1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Исповести

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Barca-Gril, 25 јуни 2014.

  1. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.540
    Допаѓања:
    21.507
    Пол:
    Женски
    Заразена сум со странава одамна. :D

    Ај што царски исповести има,но,коментарите се едноставно врв. :rofl:

    [​IMG]
     
    На Elennaa, Elena69221, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Ептен е добра странава.Еве неколку исповеди кои ми се меѓу омилените :D
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На viki-dete, Elennaa, sweet-star и 8 други им се допаѓа ова.
  3. blackred

    blackred Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2014
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Не знам дали имавте видено, хаха еднаш една девојка напиша исповед за тоа како бившиот правел веридба со кошулата која таа порано му ја купила, потоа една исповед од мажот за кошулата ,и исповед трета од кошулата како ја објаснува цела ситуација ,се пресмеав значи :D :D :D :D :lol: :rofl:
     
  4. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    [​IMG]
     
    На LittlePinky, Moonstone.17 и GordanaL им се допаѓа ова.
  5. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
     
    На Juicy, sweet-star, Elena69221 и 4 други им се допаѓа ова.
  6. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    ^ ова е врвот! :rofl:

    [​IMG]
     
  7. Dvolicen

    Dvolicen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    3.485
    [​IMG]
     
    На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.
  8. bella96

    bella96 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2012
    Пораки:
    310
    Допаѓања:
    1.027
    Kada god bih bio u prolazu kraj stare djedove kuće u mojoj ranoj mladosti, uvijek bih se zaletio na vrata i bez kucanja uletio u kuću i glasno se proderao: "DJEEDEEE", a on bi mi uvijek na to odgovorio: "HOJ SOKOLE MOJ" ... Vjerujem da i sada sa 25 godina me ne bi bila sramota da isto tako uletim u sad već praznu kuću..

    Sećam se živo, kad sam bio mali, 87-88e, kada bi išli na more. Deda bi nas pratio do železničke stanice biciklom, na nju natovareni koferi, tako pešaka dugom i širokom ulicom. Upeklo popodnevno sunce, nigde žive duše a mi hvatamo hlad drvoreda pored ulice. Dede nema već 18 godina, na more nisam išao 16 godina a na stanicu više od 12. Nema više ni drvoreda, posekli ga i zasadili neka mala neprimetna stabla. I ništa više nije isto...

    "Ljeto 1998, ja kao 16-godišnja djevojka u Umagu sam upoznala jednog prekrasnog momka mojih godina i to je bila moja prva ljubav. Ta 2 tjedna su brzo prošla i ja sam već morala natrag u Zagreb. Godine su prolazile, ja sam imala nekoliko "ljubavi", ali s niti jednim nisam osjetila ono što sam osjetila s njim. 2005 godine hodam ja Zagrebom na putu za faks i čujem netko viče moje ime. Okrenula sam se i ugledala njega. Vrijeme kao da je stalo i nikad neću zaboraviti taj trenutak kada sam ga zagrlila. Tijekom idućih godina započeli smo zajednički život. Vjenčali smo se 2008. i nije bilo sretnije osobe od nas kada nam se u 2009. rodila kćerka. Moj život je moglo bi se reći bio idiličan... Sve dok prije 5 mjeseci nisam dobila poziv... Poginuo je u automobilskoj nesreći. Šok, nevjerica, bol, praznina... Plakala sam neprestano i živjela samo za našu kćer. Danas bi nam bila 6. godišnjica braka. Čudno kako se život može preokrenuti u tako kratkom razdoblju... Volim te Andrija, zauvijek "

    "Pre jedno 3-4 godine bio sam na svirci u jednom "underground" kafiću. Onako malo pripit oko 3-4 ujutro krenem ja kući pješke, pošto nemam auto. Idem ja tako putem kroz grad i pored mene prođe zgodna djevojka i ja onako polupjan udarim neku lafinu joj. Ona ni da se okrene. Ja joj doviknem "stani ba ići ću s tobom" (u najboljoj nameri kažem). Ona ubrza, ja ubrzam malo kontam ako ništa ići ću iza nje za nedo Bog. Ona opet ubrza, ja ubrzam. Ona već poče da trči lagano, ja za njom. Ona poče trčat pravo kao na maraton ja poče za njom trčat, kad poče ona vrištat "bježi!" I ja onako zbunjen počnem trčat ko da me satana lično goni. Protrčim pored nje ona sva uplakana. Nastavim ja trčat neki 20 metara pogledam iza sebe ona stoji u mestu. "Bježi bježi!" ja ti njoj. "Od čega ti bježiš ja se uplašila tebe!". I tako sam upoznao svoju, sada već, bivšu djevojku."
     
  9. Pepelaska25

    Pepelaska25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    553
    Пол:
    Женски
    Каква исповест какви глупости, нема ни И, од исповес, кој впрочем на македонски е исповед. Дури и насловот е погрешно напишан. Не ми е јасно зошто се дозволува да се лепат цитати од некој глупав српски сајт. Каква врска има со исповед тоа што го пишува таму, и дали оние што се воодушевени од тој сајт знаат што воопшто значи исповед. Овие глупости ги измислуваат некои идиоти за да се лепат дечурланава на нив и да имаат посетеност на сајтот.
    Друга работа е што е забрането да се користат делови од работио што се објасвени на друг сајт.
    Ако некому му се допага ок нека го чита, ама не да замара овде други луге, плус на српски јазик и латинично писмо а овде на членовите често ги опоменуваат ако пишуват на латиница.
     
  10. bella96

    bella96 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2012
    Пораки:
    310
    Допаѓања:
    1.027
    ^

    Исповеди се и не се глупости.Како прво.
    Знаеме ние што значи исповед и знаеме да се насмееме и да се замислиме,па макар и да ги лепат дечурлана.Како второ.
    Модераторот ја увидел до сега темата и да била недозволена ,би ја избришал.Како трето.
    Финтата е тоа што прво збориш дека како се воодушевени од српски сајт,дека се глупости а подоцна потенцираш дека ако му се допаѓа на некого нека чита.
    И тебе никој не те приморува да ја отвараш темата ако не ти се чита,со тоа што немаш право да кажеш дека се замараат други луѓе.Како четврто.
    Изгледа не си броела до 10 кога си го пишувала ова,затоа што многу си ми нејасна во постов.Како петто.
     
    На Barca-Gril, sweet-star, tessie и 2 други им се допаѓа ова.
  11. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.540
    Допаѓања:
    21.507
    Пол:
    Женски

    Кажува феминката ,која на 30 год. отвара тема „Нај досадна феминка“.
    Инаку,не ве замараме со ова ние,кој сака нека чита,кој не-Адиос. :hai:

    [​IMG]
     
    На Elennaa, sweet-star, Moonstone.17 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.907
    Знаеш како се замараат други луѓе? Да одиш по сите теми, да им пушташ линк од страната и да им велиш Читајте исповести, читајте исповести. Овде, отворено е тема за тоа, на кој му е интересно, доаѓа и ја отвара темата. Тебе не ти се интересни, а доаѓаш на темата, автоматски самата се замараш.
     
    На sweet-star, Daydream, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.088
    Допаѓања:
    163.456
    Пол:
    Женски
    :D
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Elennaa, Elena69221, sweet-star и 5 други им се допаѓа ова.
  14. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
  15. Chokoholic25

    Chokoholic25 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2014
    Пораки:
    237
    Допаѓања:
    1.441
    Пол:
    Женски
    Sedimo tako jednog popodneva u kući i zvoni tatin telefon na stolu. Mama je odmah poskočila da vidi ko je, i onako ljubomorno se obratila tati: ''Evo ti, zove te neka Cica Mica!'' Ustvari je tatu zvao njegov čiča Mića. :D


    Kažu da su studentski dani najlepši.. Za mene je to bio najteži period. Moji su mi davali novac za prevoz do Beograda i za menzu. Samo kada se setim koliko puta su me pozvali i plaču jer nemaju da mi pošalju, a ja im pričam kako nisam gladna, kako sam jela a otvorim frižider a u njemu nema ništa. Nisam mogla nigde da se zaposlim zato što sam morala da imam dobar prosek da bih ostala na budžetu i da bih uopšte dobila stipendiju koja uglavnom ode na plaćanje računa.. Ma užas je bilo, verujte mi da sada pišem ovo i plačem. Ali ipak hvala Bogu, završila sam sve u roku, bila sam među 10 najboljih studenata sada radim i imam svoje parče hleba i pomažem roditeljima koliko mogu. Samo želim da poručim studentima da ne odustaju, kada vam je najgore i ne možete više, tada najviše morate. Srećno! :)


    Radim kao ginekolog i pre neki dan mi je došla mlada komšinica na pregled. Bilo je jako zanimljivo.

    Kad sam bio klinac naše komšije iz zgrade su otišli na letovanje i ostavili su mojim roditeljima ključeve od stana da im zalivaju cveće. Ja sam svakog dana, dok su mama i tata na poslu, odlazio u njihov stan i zvao hot line sa njihovog fiksnog. Mogu da zamislim koliki im je bio račun tog meseca, ali mojima se nisu žalili...
     
    На flowersss и Madonna7 им се допаѓа ова.
  16. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.088
    Допаѓања:
    163.456
    Пол:
    Женски
    Последици од учење :lol:

    [​IMG]
     
    На Juicy и Snow-Star им се допаѓа ова.
  17. bella96

    bella96 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2012
    Пораки:
    310
    Допаѓања:
    1.027
    Imam 3 rođene sestre. Prva je advokat, druga finansijski tehničar, treća profesionalni vojnik, a ja? Ja sam auto-električar. Ponekad se osećam kao crna ovca u porodici i mislim da me se sestre stide, ali šta ću, volim svoj posao, uskoro i otvaram svoj auto-servis, uz to, žensko sam. :)
     
  18. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.088
    Допаѓања:
    163.456
    Пол:
    Женски
  19. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски