1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Испраќање на мислењата во соодветни теми

Дискусија во 'За форумот' започната од Lilit, 4 март 2010.

 1. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.646
  Допаѓања:
  149.454
  Затворете ја темата на два-три реда муабет!
  И плус,почесто освежувајте ги темите на главната страна со тоа што ќе опфатите и некои понаучни тематики.Испаѓа дека ние жените стварно сме површни во случајов.Само трач,шминка,слабеење и по некој машко-женски однос... :D
  И така,затворете ја темата! :D
   
 2. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  94
  Се согласувам со Лилит, но не сакав до сега да искоментирам од причина што има преголема заинтересираност за темата два-три реда муабет, а зошто не знам.Има доволно теми кои ги опфаќаат сите муабети кои се прават на оваа тема, па поради тоа остануваат запоставени.И да, сум ЗА отварање на некои подлабоки теми.
   
 3. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Два-три реда муабет испадна цела приказна за билдање постови и добивање цветчиња! Јес! Браво!

  Многу важни теми не се разработени, океј, тоа е според волјата на членовите, но отворам „Нови мислење“ и две страни се „Се‘ и сешто“ и „Форумски игри“. Па нели странава има посебни игри?!
   
 4. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.092
  Допаѓања:
  1.123
  Пол:
  Машки
  Moabeti DA na temi,..
  redno beshe nekoj da predlozi...
  dva-tri reda da se zatvori... :!:
   
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.703
  Допаѓања:
  65.025
  Пол:
  Женски
  Eве и јас тука се согласувам со истото :D Што е до мене веќе не пишувам на таа тема и не ја читам, како што предложија некои форумџики и дека треба да правиме.
   
 6. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.987
  епа луѓе ДЕМОКРАТИЈА.....предлог...анкета!!!
  ако толку им пречи темата ГЛАСАЊЕ за и против затварање :!:
  има силни аргументи од двете страни....а ако таа се затвори ќе се отворат нови слични....или ќе има повеќе офф топици на останатите теми....
  а никаде не видов во правилата на форумов дека таа тема крши некое правило :!:
  хммм....активни членови на таа тема сега се против...епа БАЛКАН-ФЕНОМЕН :clap:
   
 7. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  Znaci vaka DRAGI FORUMDZII.....
  MOzam komotno da konstatiram deka na forumov postojat dvolicni ludje ...DO BOGA MILOGA!
  Nisto ne me iznenaduva ,posto na nas ovde na ovie prostori vo tradicija,krv i srz ni e da kudime i da plukame na se sto e interesno i dobro A VO KOE NE MOZEME DA SE VKLUCIME,posto ne ne biva za taa rabota.
  Ako sakame samo da pisuvame sto vo momentot ni padja na pamet i da gi napustime nasite postovi kako siracinja,a pri toa bez da se vratime i da iskomentirame nekoj komentar sto ni pisale ili da procitame mislenje ili pak da probame nekade da pisneme dva-tri reda so cel da se vklopime vo nekoie drustvo ,a toa nema da ni uspee...od koi pricini NE ZNAM....eeee togas jasno mi e zosto DRAGA LILIT predlagas da se zatvori temava ,na koja se radjaat prijatelstva i razgovori .
  POCITUVAM MARLY...posto ne si pisal nikogas na temava ,koja e sporna,nemas pravo ni da predlagas da se zatvori !!!!!!!!!!!!!!!
  Znaci ,ako ne jades sirenje ...sto te gajle sto se prodava..odi si na druga polica i kupi si kaskaval,a ne da zabranuvas da se proizveduva nekoj proizvod ,koj voopsto ne go konzumiras i pojma nemas kakov e .
  I treto i NAJSLATKO RAINBOW...ohhhh kolku sakam da gi prebrois site postovi koi gi pisa na temata dva-tri reda muabet i da prebrois so kolku ludje napravi muabet na temava i se sprijateli ,a ovde pisuvas deka sakas da se zatvori temava ...STRASNO I BEZOBRAZNO...da ne recam kolku dvolicno......

  ZNACI VAKA :
  Na forumot sum oddamna.Moze da se vidi od koga i so kolku postovi.
  Imam steknato prijatelstva ,predlagano temi i kolku za potsetuvanje(cvetcinjata se moja idea-prasajte ja BILKATA),imam blagodarnost od mnogu clenovi za mojata pomos i nesto na sto najmnogu se gordeam ,sto PO MOJ PREDLOD administratorite mi i zlegoa vo presret i mi dadoa tema da ureduvam so celosna doverba ,a toa dobro go znaete deka temata PRAVNI PROBLEMI ja ureduvam jas.
  Ova pogore go pisuvam kako dokaz na mojata kompetentnost ovde na forumot.
  Mozam da kazam deka vrska nemal onoj koj predlozil tema na koja se steknuvaat prijatelstva i se druzat clenovite ,a sto doprinesuva za razvoj na forumot NEKOJ SE DRZNAL DA JA KUDI ,a VOOPSTO ne ja konsumira -zgora na se.
  Od ovoj moj post -poln so revolt (se izvinuvam poradi mojata strast so koja pisuvam) sakam da predlozam na administratorite da ja razgledaat ovaa pojava ,sekako deka slobodata na mislenje e dozvolena.Medjutoa ne i vakvata dvolicnost ,koja mnogu me izrevoltira.
  Bi sakala da pobaram mislenje od administratorite po mojot post ,koe so zadovolstvo ke go procitam i razgledam.
  Pozdrav.
   
  На Lining му/ѝ се допаѓа ова.
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.703
  Допаѓања:
  65.025
  Пол:
  Женски
  Види бејбикети, баш дека имам пишувано на темата констатирав дека го обзема вниманието и другите теми се запоставени. Најмногу што ме испровоцира да си го кажам мислењето беше тоа што многу теми се зборуваат во една тема и после нема поента да се отвараат нови теми кога се е веќе кажано.
  И не ти доликува баш поради сите твои мислења и совети да навредуваш тука на форумов.
  Само си го кажавме нашето мислење. Убаво рече Лилит ќе не камшикуваат.
   
 9. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  Nemam namera NIKOJ DA NAVREDUVAM!
  Ako mislite deka poostar recnik ,od nekoj koj e izrevoltiran e navreda Togas SE IZVINUVAM!
  Mojata cel e so poostar recnik da predizvikam vnimanie za nekoi raboti koi NE SMEJAT DA POSTOJAT na mesto kade sto se druzat ludje ,a toa e dvolicnost,zborenje pozadi grb (taka nareceno) i "plukanje" po nesto sto e dobro.
  VOOPSTO NE E TOCNO tvoeto mislenje deka drugite temi se zapostavuvaat ,site i ponatamu funkcioniraat kako sto treba.
  Nikoj ne ve kamsikuva ...ama nemoze sekogas i samo slatko da "crcori" koga nestata en se o.k.
   
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.703
  Допаѓања:
  65.025
  Пол:
  Женски
  Па не знам како за тебе нарекувањето лицемер не е навреда :?: :!: И немаше потреба од ваква твоја реакција, никој не те нападна тебе директно, само си кажавме мислење, бидејќи за тоа постои форумов.
  И не е точно дека темите се како што треба. Не знам зашто упорно тврдите дека е така. Па за секоај можна тема се пишува во два три реда муабет. И затоа реков дека после не е интересно. И не знам какво е тоа зборење позади грб. Јас отворено си кажав што имав.
   
 11. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Бејбикети.. ПИШУВАЈ КИРИЛИЦА!
   
 12. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  VAZI ,koga ke ja naucam tastaturata.
  Poz. :D
   
 13. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.092
  Допаѓања:
  1.123
  Пол:
  Машки
  Tuka...nema potreba...vo dva-tri reda...tamu moze se... :lol:
   
 14. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  Kazi kako kulturno se vika "licemer" i jas ke se iskoregiram ,odma.
  Koga kazav toa za pozadi grb..ne mislev na tebe(koga veke treba da se objasnuvam).
  Nikoj ne em napadja mene direktno ,nitu toa jas go pravam,ama osecam potreba ,kako na prijateli da objasnam.
  E sega....sto jas mislam za vas,a sto vie za mene....
   
 15. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.646
  Допаѓања:
  149.454
  Знаете што,не ја бришете темата,не сакам некој да се чувствува револтирано ради мене,ниту пак вознемирено и не сум цинична,сериозна сум.Туку,дај средете го проблемот со просторот за пишување,затоа што кога пишувам подолг пост и кога ќе се појави ова од страна за скролање,секое типкање на нова буква прави да ми трепка постот горе-доле се додека не престанам со пишување.Стварно иритира и многу печатни грешки се прават.
   
 16. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.456

  се согласувам и ставете chat личните пораки не стигнуваат на време
   
 17. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.703
  Допаѓања:
  65.025
  Пол:
  Женски
  Ти кога ќе пишуваш на кирилица јас ќе се изразам културно. Искрено ништо немаше од ова да биде да не беше твоето бурно реагирање. За ова веќе не пишувам, кажано е се што требаше да биде. Форумов ми беше пријатно место за дружење и ќе гледам така и да ми остане. Поздрав
   
 18. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.448
  И имам уште едно прашање до бејбикети и уште некој кој беше за да остане темата
  Дај одлучете се и пишете...кој има право да бара затварање и да ја критикува темата...тие што пишуваат на неа или тие што не пишуваат???????????? :?: имено тие што сме пишувале на темата а сме за затварање сме лицемерки па како не ни е срам,и не треба да бидеме против затоа што ја конзумираме, јас, Реинбоу итн....а од друга страна Марли и уште некој кој не пишувал не треба и не смее да зборува за темата на која не пишувал и не ја конзумирал и се упатува да си оди на други теми???ве чекам да се договорите сами со себе да ги испеглате несогласувањата и контрадикториката во вашите постови и да ми дадете одговор....значи ...ЧЕКАМ ОДГОВОР... :roll:
   
 19. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.703
  Допаѓања:
  65.025
  Пол:
  Женски
  Ајде енца не треба да се расправаме веќе. Ако стават админс анкета да гласаме о.к ако не јас реков што ќе правам. Само од расправањево нигде нема да ја дотераме.
   
 20. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  iskreno i mene mi e cudno kako nekoj koj do vcera pisuvase na taa strana sega odednas tolku e protiv?objasnete mi go toa..
  ili rabotava e samo da se prepirame i karame,i da se unistuva i stava kraj na nesto? ili sindrom na stado,nekoj rekol ne cini stranata i drugite ajt po nego :D lilit aj i ke ja razberam,nikogas ne pisuvala na stranata"dva reda muabet",ednostavno ne se naogala sebesi tamu,megutoa enca69 i rainbow stvarno ne gi razbiram..so enca vcera se dopisuvavme na nejze,i sega odednas ne cini stranava,pa mene ako nesto ne mi se dopaga ne go pravam,ako ne mi e interesno ne go citam,ili ne se dopisuvam..i ne veruvam deka forumov trpi zaradi taa strana,mislam deka sekoj aktiven clen na feminava postojano gi razgleduva aktuelnite temi i sto ima novo pisano na temite na koj ima svoj komentar..pa potoa se vklucuva na "dva reda muabet"ako saka,i ako ima nekoj interesen muabet..taa tema e pred se za nekoi nevrzani muabeti,za sali i zezancii,kako ti prosol denot i sl..ne se rasprava za problemi,ili razgovara na nekoi seriozni temi pa da bi se so toa iscrpuvale temite i sodrzinite na forumov..taka da apsolutno ne gledam kako bi stradal forumov od taa strana?toj sto sednal na forumov znaci ima slobodno vreme,i moze da pisuva i na nejze i na drugite temi ako mu se saka..valjda nema nekoja 'magija' frleno na nejze pa koj ke vleze na taa strana da ne moze poveke da izleze i pisuva na drugite temi :lol: i stom nekoj se zadrzuvaa na taa strana znaci i taa ima nekoja svoja ubavina nekoj svoj kvalitet,dali vakov ili onakov ne e bitno..pa zasto togas da ja ukinuvame.? babyketi ubavo gi kaza nekoi raboti,mozebi so poostar jazik i ton,jas ne sum tolku ostra po priroda no mnogu od toa sto go kaza drzi voda..ako ne vi se dopaga stranata molim lepo,vase pravo,ne ja citajte,ali ne barajte da se ukine,sto vi smeta voopsto?i mene moze nekoja tema ne mi se dopaga ali ne baram da se ukine,moze necii postovi mi smettat ama nemozam da baram toj nekoj da ne pisuva takvi postovi :D demokratija bratce,sekoj moze da si pise so saka i koga saka,i so koe pravo vie sakate da ukinete necie tugo pravo da si pisuva na taa strana?
  i nekoj so spomna,fintata so stranata bila da se pise za da se imat poveke postovi za da se dobijat cvetcinja :lol: zivi sve luge moi..sto mi mene vrsi uloga dali imam plavo ili zeleno ili zolto cvetce?pari nekoj ke mi dade za toa ili korist ke imam neso?..tuka sme za da se druzime razmenime mislenje,pobarame i dademe sovet..ne sme tuka za da se prestignuvame koj ke dobie pojako cvetce ili koj ke ima poveke soveti dadeno..jas ako na nekoja tema prasanje ima dadeno poveke soveti,i e kazano sve,ne ni pisuvam,sto ima da go povtoruvam zabe ona sto drugite veke go rekle pred mene..ili primer nekoe 15 godisno devojce prasuva so mislime dali simpatijata nejzina ja simpatizira ili ne?ne komentiram,za toa ke i dade komentar nekoe devojce so e priblizno nejzina vozrast i ja zasegaat takvite temi..ednostavno za sekogo ima po nesto na feminava kade moze da se najde sebesi.....ako doslo do nekoj zastoj vo razvojov na feminava kao sto komentiraat nekoi(jas ne sum zabelezala) sigurno ne e poradi temata"dve strani muabet"...vo sekoja rabota ima podemi i padovi,razlicni razvojni periodi...ova e ziva materija,ja socinuvaat mnogu luge so svoite postovi,normalno e deka sekogas ne moze da funkcionira so isto tempo..
  mene licno stranata"dva reda muabet"mnogu cesto znae da me nasmee i raspolozi,koga ke fatime nekoj laf muabet so nekoja forumdzika,se fakam sebesi kako se smeam na rabota..i mislam deka so nejzinoto ukinuvanje forumot bi izgubil mnogu..i dosta drugi clenovi go delat moeto mislenje..
  ako forumom strada poradi nesto,toa e poradi ovoj razdor so nastana so predlozuvanjeto da se ukine temava,toj sto go predlozi toa mnogu zgresi,zasto dojde do konflikt i razocaruvanje edni vo drugi..jest da e ova virtuelno sve,ama ni ispolnuva dobar del od denot,pa togas zasto da go unistime so razdori i prepucavanja?so ubavo si komuniciravme do sega site,slozno..
  ili ova ti e naseno makedonsko"gradi gradi pa srusi go" a zaso i samite neznaeme :?