1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Испукана уста

Дискусија во 'Лице' започната од Mireto, 19 ноември 2009.

 1. Mireto

  Mireto Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  22
  Устата отсекогаш многу ми пука и ми се лупи. Сум пробала секакви лабела и сјаеви, но ништо не ми помага. Ако еден ден заборавам да ставам веднаш ми пука и понекогаш обично во зима дури започнува да течи крв. Кажете некаков лек.
   
 2. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  пробај да се мачкаш навечер пред спиење со крем бебешки или павловичева маст или можеш со вазелин ке ти омекни и мачкај ја секоја вечер
   
 3. pete

  pete Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  samo med ... podebel sloj, dva dena i nemas gajle ...
   
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.701
  Допаѓања:
  150.359
  Можеби ти недостигаат течности,како и витамини од групата Б и витаминот Ц.Пробај да пиеш повеќе течности деновиве и забележи ја разликата и труди се да не ја лижеш устата на ладново време.
  А и да,гроздова маст секогаш помага.
   
  На Emmie му/ѝ се допаѓа ова.
 5. stefanovska

  stefanovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  35
  Pavloviceva,med,maslinovo maslo,piling pa labelo.....trij ja nezno so peskir pa stavi labelo....
   
  На love.game и Emmie им се допаѓа ова.
 6. Pinka

  Pinka Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  Koga mies zabi protrij ja ustata nezno nekolku pati so cetkata za da gi izvadis mrtvite kletki pa stavi labelo,med ili bilo sto...Provereno ;)
   
  На WhiteButterFly5 и Emmie им се допаѓа ова.
 7. Vesna89

  Vesna89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Јас си го најдов лекот со лабелото од Eucerin .... стварно е најефикасно од сите лабела што сум ги користела до сега... можеш да го најдеш во аптека на Зегин ( јас оттаму го купувам најчесто ) или пак во некоја друга...зависи во кој град живееш... 116 ден е ;) вреди за парите вервај ми .... пробај и ќе забележиш ефект набрзо. А исто така треба и да внесуваш доволно вода во организмот и пробај да не ја лижеш многу устата ;) поздрав
   
  На IvanaJenner му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ForeverYoung

  ForeverYoung Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  1.888
  И јас имам таков проблем..не само во текот на зимото туку преку целата година многу ми пука устата.
  Затоа нон стоп со мене имам лабело,а кога сум дома најчесто ставам крема Нивеа од обичните,и многу повеке ми помага отколку лабелата.
   
 9. Mireto

  Mireto Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  22
  Фала ви за советите. Ќе пробам и ќе ви кажам дали има ефект. Поздравче до сите
   
 10. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  21
  Slusaj vaka,stavi krem za telo na ustata po moznost nekoj pomrseni stavi na ustata zemi cetka za mienje zabi ( gledaj da bide suva ) i nezno istrij go kremot od ustata ... Po ovaa masaza definitivno ke bide meka ... i za kraj stavi tenok sloj med da postoi okolu 10 min ... Povtoruaj go ova kolku sto e potrebno.Pozdrav
   
  На Emmie му/ѝ се допаѓа ова.
 11. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Мене лабелото ми е животен сопатник :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  Се пробав ама џабе,мислам оти медот колку-толку помага ама мене само за кратко :(
   
 12. Vega

  Vega Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  25
  мене најмногу ми помага кремата на хемел...премногу е густа и да пиеш нешто не се бриши па за кратко време немам гајле...прекинав и лабело да користам...понекогаш ја користам и како подлога за карминот
   
 13. GlamGirl

  GlamGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  3
  И јас имам ваков проблем,особено зимно време.+ Лоша навика ми е што коа се нервирам сама си ја кубам со ноктите :x и ми течи крв. Ама постојано ставам лабело од нивеа,без лабело не можам да одам нигде :lol:
   
 14. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Јас бидејќи сум алергична на лабела, лекот го наоѓам во јангдерм, онаа кремата за против изгореници и ми помага, усните ми ги прави нежни :)
   
 15. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.889
  Допаѓања:
  32.437
  Пол:
  Женски
  Кога устата ми е испукана користам лабело Rosal Lip Balm.
   
 16. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  Мене устата обично ми пука зиме кога е премногу ладно и кога дува ветер.Памтам лани една вечер бев на лизгалиште и кога станав сабајлето наредната ден устата ми беше лом распукана.Ни лабела ни павловичева крема ништо не ми помогна.Само се спасив со лимон.Делува смешно меѓутоа иако пече помага многу.Ставив лимон 2 пати и веднаш ми помина.
   
 17. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  302
  мене лабелото ми е навика не можам да живеам без него :lol: ги иам пробано скоро сите и на росал и на нивеа и ред други ама нај лабело ми е на нивеа hydrocare :$
   
 18. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  99
  Мене ретко ми е испукана устата, но кога малку повеќе ми е сува, на четка за заби ставам мед и ги тријам усните, па така ми омекнува кожата и мртвите клетки се птстрануваат. Потоа ставам поголем слој лабело и тоа е тоа. Најчесто го користам балсамот од мед од орифламе и многу помага.
   
 19. maca-mk

  maca-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  13
  и ја сум зависник од лабело.. без лабело не искачам од дома без разлика дали е лето или зима нонстоп си ставам.. навика ми е и + не ми се суви усните. Еднаш излегов ама лабелото си го заборавив дома и криза ме фати немав со што да си ја мачкам устата :lol: а и утрето одма ми испука и ме печеше затоа без лабело нигде! :D
   
 20. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  302
  девојки кажете некој совет стварно веќе неможам мн ме пече устата пробави маслиновов масло и мед и колку лабела изедов ама ништо :( веќе ми е ваква устата повеќе од месец ако не ставам лабело мн пече...хелпп :|