)
     
    На BlackCat му/ѝ се допаѓа ова.
  7. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    Најдов и решение за ова си купувам еднаш во неделата житарици и ми стојав во чанта и по 2 јадам и само вода си купувам а едно пакетче внатре од тие читарици што ги конзумирам јас има внатре 10 таман 5 дена по 2 :) ;) :P
     
  8. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Алек, браво за тебе што го постира ова видео :clap:
    Е ова се обидувам да го кажам кога станува збор за природно слабеење кога го видов многу пријатно се изненадив ама најискрено.
    Сум имала искуство и со дебелина и со слабеење, баш и мене ми се случи да бидам многу слаба и потоа да качам речиси тродупло од килограмите, но секако со труд ги симнав килограм-натрапниците (што ги викам) и сигурно со овој метод и моето исцрпувачко вежбање нема да ги вратам назад !
    Ова е најдобар и најефикасен начин, треба само да се проба за да се верува, јас и без да го практикувам верував во него . :)
     
  9. hiphopgirl

    hiphopgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    190
    штооооооооо е работа со видеооттоо кај мене не сака!
    ке ми кажете ли за што се работи во видеото ?
     
  10. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.523
    Допаѓања:
    7.727
    Пол:
    Женски
    ај ако сака некој нека пише сто е со видеото пошо и кај мене не сака да се пушти а баш ме интересира
     
  11. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    од денес дефинитивно почнувам со здрава исхрана :rock:
    откако темелно ја прочешлав темава решив и си купив нестле фитнес па секое утро тоа ќе си јадам
    ајде феминки почнувајте со диети иде лето
    :rofl: :rofl:
    што би рекла хајрие со помин нека е :D
     
    На hiphopgirl му/ѝ се допаѓа ова.
  12. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    5.944
    Допаѓања:
    20.434
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека кроасаните дебелеат бананче каснувај ама кроасан секој ден, е тоа незнам :x
     
  13. poison.ivy

    poison.ivy Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    198
    Дебелат да, во право си. Ме фати некој јадачки период, се надевам ќе ме пушти :)
     
  14. UniqueCreature

    UniqueCreature Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    44
    poison.ivy не се секирај, немој да се напнуваш нема да се здебелиш од 1 бананче, само балансирај и не претерувај - кога ти се јаде касни си, ама кога навистина ти се јаде. Кога ќе јадеш благо гледај да е наутро затоа што ќе се потроши во текот на денот и нема да имаш последици :) И најважно, немој да чувствуваш грижа на совест заради јадење, кога ти се јаде ќе си јадеш само полека умерено, комбинирано со физичка активност не само што нема да се здебелиш туку ќе го доослабеш вишокот. А ако мислиш да продолжиш со диета јас ја препорачувам диетата на Иренна, ја има на форумов во темата диета за оние кои немаат физичка активност...позз
     
  15. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    ако веќе не можете без благо ас би ви предложила vitanova добро чоколадо а и нема многу калории! ;)
     
    На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
  16. poison.ivy

    poison.ivy Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    198
    ^ angel4e121 какво е тоа чоколадо, каде можам да го најдам? Абе чокохолик невиден сум :)

    Инаку си најдов решение на проблемот, си јадам умерено без грижа на совест, другарка ми ми даде едни клипови каде нешто играат, вежбаат демек аеробик ама повеќе ми личи на играње со музика, интересно ми е и сега додека е ладно на тој начин се раздвижувам :) Ги гледам и си играм.
     
  17. UniqueCreature

    UniqueCreature Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    44
    Какво е тоа Витанова чоколадо, и јас првпат слушам...Да не мислиш на Витанова житаркине, како бонжитата што се? Ако се мисли на нив, навистина се многу вкусни и здрави, а и ефтини...Но, сепак чоколадо си е чоколадо, не е исто :)
     
  18. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    UniqueCreature да мислам на тоа чоколадо.
    poison.ivy можеш да го најдеш во сите маркети тедико тинекс па дури и во малите продавници има во различни вкусови а еве и слика за да мочеш подобро да го најдеш а и наче најдобро ти е ова што е на сликата бидечи има и роколадо :)
    http://www.google.com/imgres?imgurl=htt ... 29,r:6,s:0
     
  19. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    прочитај позади :D 100гр има доста калории, житарките не се диетални :) туку само здрави
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  20. UniqueCreature

    UniqueCreature Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    44

    Така е лудо19, не се диетални, полни се калории...Ама кога мора нешто благо да се јаде, барем здраво нека биде :)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.