1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Исповести

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Barca-Gril, 25 јуни 2014.

 1. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  874
  Допаѓања:
  927
  Пол:
  Женски
  Дали некогаш сте слушнале за странава ( http://ispovesti.com/) можеш да оставиш анонимна исповест која ако се објави луѓето ќе може да одбруваат,осудуваат,коментираат...
  Морам да признаам дека страницава успева некогаш да ме насмее до солзи,да ми го подобри расположението,ми дава надеж дека сеуште постојат,добри,хумани луѓе,дека постојат вистински другари,вистинска љубов..но неретки се и случаевите уште еднаш да докаже какви се лицемерни,дволични луѓе шетаат по земјава...
  Дознав дека некои навики (мои) коишто ги сметав за ненормални или пак чудни,и некој друг ги користи,можам да кажам дека страницава стана дел од мојот живот,се пронајдов и во многу исповести,лично како јас да ги пишував иако не е така...
  Кој досега не ја посетил страницава му препорачувам!
  Иако е на српски сум сретнувала и исповести на македонски јазик,бев горда на тоа што и македонците ја знаат страницата,ја користат... :) :)
  Доста со рефератот... :D
  Се извинувам ако веќе има ваква тема :)
  Еве некои што мене лично ми се допаѓаат...
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

  • Untitled8587.jpg
   Untitled8587.jpg
   Големина на фајлот:
   150,4 KB
   Прегледи:
   961
  • ppp.jpg
   ppp.jpg
   Големина на фајлот:
   50,6 KB
   Прегледи:
   956
  На angelche16 и tinka-mace им се допаѓа ова.
 2. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  672
  Допаѓања:
  761
  Пол:
  Женски
  Kad sam bila mala, nisam znala v da izgovorim. I tako na rođendanu, ja u dvorištu ubrala neki cvetić i pokazujem snimatelju i govorim -'idii- i on ode... :rofl:
   
 3. anabela525

  anabela525 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2013
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  45
  Gospodi, poslednovo me rasplaka...
   
 4. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На sweet-star, Juicy, Golden и 5 други им се допаѓа ова.
 5. blackred

  blackred Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2014
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Јас деноноќно сум на странава хаха,стварно има преинтересни исповеди а прво на инстаграм видов потоа видов дека имало страна .Ви ја препорачувам стварно :lol: :lol: :rofl:
   
 6. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.097
  Допаѓања:
  163.511
  Пол:
  Женски
  [​IMG] :lol:
   
  На sweet-cherry, senza.parole, LittlePinky и 4 други им се допаѓа ова.
 7. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  5.014
  Допаѓања:
  36.004
  Пол:
  Женски
 8. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  :D :D
  [​IMG]
   
  На Barca-Gril му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.672
  Допаѓања:
  37.974
  Ги следам на Фејсбук,aма The humans of New York се подобри(ем фотка,ем исповест,многу често инспиративна).
   
  На gingerchild му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SV1911

  SV1911 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2013
  Пораки:
  2.642
  Допаѓања:
  61.216
  Многу вистина има овде... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

  Dok se nisam preselila sa verenikom, od roditelja sam za rođendan dobijala parfeme....sada dobijam šerpe, poslužavnike, čaše, činije....
   
  На flowersss и Lavander им се допаѓа ова.
 11. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.519
  Пол:
  Женски
  Следејќи ја странава колку што сфаќам дека има многу слични на мене, исто толку сфаќам и колку ненормални луѓе има :rofl:

  "Sinoć nisam mogao zaspati od komaraca koji su me ubadali. Uzeo sam mobitel i počeo guglati što komarci ne vole. Nakon dugačkog popisa raznih ulja kojima ni ime ne znam pročitati, našao se češnjak. Pošto je to bilo jedino oružje što imam, digao sam se, prepolovio češnjak i počeo se njime mazati. Vratio sam se u krevet, komarci su me i dalje ubadali, samo što sam ovaj put i smrdio..." :rofl:


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На love.a7x, Elennaa и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 12. DoReMi

  DoReMi Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  156
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На senza.parole, danniela5 и Summerlover им се допаѓа ова.
 13. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
 14. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.706
  Допаѓања:
  2.019
  На ова најмногу се изнасмеав :D

  - Ne znam da izgovorim glas R, a bivši nije znao L... Sva sreća pa raskinusmo, inače deca ne bi znala da nam izgovore pola azbuke!

  И после тоа коментарот:

  - Ne nervirajte se ljudi,sjetite se samo lika koji ne može da kaže R i L ,pa pjeva:
  "S KIM SI ME NOĆAS VAVAVA , VAŽEŠ DA NISI"

  Се превртив :rofl:
   
  На skinnylove, Madonna7, Elennaa и 3 други им се допаѓа ова.
 15. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
 16. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.411
  Допаѓања:
  6.697
  Пол:
  Женски
  Kada sam bila mala, otišla sam na selo sa tatom kod strica. Iako sam bila najmlađa, svu decu sam ubedila da znam kineski, jer sam žvrljala linije po papiru.

  I kad idem u WC obavezno se odjavim sa fb, iako živim sama.

  Nemam mnogo prijatelja pa ih ponekad izmišljam. Imam osećaj da mi je tako život zabavniji.


  Hahahaaahha :D
   
  На flowersss му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.097
  Допаѓања:
  163.511
  Пол:
  Женски
 18. Sky-butterfly

  Sky-butterfly Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  3.397
  Допаѓања:
  60.816
  ме заразивте со странава :rofl:

  еве и од мене нешто:

  увек када одем на море, заљубим се у неког конобара :rofl:

  Како јас кога бев помлада :D
   
 19. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.186
  Пол:
  Женски
  Ова како некој наместо мене да го пишал:


   
 20. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Barca-Gril, Moonstone.17 и Summerlover им се допаѓа ова.