1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Испрати рецепт (списание)

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од yeah, 12 јануари 2013.

 1. yeah

  yeah Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  63
  [​IMG]
  го купувате ли ова списание?
  дали готвите од него?
  дали сте задоволни од цената?
  сте пратиле ли рецепт?
  Jас еданш сликав се тоа ама за праќање не го пратив! :$
   
  На strawberry1128 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.365
  испрати рецепт (списание)

  Јас го купувам секој месец, не пропуштам, со баба ми си ги собираме во една кутија, еден куп имаме :D

  Од цената сум презадоволна, задоволна сум и затоа што таму сепак рецепти праќаат поскромни луѓе и состојките се подостапни (финансиски :lol: ).

  Голем број рецепти со баба ми испробавме, тоа пити, лиснати, гибаници, меса, благи, што не пробавме и претежно точни излегуваат рецептите (само два рецепти не ни излегоа, едната беше некои благи, а другата беше гибаница без брашно нешто така :D )
   
  На toogood и yeah им се допаѓа ова.
 3. xo.xo.gossip.girl

  xo.xo.gossip.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  испрати рецепт (списание)

  како се испраќа рецепт, т.е. како да го испратам пополнетиот договор?????
   
 4. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.964
  Допаѓања:
  9.975
  Пол:
  Женски
  Па сигурно по пошта,или можиш да ги прашаш на маил,дали можи да им пратиш рецепта па после договорот по пошта.

  И ние го купуваме иначе,има убави рецепти,ама некогаш има и бучкуруши,уффф,а и се повторуваат многу рецептите.Сум сликала и јас,ама не сум ги пратила.
   
 5. lilili

  lilili Активен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2012
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  6
  Има ли некој/а на форумов што испратила и и го објавиле рецептот,и секако и дале 500 денари ?
  Пошто гледам се едни исти ги има нон стоп..Како да пратам? Колку би ми зеле по пошта и кој е нивниот е-маил ? :)
   
 6. 17mart

  17mart Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2012
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  388
  Јас испратив рецепт и добив 500ден. ми ги префрлија на трансакциона....го испратив договорот ама не го добиле и податоците ми рекоа по меил да им ги испратам.
   
 7. tanja2

  tanja2 Активен член

  Се зачлени на:
  2 август 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  да ве прашам како ве известуваат дали сте добитник или мора да го купис списанието и да видиш?фалави
   
 8. 12masima

  12masima Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  29
  Ако те има во списанието си добитник, ако те нема не
   
 9. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.989
  Допаѓања:
  5.528
  Каков е тој договор...како да и го пратам на маил?

  Сакам да испратам рецепт но ме интересира процедурата ;)
   
 10. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  850
  Им праќаш рецепт на меил, со слики од подготовката. Ако го објават во списанието, тогаш им го праќаш пополнет договорот. Го има на последната страна во списанието.
  Јас сакав да прашам, дали истиот месец кога им го пративте рецептот го објавија или после некое време? Јас до сега три пати испратив и не ми објавија ниту еден рецепт :?:
   
 11. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  6.113
  Пол:
  Женски
  Го купувам редовно списанието но не сум испратила рецепт сеуште :D
   
 12. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.158
  Допаѓања:
  922
  Пол:
  Женски
  Јас си го купувам редовно списанието бидејќи многу ми се допаѓа содржината и неговата скромна цена,но мој рецепт сеуште не сум испратила,но тоа,сепак,не ми е ни битно,битно ми е да научам многу нови рецепти за убави и вкусни јадења што ќе можам во секое време да си ги приготвувам и да си уживам во нивниот прекрасен вкус! ;) 8) :* :inlove:
   
 13. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.246
  Допаѓања:
  9.035
  Пол:
  Женски
  Кај баба го има списанието.
  Поглупо од ова нема.
   
 14. Bzaubzz

  Bzaubzz Нов член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  za da se isprati recept treba ziro smetka
  a kade se naoga ziro smetkata na kartickata od halkbank
   
 15. Ane-Goki1

  Ane-Goki1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  2.307
  Допаѓања:
  29.030
  Го купуваме редовно и праќам рецепти ми ги имаат објавено повеќето :)
   
 16. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.989
  Допаѓања:
  5.528
  Na koj e-mail da im pisam?
   
  На xoxo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.989
  Допаѓања:
  5.528
  Дaли дoбил некoј нaгрaдa oд фoрумoв, јaс гo купив списaниетo ќе им прaтaм нa мaил фoтoгрaфии и рецептa, нo дoгoвoрoв кaкo?
  И пoдaтoци дaвaте a aкo не ве извлечaт, јa скептик зa тaкви пoдaтoци ххх? :)
   

  Прикачени фајлови:

 18. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.304
  Imam nekolku spisanija, postaro izdanie se.
  Odlicni recepti, sum prigotvila i sum se uverila.(y)
   
 19. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.989
  Допаѓања:
  5.528
  Дали Ви ги пратиле парите што сте ги добиле?