Исламски празник - Рамазан

Дискусија во 'Религија' започната од srcesrce, 16 јуни 2015.

 1. srcesrce

  srcesrce Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  339
  Пол:
  Женски
  Нека ни е честит празникот Pамазан на сите муслимани.
  Ramazan mubarek olsun.

  [​IMG]
   
  На ADOKI, girl-miri, Zeynep и 4 други им се допаѓа ова.
 2. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.930
  Пол:
  Женски
  Cestit neka vi e Ramazan na site muslimani...
  Me interesira ako ne e problem da mi kazite koga pocnuvat postite za ovaj prazik, i kolku vreme postite?
   
  На ADOKI, Sanjichka007 и mirandaa им се допаѓа ова.
 3. mirandaa

  mirandaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  1.317
  Допаѓања:
  24.673
  Пол:
  Женски
  Postot e veke pocnat.Ovaa godina pocna na 17 juni,a ke trae eden mesec.Sekoja godina e taka,a sekoja godina pocnuva deset dena porano od predhodnata.
  Vi blagodaram inace. :)
   
  На ADOKI, daylight и mime87 им се допаѓа ова.
 4. love.a7x

  love.a7x Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  112
  Среќен празник на сите муслимани и од мене :)
   
  На ADOKI, kucickaaa и mirandaa им се допаѓа ова.
 5. Zeynep

  Zeynep Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  1.100
  Пол:
  Женски
  Честит нека ни е.
   
  На ADOKI и Sanjichka007 им се допаѓа ова.
 6. awayfromyou

  awayfromyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2012
  Пораки:
  423
  Допаѓања:
  294
  Пол:
  Женски
  Среќен нека е Рамазан на сите муслимани и од мене :)
   
  На ADOKI и kucickaaa им се допаѓа ова.
 7. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  2.426
  Пол:
  Женски
  Мислам дека се честита на крајот кога се слави Рамазан Бајрам а тоа е оваа година на 17 Јули и наредните 2 дена по овој ден инаку деноите додека се пости се поздравува со лесен пост, Како што во христијанството додека траат велигденските пости не се поздравува со Христос Воскресна туку на крајот.

  Инаку навистина не ја гледам целта за отварање на цела тема кога веќе има тема околу речигијата каде може да се опфати и оваа тема. Ако е за честитки тоа можат кога ќе фојде денот сите оние што сакаат да го направат во темата СДК или СП така да мислам дека е излишно постоење на ваква тема кога и самиот тој што ја отворил темава не дал увод и насока за дискусија туку ја отворил само како тема за поздрави и честитки.
   
  На daylight, joy1 и kristina123456 им се допаѓа ова.
 8. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  7.602
  Пол:
  Женски
  Нека ви е среќен празникот на сите муслимани. :)
   
  На ADOKI, Rose96, Kukla994 и 3 други им се допаѓа ова.
 9. kucickaaa

  kucickaaa Активен член

  Се зачлени на:
  9 март 2016
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  57
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На ADOKI, girl-miri, Rose96 и 6 други им се допаѓа ова.
 10. goodnesswithin

  goodnesswithin Активен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2016
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  53
  ramadan-kareem-wallpaper-23.jpg
   
  На ADOKI, girl-miri, Rose96 и 5 други им се допаѓа ова.
 11. goodnesswithin

  goodnesswithin Активен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2016
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  53
  Честит Рамазан на сите браќа и сестри од Исламска вероисповед. Со лесно нека ни е постењето, молејќи го Возвишениот Аллах џ.ш. да не обдари со милост, да ни ги прости гревовите и да не направи од успешните. :)

  ramadan-01.jpg

  Quran-mosque.jpg
   
  На mssuniquee, ADOKI, girl-miri и 9 други им се допаѓа ова.
 12. srcesrce

  srcesrce Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  339
  Пол:
  Женски
  Честит РАМАЗАН на сите муслимани нека ни биде со лесно
  images-2.jpeg
   
  На ADOKI, girl-miri, kucickaaa и 6 други им се допаѓа ова.
 13. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.968
  Cestit Ramazan I od mene drustvo.
  Mesecot na Kur'anot, mesecot za ibadet.
  Molete se na Gospoda. Ucete zikr. Ucete/citaj te Kur'an( koj znae na Arapski koj na drug jazik).Cinite dova na Allah.
  Allah da ni dade olesnuvanje I da ni go primit postot inshaAllah.
  Amin ♡
   
  Последна измена: 6 јуни 2016
  На mssuniquee, ADOKI, girl-miri и 6 други им се допаѓа ова.
 14. Zeynep

  Zeynep Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  1.100
  Пол:
  Женски

  :l:
   
  На ADOKI, kucickaaa, srcesrce и 4 други им се допаѓа ова.
 15. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.541
  Допаѓања:
  11.918
  Пол:
  Женски
  Честит празник друштво, со лесно постот. :)
   
  На ADOKI, girl-miri, BoneMachine и 4 други им се допаѓа ова.
 16. Meliha.

  Meliha. Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2016
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  Честит празник,со лесно да ни е на сите муслимани:)
   
  На ADOKI, girl-miri, kucickaaa и 4 други им се допаѓа ова.
 17. kucickaaa

  kucickaaa Активен член

  Се зачлени на:
  9 март 2016
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  57
  Пол:
  Женски
   
  На minne992 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Скопјетесакам

  Скопјетесакам Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2015
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  9.199
  Честит Рамазан нека ви е со лесно постот,и Господ секогаш да е со вас.
   
  На ADOKI, girl-miri, kucickaaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.968
  Blagodarime :D
   
  На ADOKI и Скопјетесакам им се допаѓа ова.
 20. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.502
  Допаѓања:
  10.369
  Пол:
  Машки
  Bajram Mubarek Olsun
   
  На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.