1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Исплатливоста за изградба и изнајмување на станови до море

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Marick14, 21 јануари 2016.

 1. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.930
  Ме интересира дали би ми се исплатело да инвестирам во изградба или изнајмување на станови негде на море. Размислувам за Грција или Бугарија. Се останато ми е далеку.
  Повеќе сум насочен кон изнајмување на станови отколку за градење на нови. Инвестицијата е помала.
  Доколку би земал за да изнајмувам, што документи би ми требале?
  Во кој град или место (Бугарија и Грција) е најдобро за инвестиција за ваква работа?
  Колку пари би ме коштало?
  Колкав е ризикот од загуба?
  (имам Европски пасош)

  Ме интересираат вашите мислења?
   
 2. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.724
  Допаѓања:
  31.962
  Пол:
  Женски
  И мене ме интересира ова. Одамна размислувам за истото.
  Има некој искуство да сподели? Од вас, некој близок?
   
 3. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  13.593
  Допаѓања:
  42.628
  Пол:
  Женски
  Другар има апартман *мислам* во Неа Флогита ама како е што е не сум го прашала.Ако сакате можам да се распрашам одоколу за цени од
  квадрат