1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Исламски празник - Рамазан

Дискусија во 'Религија' започната од srcesrce, 16 јуни 2015.

  1. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    ^Душо, во верата немат насилство....
    Ако мислиш дека немојш, имаш потешкотии а имаш желба и искрена намера (Аллах само ни ги знајт срцата и намерата) е тогаш остај сега, ке го испостиш кога ке е малце поладно.
    Само, немој да мислиш дека ке го имаш истиот себаб што ке го имаше сега ако го испостиш. Мислам јасно е тоа нели.
    И јас знам и познавам такви. Тие што сега постат а од утре го прават истото што го правеле и претходно...ај да не грешам душа..
    Тие шо до сега го сликаа газот сега се сликаат со шамија, да видиме како одат во Џамија демек.
    За некој ден ке заврши Рамазанот и ете ги на плажа.
    Кој шо сака нека си прајт. Секој за себе. Не осудивам никој. Не зборам лично за никој ама има луѓе шо ептен се превземале со дуњалуков и шо немислат дека ке излезат пред Аллах еден ден.
     
    Последна измена: 20 јуни 2016
  2. Sanya20

    Sanya20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Да баш тоа за првото што го кажа мислам сега ме свати што сакав да кажам:)
    Јас видов девојка пред ифтар со едно машко идеше замисли колкав грев можи тоа да биди...Подобро да не се залажува самата себе дека пости ама ете има разни луѓе во денешно време.
     
    На Kukla994 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Candid

    Candid Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    489
    Пол:
    Женски
    @Sanya20 каков грев можел да биде тоа да постиш и да идеш со машко? Во која смисла идеше со едно машко?
     
  4. Sanya20

    Sanya20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Тие што знаат ме сватија што сакам да кажам и не е тоа тема овде :)
     
  5. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Па девојко очигледно ти не се сваќаш прво...па не знаеш да објасниш очигледно
     
  6. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.477
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Што е проблемот ако одела со машко?
     
  7. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Mozebi sakase da kaze odela so masko na drugi nacin a ne samo odela :Donaka pesacela po pat.
    Neli koga se posti treba da si cist a ona sto odela ili saka devojkata da kaze deka imala nekakvi odnosi so maskoto:wasntme:toa odela,ako taka razbrav:D
     
    На Sanya20 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.477
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Ех, тоа не се знае, никој не им светел. И дечко да и бил и се, не значи дека не е "чиста".
     
  9. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Jas kolku sto znam e grev vo tek na post da imas odnosi so masko,ona pisa deka devojkata idela so masko pred iftar i koj znae sto pravele pa grev bilo:wasntme:taka razbrav a inaku toa vo pravo si ako pesacela so masko moze i decko i bese i brat pa ne e ubavo da se kaze nesto beZ da se vidi:^)
     
  10. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.477
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Па затоа реков, не им светела па да знае што правеле. Не знам дали е свесна девојката дека и самото нагаѓање моментално или ти оговарање е грев. Ми иде на живци ова размислување, етикетираење и судење, одела со машко пред ифтар, пу пу срамота.:fubar:
    П.с не мислам на тебе нешто, да не се разбереме погрешно:rofl:
     
  11. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Jas znam deka e grev i ne ja ogovaram jas tuku taka razbrav toa sto imase pisano devojkata, pa samo pisav toa sto razbrav za tie sto ima pisano sto imalo grev tuka.
    Inaku pogolem grev e toa da kazes nesto bez da vidis,jas pisav toa sto razbrav a ne deka poveruvav vo toa sto pravela......
     
  12. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.477
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Знам, затоа ти пишсв дека не мислам на тебе...
     
  13. Sanya20

    Sanya20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    @Emotional123 Не сум мала да зборам за нешто што не сум видела со свои очи па глупости на празно да зборувам.Ти премногу озбилно ме свати во тоа дека одела со машко.Ја знам девојката и не и е дечко туку само се гледат понекогаш,и ги видов како се бакнуват ете отворено кажувам се извинувам на израз.Тоа се прави после ифтар не пред.И можеби е грев да оговарам ама поголем грев од нејзиниот не е.Кој ме свати што сакав да кажам ќе знаеше дека беше за тоа дека џабе некој гладува кога постот не е правилен.Ај позз и не се возбудувај многу друг пат ;)
     
  14. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.477
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    А од кај знаеш дека постела? Гледајте се себе и својот пост, а не што прават другите.
     
  15. Sanya20

    Sanya20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Која си ти да кажуваш кој што треба?Јас пример дадов како погоре некој што имаше дадено исто.Кажав ја знам девојката и знам дека пости и сеа што ќе направиш? Ако е така и ти гледај си го твојот пост и не коментирај тогаш.
     
  16. Meliha.

    Meliha. Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2016
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    119
    Пол:
    Женски
    Тоа што го кажуваш на другите истото ти го правеш.Јас знам дека е грев и тоа голем,зошто со машко не смееш да бидеш додека постеш во никој случај.Ние не сме Аллах да судеме на никој ама не е во ред тоа што го прави ти не знам зошто толку се замараш и зошто го прескокна постот на Кукла дека и таа имаше напишено нешто исто такво,а од моја страна ти кажувам и јас сум видела такви девојки па не ми е било убаво да го видам тоа.Ама секој со својот живот,тие само пример дадоа,а ти не знам што толку се навреди дај прекинете и не ја расипувате убавата тема зошто е за друго отворена.
     
    На Sanya20 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.477
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Си го гледам, не снимам кој оди со машки кој со женски.
    Реков дека не е?
    Не се нервирам ама одвратни ми се тие прости мислења од типот "одела со машко".Мислам дајте луѓе.
     
  18. Meliha.

    Meliha. Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2016
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    119
    Пол:
    Женски
    Реков дека не е?
    Не се нервирам ама одвратни ми се тие прости мислења од типот "одела со машко".Мислам дајте луѓе.[/QUOTE]
    Ако ти се одвратни не читај тогаш.Мислам дај си ја напнала темата да се карате и да се заклучи за ваши глупости.Секој си има различно мислење и ајде со сите што немаш исто расправај се колку сакаш.Ова е форум,а не суд.
     
    На Sanya20 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Sanya20

    Sanya20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Сигурна сум дека е така;)
     
  20. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.477
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Ако ти се одвратни не читај тогаш.Мислам дај си ја напнала темата да се карате и да се заклучи за ваши глупости.Секој си има различно мислење и ајде со сите што немаш исто расправај се колку сакаш.Ова е форум,а не суд.[/QUOTE]
    Ако е форум, а не суд, зошто да не кажам свое мислење? Зошто не одговара?