1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Испит "Плида" по Италијански јазик

Дискусија во 'Образование' започната од King Kong, 18 октомври 2019.

 1. King Kong

  King Kong Активен член

  Се зачлени на:
  21 април 2019
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Дали некој има полагано или пак знае некого кој полагал испит "Плида" по италијански јазик во институтот "Данте Алигиери" во Скопје? Ме интересира дали е тежок испитот? Дали се полага само писмено или има и усен дел? Што прашања паѓаат? Сакам да полагам сега во ноември за А1 па ме интересира како е полагањето, ако е многу строго и тешко да не си фрлам пари за џабе пошто не е баш ефтино. Фала ви однапред.